9. Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn im. Tomasza Grzesiaka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nad Zalewem w Stradomi Wierzchniej odbył się 9. Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn im. Tomasza Grzesiaka. Ta impreza zawitała tutaj po raz trzeci i odbyła się w dniach od 22 do 24 lipca.

Sześć pierwszych edycji było rozgrywanych na boiskach przy ZSP w Sycowie. Od siódmej edycji przenieśliśmy nasz turniej nad Zalew w Stradomi Wierzchniej i od tamtej edycji nasz turniej jest też turniejem rankingowym w ramach eliminacji do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej – mówi Damian Pędziwiatr, współorganizator 9. Turnieju im. Tomasza Grzesiaka, stowarzyszenie Tak Dla Sportu.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. 

W tym roku mamy 9 drużyn. Mamy pary z Białegostoku, z Warszawy, z Wrocławia. Między innymi, w tym roku gościmy zwycięzcę poprzedniej edycji – Tomka Maziarka – mówi Damian Pędziwiatr.

Impreza jest dwudniowa. Cały turniej jest rozgrywany systemem brazylijskim.

Jest to drabinka, na której są rozstawione zespoły. Generalnie zasada jest taka, że do półfinałów nie można przegrać dwóch meczów. Jeśli drużyna przegra dwa mecze, to niestety odpada z turnieju, a jeżeli zachowa tylko jedną przegraną ma szansę awansować do półfinału – mówi Damian Pędziwiatr, współorganizator 9. Turnieju im. Tomasza Grzesiaka, stowarzyszenie Tak Dla Sportu.

Turniej jest poświęcony pamięci Tomasza Grzesiaka – trenera, nauczyciela wychowania fizycznego w sycowskim ZSP i działacza sportowego, który zmarł 10 lat temu. 

Chciałabym powiedzieć, że jestem pełna podziwu i uznania dla inicjatorów i organizatorów tego turnieju, młodych ludzi, niektórzy z nich to właśnie byli uczniowie mojego męża. To jest Damian Pędziwiatr, Maciej Kułak, Szymon Gąsior i Dariusz Grosik. Powiem tak, to jest najpiękniejsza forma pomnika, jaką młodzież, uczniowie mogą wystawić działaczowi sportowemu – mówi Agata Grzesiak, żona zmarłego Tomasza Grzesiaka.

By móc uczestniczyć w naszym turnieju są potrzebne badania lekarskie i wyrobienie licencji siatkarskiej przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Aczkolwiek taka licencja jest wyrabiana na miejscu, przed turniejem, tak że tutaj nie ma żadnego problemu. Więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby każdy, kto czuje jakiś zapał do siatkówki plażowej, wziął udział w naszym turnieju – mówi Damian Pędziwiatr.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy