Akademia H2O w Bielanach Wrocławskich. Uczniowie będą uczyć się o wodzie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Błękitka i Groblik będą towarzyszyły dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Bielanach Wrocławskich, które dołączyły do ponad 13 tysięcy studentów Wrocławskiej Akademii H2O

A jest to projekt skierowany do uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej, w ramach którego dzieci uczą się czym jest woda i jak postępować, żeby było jej na ziemi pod dostatkiem i miała najlepszą jakość.

Nie ma nic ważniejszego na świecie niż woda. My się składamy z wody, wszechświat się składa z wody i to jest substancja, która gwarantuje nam życie. Musimy o nią dbać i troszczyć się i myślenie o tym i najlepiej zacząć w młodości, kiedy najłatwiej wyrobić sobie te zdrowe nawyki. Moje pokolenie i kilka pokoleń wstecz zepsuło planetę, zmiany klimatu i problemy z wodą to jest nasza sprawka. Zależy nam na tym, żeby kolejne pokolenia mądrze wychować i żeby te dzieci, które teraz są za mną i które rozpoczynają naukę Akademii H2O, które zostają studentami, studentkami naprawiły ten świat – mówił Marcin Garcarz wiceprezes MPWiK.

Pomysłodawczynie Akademii H20 pokazały dzieciom kilka eksperymentów z wykorzystaniem wody i opowiadały o jej właściwościach.

Akademia H2O weszła w życie już lata temu. We Wrocławiu to jest druga edycja. Rozprzestrzeniamy się, zataczamy coraz większe koło, coraz więcej gmin dostrzega nasz projekt i pytają o licencje na materiały, które powstały autorsko w MPWiK we Wrocławiu – mówiła Estera Zuzel koordynatorka Akademii H2O.

Wiemy, że dzieciaki w drugiej klasie już są dużo bardziej oswojone ze szkołą, ponieważ w pierwszej dopiero poznają swoich nauczycieli, rozpoznają środowisko, nawiązują pierwsze przyjaźnie, także w drugiej klasie mogą się skoncentrować na tym, żeby się uczyć. A właśnie my chcemy edukować i uczyć szacunku do wody. Stąd też ten pomysł, aby iść w świat i uczyć dzieciaki szacunku dowody i wiemy także, że dzieciaki będą takimi ambasadorami i pójdą w świat z tą wiedzą – mówiła Małgorzata Szafran koordynatorka Akademii H2O.

W Szkole Podstawowej w Bielanach Wrocławskich zaingerowano Akademię H2O w gminie Kobierzyce. Tu odbyło się uroczyste podpisanie umowy między przedstawicielami gminy, Kobierzyckiego Przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji oraz Wrocławskiego MPWiK.

– Te dzieciaki chłoną tą wiedzę najbardziej. One na pewno będą tymi ambasadorami tej sprawy związanej z oszczędzaniem wody w swoich domach, swoich rodzinach, wśród dorosłych, być może swoich rówieśników gdzieś na podwórku, z innych miejscowości, może nawet nie naszej gminy. To tylko jest plusem dla wszystkich nas, bo żyjemy w jednym otoczeniu, w jednym świecie. Ta woda jest dla nas bardzo istotna i walczymy o to, żebyśmy ją szanowali – mówił Piotr Kopeć zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Uczestnicy Akademii h20 otrzymali, tak jak prawdziwi studenci indeksy,a także materiały edukacyjne. W ramach projektu odwiedzą także wrocławskie Hydropolis.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy