Kobierzyce: 80 plecaków dla uczniów z Ukrainy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
77 dzieci z Ukrainy, dokładnie tyle obecnie uczy się w Szkole Podstawowej w Kobierzycach. Żeby ta nauka była możliwa niezbędne są przybory szkolne, dzieci trafiły do Polski prawie bez niczego. O to zadbała jedna z ogromnych firm, która swoje dwie siedziby ma na terenie gminy Kobierzyce.

Wszystkie dzieci zachowują się podobnie, ogromnie się cieszą. A te dzieci nie są u siebie, więc chcemy, żeby czuli się tu dobrze. To było dziś po nich widać, jaką niespodziankę sprawiła im firma Amazon – mówi Ryszard Pacholik wójt gminy Kobierzyce.

– Każdy plecak wygląda tak samo. Piórnik, kredki, zeszyty, pudełko na drugie śniadanie, worek na wf, farby i oczywiście plecak – dodaje Patrycja Barszcz, manager firmy Amazon.

– Bardzo się cieszymy, że inicjatywy są oddolne, że firmy same szukają pomysłu jak pomóc. Firma Amazon sama przedstawiła nam ten pomysł. My tylko pomogliśmy. Widać, że się udało – dodaje Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Dzieci, które trafiły do szkoły w Kobierzycach, nie miały żadnych przedmiotów potrzebnych do nauki. Gdy tylko otrzymały wyposażone plecaki, postanowiły podziękować po swojemu.

 – Ogromne wzruszenie – dodaje Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

– Akcja „Witaj w szkole” to pomysł, który powstał w naszych centrach logistycznych. Nasi pracownicy bardzo chcieli pomóc. Obserwujemy sytuację i stwierdziliśmy, że przybory szkolne będą odpowiednie Barbara Krystosiak, community manager firmy Amazon.

– Te dzieci przyjechały tu tylko z mamami, nie mając nic. Każda pomoc jest potrzebna, a to co niezbędne my zapewniliśmy w pierwszej kolejności. Warto podkreślić, że są tutaj dzieci przedszkolne i szkolne w różnym wieku. Każda nowa rzecz cieszy – podsumowuje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy