Akcja „Pluszak prosto z dżungli”. Pomóż!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
14 lutego rozpoczęła się charytatywna aukcja Kupując pluszaka można pomóc podopiecznym fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci. Akcja „Pluszak prosto z dżungli” rozpoczęła się już w grudniu podczas rodzinnych warsztatów krawieckich.

– Dzieciaki projektowały pluszaki. Tutaj wsparły nas dwie artystki, właściwie matka z córka Helena i Aleksandra Kujawskie – mówi Jolanta Łapinkiewicz, fundacja Open Mind.

W ramach programu "Trampolina do kultury" powstała gromada zakręconych pluszaków, telewizja echo 24 także była na tych warsztatach.

– Prowadzimy warsztaty z szycia maskotek, które będą licytowane dla fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci. Szyjemy maskotki już któryś rok z rzędu i mamy nadzieję, że uzyskamy znaczną sumę dla dzieciaków z hospicjum – dodaje Helena Kujawska, organizatorka warsztatów.

Pluszaki prostu z dżungli symbolizują radość tworzenia. Celem akcji jest dzielenie się entuzjazmem, jaką potrafi sprawić zabawka wykonana własnoręcznie i z pasją.

– Chcemy, żeby ta radość tworzenia była potem przekazana w radość pomagania. Pluszaki są niezwykle są węże boa, małpki, żółwie. Symbolizują dziecięcą radość – mówi Weronika Jaśkiewicz, fundacja Open Mind. 

Cały dochód z akcji zostanie przekazany na podopiecznych fundacji wrocławskie hospicjum dla dzieci, która prowadzi hospicjum domowe na terenie całego Dolnego Śląska.

– Dzieci przebywają w swoich domach, a tam dociera potrzebna pomoc rehabilitanci, pielęgniarki, lekarze, psycholodzy, więc zakup pluszaka może być cegiełką w zakupie odpowiednich leków, czy potrzebnego sprzętu – dodaje Weronika Jaśkiewicz, fundacja Open Mind.

Pluszaki można nabyć przez portal allegro.pl do 28 lutego.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy