Aeroklub Wrocławski. Poznaj Wrocław z lotu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Aeroklub Wrocławski zaprasza do tego, żeby poznać stolicę Dolnego Śląska z lotu ptaka. Co ciekawe takim szybowcem można się wznieść 1500 metrów nad lotnisko i zobaczyć chmury, a także między innymi Most Rędziński.

– Wzbijamy się w powietrze i widzimy wszystko z góry. Praktycznie rzecz biorąc te wszystkie troski, problemy w powietrzu wydają się tak małe, jak domki na które patrzymy z góry – mówi Leszek Wlazło, dyrektor Aeroklubu Wrocławskiego.

Stolica Dolnego Śląska z lotu wygląda zupełnie inaczej. Ma swoje piękne, urokliwe, nizinne widoki.

– Jest zazwyczaj ohhh, ahhh nigdy nie byliśmy tak wysoko, zazwyczaj te słowa padają podczas lotów. My staramy się umilić jeszcze takie loty pokazowe różnymi np. akrobacjami – dodaje Leszek Wlazło, dyrektor Aeroklubu Wrocławskiego.

Aeroklub Wrocławski to ośrodek szkoleniowy, który posiada własną flotę samolotów i szybowców. W klubie można nauczyć się latać różnymi maszynami, co daje dużą satysfakcje.

– Możliwość zasmakowania wolności i ciszy w przestworzach. Można się na chwile oderwać od ziemi – podkreśla Paweł Karwat, pilot Aeroklubu Wrocławskiego.

Pan Paweł przyszedł na lotnisko, bo chciał spróbować czegoś nowego mimo lęku wysokości. W ten sposób został pilotem. Natomiast Pan Jerzy lata już blisko 70 lat. Dla niego jest to sposób na życie, czy warto zacząć unosić się nad ziemią?

Ja jestem tego najlepszym przykładem. Nigdy nie miałem, żadnego wypadku i jest dobrze – mówi Jerzy Sabadasz, członek Aeroklubu Wrocławskiego.

Warto poznać Wrocław z lotu ptaka. W pare minut można zobaczyć stolice Dolnego Śląska i okolice, jak Wzgórza Trzebnickie z zupełnie innej perspektywy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy