75 lat Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. To ponad 100 tys. specjalistów na rynku pracy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pierwszy wykład w ówczesnej Wyższej Szkole Handlowej został wygłoszony 3 lutego 1947 roku. Od tamtego czasu minęło 75 lat. W tym roku Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu obchodzi jubileusz. Rocznie studia kończy około 4 tysięcy absolwentów. To specjaliści z zakresu zarządzania, finansów, ekonomii, inżynierii produkcji i technologii żywienia. Studenci podkreślają, że oprócz wiedzy teoretycznej, uczelnia daje możliwości rozwoju poprzez rożnego rodzaju aktywność.

Widać, jak przechodziliśmy te kolejne etapy – od prywatnej uczelni biznesu, poprzez coraz poważniejszą uczelnię aż do Uniwersytetu Ekonomicznego. To wszystko ewoluowało, zarówno kwestia infrastruktury, kierunków, jak i pozycji uczelni. Natomiast ostatnie lata to z różnych powodów lata szczególnie intensywne. Raz dlatego, że w ogóle ten świat przyspiesza – mówi prof. Andrzeja Kaleta, rektor UE we Wrocławiu.

Uczelnia, która kształci przyszłych specjalistów i przedsiębiorców, musi za tymi zmianami nadążyć, dlatego Uniwersytet Ekonomiczny bardzo mocno stawia na współpracę z biznesem.

Realizujemy dla biznesu możliwość dotarcia do naszych studentów jako potencjalnych pracowników, ponieważ to jest nasz kapitał, doceniany na rynku pracy. Mamy platformę pośrednictwa pracy, która pozwala z ofertą dotrzeć do 11 tysięcy naszych studentów, ale także do absolwentów – podkreśla Ałła Witwicka-Dudek, dyrektorka Centrum Współpracy z Biznesem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

A uczelnię skończyło ponad 100 tysięcy osób. Obecni studenci podkreślają, że pole do rozwoju jest duże, dzięki aktywności w organizacjach studenckich.

Cały wizerunek kampusu jest super. Mamy wszystkie budynki w jednym miejscu, więc to jest fajna atmosfera. Wszyscy jesteśmy razem tutaj. Dodatkowo działalność jest niesamowita, ja sama zaczęłam się udzielać od pierwszego roku. To dodatkowy plus do tego wszystkiego – zaznacza Weronika Rębacz, studentka I roku ekonomii UE we Wrocławiu.

Mi się bardzo podoba ta różnorodność. To, że mamy trochę obszaru ekonomii, finansów, ale to jest połączone z informatyką i matematyką. Potem mamy bardzo szerokie pole do popisu i wiele drzwi otwartych jeśli chodzi o pracę w przyszłości. Ja na uczelni najbardziej uwielbiam ludzi i to, że mamy mnóstwo różnorodnych organizacji studenckich. To dało mi szansę na rozwój. Zapisałam się dopiero od drugiego roku, ale to ile się nauczyłam i zdobyłam doświadczenia – od kontaktowania partnerów, przez obszary finansowe, po promocję w social mediach. Poznałam wspaniałych ludzi i mam teraz siatkę kontaktów. To jest naprawdę wspaniałe i polecam wszystkim, żeby się nie bać – dodaje Adrianna Kuczaj, studentka II roku informatyki w biznesie UE we Wrocławiu.

Myślę, że samorząd naszej uczelni można określić mianem jednego z najlepiej działających, prężnie działających w Polsce. W ciągu roku robimy kilkadziesiąt projektów różnego rodzaju – od Ekonomaliów, które organizujemy sami od początku do końca, poprzez test wiedzy ekonomicznej, mosty ekonomiczne, które organizujemy we współpracy z innymi uczelniami ekonomicznymi w Polsce – mówi Mateusz Salamon, przewodniczący Samorządu Studenckiego UE we Wrocławiu.

Rektor uczelni, prof. Andrzej Kaleta podkreśla, że przed uczelnią kolejne wyzwania związane ze zmieniającym się rynkiem pracy i tym, czego od uczelni oczekują studenci.

Teraz tak naprawdę musimy kształcić na tyle szeroko, żeby ci nasi absolwenci radzili sobie w zupełnie różnych okolicznościach, bo wiemy, że jak oni będą realizować swoje kariery, to będą w innych zawodach niż te, które dzisiaj funkcjonują na rynku. Tutaj, jeśli chodzi o dydaktykę, to jest kwestia innych sposobów komunikacji, ale też myślenia o innym kształceniu. Wspieramy studentów poprzez mentorów i tutorów, to jest zalążek przyszłej indywidualnej edukacji – podsumowuje prof. Andrzeja Kaleta, rektor UE we Wrocławiu.

Zobacz również

„Zdrowa, Aktywna Długołęka” to akcja, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczestników. W jednym miejscu na mieszkańców czekają bezpłatne badania lekarskie, porady, a także konsultacje specjalistów. Dodatkowo zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych starszych uczestników przewidziano liczne atrakcje.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy