Akademicki Klub Lotniczy PWr rekrutuje

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Akademicki Klub Lotniczy PWr to koło naukowe, które od 17 lat buduje samoloty bezzałogowe, działa i zrzesza miłośników lotnictwa. Teraz to miejsce rekrutuje i zaprasza wszystkich w swoje szeregi.

Wielu członków klubu lotniczego szukało dodatkowej aktywności w trakcie trwania studiów. Miejsca, dzięki któremu mogliby zdobyć doświadczenie i umiejętności.

– Z przypadku dowiedziałem się o Akademickim Klubie Lotniczym. Szukałem miejsca, w którym bym mógł siebie odnaleźć i tu siebie odnalazłem – mówi Mateusz Kucharski z Akademickiego Klubu Lotniczego PWr.

– Na pierwszym roku studiów dołączyłem tutaj. Ja lubię takie rzeczy manualne, coś tworzyć, więc warsztat jest dla mnie idealnym miejscem – dodaje Jacek Napora Akademickiego Klubu Lotniczego PWr.

Żacy projektują i modelują samoloty za pomocą technologii 3D, a następnie je budują i udoskonalają w warsztacie. Pasja i chęci studentów sprawiają, że Akademicki Klub Lotniczy jest jednym z najbardziej utytułowanych kół Politechniki Wrocławskiej.

– Budujemy bezzałogowe statki powietrze. Startujemy w wielu międzynarodowych konkursach w Stanach Zjednoczonych, w Australii i różnych krajach Europy. Rywalizujemy nie tylko z innymi uczelniami wyższymi, ale także z prywatnymi firmami – podkreśla Bartłomiej Dziewoński Akademickiego Klubu Lotniczego PWr.

Mimo tego studenci osiągają świetne rezultaty na arenie międzynarodowej. Ostatnio żacy z Politechniki Wrocławskiej, jeszcze przed pandemią, polecieli na zawody do Stanów Zjednoczonych.

– Jako jedne z niewielu kół PWr udało nam się polecieć jeszcze w tym roku na zawody do USA i zdobyliśmy tam siedem medali w dwóch kategoriach – mówi Mateusz Kucharski Akademickiego Klubu Lotniczego PWr.

Teraz rusza nabór do Akademickiego Klubu Lotniczego PWr.

– Czwartego listopada ruszamy z całym naborem, ale można się do nas zgłosić wcześniej, jak ktoś jest zdecydowany. Wszystkie informacje będą pojawiać się na naszym Facebooku. Zapraszamy wszystkich zdolnych, ambitnych studentów – podkreśla Bartłomiej Dziewoński Akademickiego Klubu Lotniczego PWr.

– Klub poszukuje elektrotechników, mechaników, radiotechników, osoby od marketingu – dodaje Jacek Napora Akademickiego Klubu Lotniczego PWr.

A także osób, które chciałyby nauczyć się czegoś nowego, bo jak mówią studenci ważne są chęci, a nie umiejętności.