75 lat uśmiechu dzieci. Jubileusz Teatru Lalek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Przygotowaliśmy cały program jubileuszowy przeznaczony głównie dla dzieci, ale też dla ich bliskich dorosłymi, czyli dla całych rodzin. Takim dużym wydarzeniem jest dzień otwarty Wrocławskiego Teatru Lalek ,3 października, podczas którego będzie można zwiedzić między innymi nasz budynek, spotkać się z pracownikami, aktorami Teatru Lalek, ale też wziąć udział w nieodpłatnych warsztatach teatralnych – mówi Katarzyna Krajewska, sekretarz literacka i pedagożka Teatru Lalek.

Wrocławski Teatr Lalek chętnie mierzy się z trudną tematyką. Bohaterką jednej z nadchodzących premier będzie głucha aktorka.

Aktorka (Dominika Kozłowska) jest na wrocławskich scenach Teatru Lalek już bardzo dobrze rozpoznawalna. To będzie spektakl, który mamy nadzieję, że będzie się starał pokazać świat i takie codzienne życie osoby, która nie słyszy – mówi Jakub Krofta, dyrektor artystyczny Teatru Lalek.

Następnym nieoczywistym, dla Teatru Lalek, spektaklem będzie ten wyreżyserowany przez Bartosza Ilkowskiego.

 Co zrobi? Zrobi Szekspira i zrobi co innego niż „Romea i Julię”, mój najbardziej ulubiony dramat Szekspirowski. Też wydaje mi się, że to sztuka Szekspira, która chyba najbardziej nadaje się do prezentowania dla tej widowni – dodaje Jakub Krofta.

Na 75-lecie przygotowaliśmy również 2 publikacje, jedna większa drukowana i ilustrowana, to przewodnik po naszym budynku z zadaniami, zagadkami, tematami do przemyślenia, ale również i informacjami na jego temat, krótkim niewielkim rysem historycznym. Przewodnik przeznaczony jest dla naszych najmłodszych widzów. Druga publikacja opowiadająca historię założenia tego teatru w 1946 roku ukaże się po premierze na naszej stronie internetowej. A 17 października zaprosimy dzieci i dorosłych, rodzinnie na taki teatralny spacer w przestrzeni miejskiej, śladami Wrocławskiego Teatru Lalek – dodaje Katarzyna Krajewska.

Mimo sędziwego wieku Teatr Lalek idzie z duchem czasu.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy