Akcja Miasto w „Koalicji dla Wrocławia”. Zapowiedź współpracy programowej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Koalicja dla Wrocławia” szykowana na nadchodzące wybory samorządowe stale się powiększa. Do partii politycznych Platformy Obywatelskiej i Zielonych, najpierw dołączyli Wrocławskie Forum Osiedlowe i Tomasz Owczarek, a teraz Stowarzyszenie Akcja Miasto. Koalicjanci podkreślają, że chcą wspólnie tworzyć plan na rozwój Wrocławia. 

Współpraca programowa dotyczącą propozycji na rozwój stolicy Dolnego Śląska ma być tym, co łączy różne środowiska w „Koalicji dla Wrocławia”.

-Jak Wrocław będzie rozwijał się w najbliższych latach? Jaki będzie Wrocław, jakiej strategii, jakiej wizji potrzebuje? Co tak naprawdę ważne jest dla mieszkanek i mieszkańców poszczególnych osiedli, różnych środowisk, które stoją obok nas, z nami, za nami, przed nami? – mówi Michał Jaros, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Dołączyć do „Koalicji dla Wrocławia” i właśnie rozpocząć te prace, głównie programowe, na temat tego, jak Wrocław powinien się rozwijać. Jest to kluczowy punkt, moim zdaniem, jeśli chodzi o to, w jakim momencie jesteśmy jako miasto. Mamy na wyciągnięcie ręki możliwe, wielkie inwestycje kolejowe w mieście. Może się wreszcie spełnić to marzenie o kolei miejskiej aglomeracyjnej, a to otwiera ogromne możliwości przed Wrocławiem. Nagle mogłoby się okazać, że kolej rzeczywiście staje się kręgosłupem tego miasta – dodaje Jakub Nowotarski, Stowarzyszenie „Akcja Miasto”.

Jak podkreśla Michał Jaros, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku i najprawdopodobniej przyszły kandydat na prezydenta Wrocławia, koalicja ma służyć wypracowaniu wspólnej wizji rozwoju miasta, zbudowania wieloletniej strategii i współpracę między różnymi ruchami miejskimi. 

-„Koalicja dla Wrocławia”, koalicja dla rozwoju miasta, dla dobrej strategii i wizji naszego miasta. To, jak miasto powinno się zmieniać, a zmiana jest zawsze potrzebna, zmiana zawsze dodaje czegoś nowego i wprowadza nowe elementy. Liczę na kreatywność, liczę na dobre rozwiązania, liczę na pomysły, liczę też na współpracę przy wielu dobrych inicjatywach dla Wrocławia. Dla wrocławian i dla wrocławianek, my jesteśmy do państwa dyspozycji – dodaje Michał Jaros, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

-Ja się przede wszystkim bardzo cieszę, że tak liczna grupa jest zainteresowana tym, żeby Wrocław był miastem przyjaznym, miastem lepszym, miastem z lepszymi rozwiązaniami i miastem dla ludzi. W ludziach jest siła. Zobaczcie państwo, jak już szeroką „Koalicję dla Wrocławia” zbudowaliśmy, jak szeroki też będzie program wyborczy, bo jak już doskonale wiecie, na początku kwietnia będą wybory, tak że na pewno będzie się jeszcze rozszerzać ta nasza koalicja – podsumowuje Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy