Akcja #PokonamyCovid we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu trwa akcja #PokonamyCovid. Na ulicach można zobaczyć takie specjalne karetki. Sanitariusze niosą pomoc zarówno materialną, jak i medyczną. Teraz w tym trudnym czasie dla każdego związanym z koronawirusem.

Ratownicy z Wrocławia, na co dzień zajmujący się medycznym zabezpieczaniem imprez, szczególnie sportowych, a także transportem sanitarnym stwierdzili, że trzeba pomagać. Osoby te reaktywowały akcję z marca #PokonamyCovid.

– Nie chcieliśmy być bierni, chcieliśmy być aktywni. Wiedzieliśmy komu pomóc i jak pomóc, dlatego uruchomiliśmy wszystkie nasze media społecznościowe, aby do tych ludzi dotrzeć – mówi Judyta Moskała, MTB Medica.

Teraz znów wyjeżdżają na ulice i pomagają wrocławianom. Głównie osobom starszym, które potrzebują wsparcia.

– Seniorzy mogą się do nas zgłaszać. Robimy im zakupy, odwozimy do lekarza, zmieniamy opatrunki. Ta pomoc jest różnorodna, jeśli my nie będziemy mogli pomóc, to zawiadomimy inne instytucje – podkreśla Grzegorz Humel, MTB Medica.

– Super, takie akcje są niesamowite. Zwłaszcza, że zadbali o to sami z siebie. Nic tylko bić brawo – mówi Wojciech Nowak, senior z Wrocławia.

Ratownicy mają wiele zgłoszeń dotyczących pomocy. Niestety jest brak odzewu od osób, które by mogły przekazać jakieś artykuły np. higieniczne. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy wystarczy przez internet, lub za pomocą telefonu skontaktować się z ratownikami.

– Numer telefonu jest bardzo prosty 730 730 444 proszę zadzwonić, a wtedy my zobaczymy, co da się zrobić – mówi Grzegorz Humel, MTB Medica.

Akcja #PokonamyCovid we Wrocławiu zaprasza do włączenia się i niesienia pomocy!

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy