75 milionów złotych na pożyczki dla dolnośląskich przedsiębiorców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Samorząd województwa dolnośląskiego wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom, którzy wciąż borykają się ze skutkami pandemii i obecnego kryzysu gospodarczego. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą składać wnioski o pożyczki na preferencyjnych warunkach nawet do 3 milionów złotych.

Inflacja, ceny energii powodują, że bardzo wiele przedsiębiorców ma problemy. Postanowiliśmy przeznaczyć 75 milionów złotych na pożyczki dla przedsiębiorstw. To jest od 500 tysięcy nawet do 3 milionów złotych – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Pożyczka jest zwrotna, więc trzeba będzie ją spłacić, ale ma być przyznawana na dogodnych warunkach. Opcje są dwie: pożyczka obrotowa na bieżące wydatki i potrzeby oraz pożyczka inwestycyjna.

Dwie pożyczki można pozyskać jednocześnie. Jesteśmy liderem konsorcjum, w którego skład wchodzi w sumie 6 innych agencji. Każda z agencji posiada na swojej stronie lub w swoim biurze wykwalifikowanych pracowników, którzy służą oczywiście pomocą, doradzą i wszystko wykonują bezpłatnie – wyjaśnia Michał Rado, prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Pożyczkę obrotową można uzyskać do 500 tysięcy złotych, a pożyczka inwestycyjna może wynieść od 1 do 3 milionów złotych.

Proces już się rozpoczął, dlatego zapraszam wszystkich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani, żeby zapoznać się ze szczegółami, złożyć wniosek, szczegóły są dostępne na stronie internetowej Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju, jak również każdego z konsorcjantów pośrednika finansowego, którzy technicznie zbierają wnioski i udzielają tych pożyczek – zachęca Roman Kozłowski, prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju.

Pożyczki mają wesprzeć szczególnie przedsiębiorców związanych z branżami gastronomiczną, hotelarską i usługową.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy