Akcja oddawania krwi w Urzędzie Gminy w Długołęce. Padł rekord!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jest ogromnie cenna, ale nie można jej kupić. Można ją tylko oddać, a nawet trzeba, bo ciągle jej brakuje. Mowa oczywiście o krwi. W gminie Długołęka po raz kolejny zorganizowano akcji oddawania krwi, a chętnych nie brakowało.
  • Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy powstał z inicjatywy pracowników i pana wójta w sierpniu 2020 roku. Najpierw jeden z naszych pracowników wyszedł z taką inicjatywą, przyszedł i poprosił o zorganizowanie takiej akcji przy Urzędzie Gminy. My podjęliśmy oczywiście z panem wójtem rękawice, akcja została zorganizowana. Cieszyła się ogromnym powodzeniem, wobec tego siedliśmy do stołu, porozmawialiśmy i tutaj pan wójt wyszedł z inicjatywą, żeby taki Klub Honorowych Dawców Krwi założyć – mówi Emil Sozański, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy w Długołęce.

  • Miałem w swoim życiu to szczęście, że trafiłem na dobrego nauczyciela, jeśli chodzi o oddawanie krwi. To Bogdan Sierszuła, z którym mam przyjemność współpracować od wielu lat – jeszcze we Wrocławiu – i później to zaszczepił młodemu człowiekowi Emilowi Sozańskiemu. Przyszliśmy z propozycją tego, żeby stworzyć w naszej gminie przy Urzędzie Gminy punkt, przede wszystkim Klub Honorowych Dawców Krwi – mówi Wojciech Błoński, wójt Gminy Długołęka.

  • Dzisiaj możemy się spotkać już na XIV akcji oddawania krwi organizowanej przez nasz Klub Honorowych Dawców i już teraz mogę powiedzieć, że pobiliśmy nasz dotychczasowy rekord. Od początku istnienia naszego klubu nasi krwiodawcy oddali 200 litrów krwi. Jeśli chodzi o sam klub, to jest około 30 członków, są to głównie urzędnicy, ale także mieszkańcy, którzy swoim zaangażowaniem, uczestnictwem w naszych akcjach pokazują to, że chcą do tego klubu należeć – mówi Emil Sozański, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy w Długołęce.

  • To jest kolejna akcja, która pokazuje, że jest ogromne zainteresowanie i przede wszystkim to jest szczytny cel, dla którego warto żyć i warto komuś oddać tę krew, kto potrzebuje w danym momencie tej krwi – mówi Wojciech Błoński, wójt Gminy Długołęka.

  • Powiem szczerze, że zawsze przed taką akcją wysyłamy też maile do pracowników. Taka była prośba pana wójta i cieszymy się, że pracownicy pozytywnie odpowiadają na nasze zaproszenie. Dzisiaj było ich około 15 – mówi Emil Sozański, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy w Długołęce.

  • Jeśli chodzi o pracowników, to tak jak mówiłem wcześniej, że ja miałem szczęście trafić na Bogdana i myślę, że oni też się tym zarazili i to jest piękne, a przede wszystkim jeszcze raz powtórzymy, to jest naprawdę fajnie móc komuś pomóc – mówi Wojciech Błoński, wójt Gminy Długołęka.

  • Korzystamy też z krwiobusa, który do nas przyjeżdża, ale z racji na obecną porę roku, organizujemy akcję w pomieszczeniach, żeby też zapewnić pełen komfort krwiodawcom, co dzisiaj widać właśnie po naszej sali konferencyjnej, która zamieniła się w oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa – mówi Emil Sozański, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy w Długołęce.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy