Akcja UWr. Odbierz sianko za darmo!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przechodząc wrocławskim rynkiem, można spotkać pracowników i wolontariuszy Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy rozdają teraz za darmo sianko. Jedną z takich osób jest 14-letni Marcel, który lubi pomagać innym.

– To jest sianko od naszych uniwersyteckich biologów, którzy są w Sudetach. Trawa została ścięta, ususzona i z niej właśnie jest to sianko. W prezencie od nas jest także kartka z życzeniami i historia, skąd jest to sianko. To wszystko oczywiście za darmo – mówi Marcel Włosik, wolontariusz akcji Uniwersytetu Wrocławskiego.

I to wszystko mówi Marcel, który będzie rozdawał takie o to prezenty do 18 grudnia na wrocławskim rynku. Wyjątkowe sianko, którym Uniwersytet Wrocławski dzieli się z mieszkańcami, pochodzi z pastwiska położonego w Sudetach. Pomysł na akcję rozpoczął sie od telefonu.

– Zadzwonili do nas biolodzy i mówią mamy dużo siana, róbcie z nim co chcecie, mamy pomysł, żeby związać to jakoś z Bożym Narodzeniem. My nie myśleliśmy długo, zorganizowaliśmy się i teraz będziemy rozdawać to sianko – mówi Agata Sałamaj z Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Rozdajemy za darmo, dla każdego, zapraszamy – dodaje Marcel Włosik, wolontariusz akcji Uniwersytetu Wrocławskiego.

W kopertach z siankiem wrocławianie także znajdą życzenia świąteczne. Akcja także ma na celu wsparcie podopiecznych wrocławskiego Przylądka Nadziei.

– Jeżeli ktoś ma ochotę wpłacić datki na fundację "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" to zapraszamy, można dołożyć i tę swoją cegiełkę – podkreśla Agata Sałamaj z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Do piątku 18 grudnia spacerując wrocławskim rynkiem, można zgarnąć darmowe sianko pod obrus, a dodatkowo wspomóc innych, ale tym swoim pieniężnym siankiem.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy