Akcja „bezPIECzni”. Wrocławscy licealiści edukują na temat powietrza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 5 we Wrocławiu stworzyli wyjątkowy projekt "bezPIECzni". Jego celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej Polaków. Hasło grupy to: "Bezpieczny piec, to zdrowa przyszłość".

Te osoby mają po 15-16 lat, a mimo tego już edukują innych.

Wychodzenie na spacer przestało nam sprawiać przyjemność, dlatego nie chcieliśmy stać biernie i zaczęliśmy działać – mówi Zofia Szczygieł, uczennica LO nr 5 we Wrocławiu.

Cel naszego projektu to edukacja Polaków na temat ochrony środowiska i powietrza, i w kontekście zanieczyszczeń tego rodzaju – podkreśla Amelia Głuszak, uczennica LO nr 5 we Wrocławiu.

Tworzę różne grafiki informacyjne, które mają edukować. Tłumaczymy, czym jest niska emisja mówimy o skutkach, jakie przynosi – dodaje Antoni Miszkurka, uczeń LO nr 5 we Wrocławiu.

Projekt został stworzony w ramach akademii „Zwolenieni z Teorii”. Licealiści działają w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie, gdzie starają się przekazywać wiedzę. Grupa przeprowadziła ankiety na temat świadomości ekologicznej Polaków i otrzymała ponad 500 odpowiedzi.

Dowiedzieliśmy się, że większość ankietowanych przejmuje się sytuacją ekologiczną w Polsce i dużo osób twierdzi, że tutaj ta sytuacja ekologiczna nie zmierza w dobrym kierunku. To nas zainspirowało do tego, żeby działać i edukować – zaznacza Amelia Głuszak.

Licealiści, poprzez swój projekt i poruszenie problemu palenia w kopciuchach, chcą uświadomić młodzież, aby zaczęła także edukować swoich rodziców i dziadków, a być może też w przyszłości pomóc innym na przykład w zmianie pieca.

Chcemy choć trochę zmienić punkt widzenia Polaków i sprawić, że stanie się jakaś zmiana na terenie Wrocławia – dodaje Amelia Głuszak.

Wkrótce licealiści także będą rozdawać ulotki na temat smogu oraz tworzyć swój własny kanał na YouTubie, aby móc jeszcze bardziej edukować Polaków. W młodych wrocławianach jest wielka siła.

Tutaj można zobaczyć działania młodzieży:

Facebook: https://www.facebook.com/bezpieczni

Instagram: https://www.instagram.com/bezpieczni/

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy