Akcja #KomputerDlaUcznia – każdy może pomóc!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Polsce nie każdy uczeń ma dostęp do komputera z internetem. Teraz w obliczu trudnej sytuacji związanej z koronawirusem do 14 kwietnia szkoły w naszym kraju są zamknięte. W tym celu powstała akcja komputer dla ucznia, aby dzieci z rodzin najuboższych miały szansę uczyć się online.

– Nadal 17 procent gospodarstw domowych w Polsce nie posiada komputera i to są dane Głównego Urzędu Statystycznego, więc cały czas liczba tych dzieci, które nie mogą brać udziału w zajęciach online jest duża – mówi Lidia Roman z fundacji Impact.

Fundacja Impact wraz z partnerami zakupiła już 50 komputerów dla uczniów z całej Polski. Jednak, jak wynika z ankiet przeprowadzonych wśród gmin potrzeby są o wiele większe.

– Okazało się, że w 24 gminach, które wypełniły naszą ankietę potrzeba około 700 komputerów, więc wyzwanie jest olbrzymie – dodaje Lidia Roman z fundacji Impact.

Ale wykonalne fundacja liczy teraz na wsparcie osób i firm. Celem akcji jest umożliwienie dzieciom nauki w domu.

– Wystarczy w wyszukiwarce wpisać komputer dla ucznia, lub fundacja Impact. Tam można wpłacać pieniądze. Każda kwota jest równie cenna. Im więcej nas będzie tym większej liczbie osoby będziemy mogli pomóc – podkreśla Lidia Roman z fundacji Impact.

Zbiórka akcji komputer dla ucznia jest dostępna stronie zrzutka.pl.
 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy