9-letni Michał Łucko walczy z rakiem! Rapuje i inspiruje innych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od wielu lat działa i pomaga. Teraz także wdraża nowy innowacyjny program terapeutyczny. Wszystko zaczęło się od Oliviera, który stworzył wiersz i chciał jakoś okazać swoją wdzięczność medykom, którzy mu pomagali w czasie choroby. Teraz możecie poznać Państwo Michasia, który w tym roku skończy dziewięć lat.

– Zobaczyłem, że kolega nagrał taki teledysk i też chciałem swoje uczucia i słowa wykorzystać – mówi Michał Łucko, podopieczny Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

I przekazać innym swoją prawdę na temat radioterapii i swojej choroby. Michał napisał swój tekst sam. Jak mówi radioterapia to nic strasznego.

– Nie boli wcale! Jest taki stół i jest maszyna, która się kręci nad stołem – podkreśla Michał Łucko.

– Kiedyś powiedział „Wiesz ciocia mi się wydaję, że jak tam leżę, że jestem w kosmosie”. Dlatego wybraliśmy Hydropolis do stworzenia tego teledysku . Chcieliśmy choć spróbować odzwierciedlić jego wyobraźnie – mówi Anna Szymańska, Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Michał choruje na nowotwór złośliwy nadnerczy tak zwany nerwiak zarodkowy.

– Terapia trwa około 1,5 roku, ale u Michała niestety jest to trzecia wznowa, która ukazała się teraz na przedramieniu lewej rączki – mówi Sabina Ruda, mama Michała.

Choroba to jednak nie wyrok. Wyleczalność nowotworów w Polsce jest na wysokim poziomie.

– To jest takie jedno zdanie, które mówią nasi lekarze zawsze: „Gdybyśmy nie wierzyli, że Ciebie wyleczymy, to nie zaczynalibyśmy leczenia”. To jest dla mnie kwintesencja tego, co się tutaj dzieje, bo jesteś po to tutaj, żeby stąd wyjść, a nie umrzeć – dodaje Anna Szymańska.

– Bardzo kocham swojego syna, jest moim oczkiem w głowie – dodaje Sabina Ruda.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy