Akcja: zima

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zima, jak co roku, zaskoczyła kierowców. Jak wygląda proces odśnieżania miasta i czym sypane są drogi?

Ekosystem każdego dnia zajmuje się drogami, którymi zarządza Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. To wszystkie drogi, które są na terenie gminy – zarówno o kategorii krajowej, wojewódzkiej, jak i powiatowej oraz te, które są istotne z punktu widzenia komunikacji miejskiej i dojazdów do obiektów użyteczności publicznej. Utrzymanie czystości to podstawowe zadanie instytucji.

Nasi wykonawcy zajmują się pasem drogowym zarówno latem, jak i zimą. W sezonie letnim wykonują czynności związane z zamiataniem, zmywaniem jezdni i chodników, opróżnianiem koszy ulicznych, dbaniem o przejścia podziemne, a zimą wykonują zadania w zależności od tego, czy jest śnieg. Jeśli go nie ma, nie ma też gołoledzi i konieczności walki ze śliską drogą, to wówczas sprzątamy drogi na podobnych zasadach, jak latem — tłumaczy Dorota Witkowska, rzecznik prasowy firmy Ekosystem Wrocław.

Pierwszy śnieg już jednak spadł, a mieszkańcy martwią się o bezpieczeństwo na jezdni. W jaki sposób instytucja zajmuje się drogami zimą? 

Jak mamy atak zimy i opady śniegu, przymrozki w nocy, które wpływają na bezpieczeństwo w poruszaniu się po jezdni i chodnikach – wówczas nasi wykonawcy rozpoczynają akcję zima, w ramach której dbają o to, aby zabezpieczyć śliskie drogi. Jeśli prognoza przewiduje opady śniegu, to wcześniej wykonawcy wyjeżdżają w teren i posypują go solą lub innym kruszywem — dodaje Dorota Witkowska.

Z uwagi na lód, który często towarzyszy opadom śniegu, drogi zazwyczaj posypywane są solą kuchenną. Takie zabezpieczanie jezdni i jej osypywanie trwa całą dobę.

Od 1.11 do 31.03 nasz wykonawca jest w gotowości. Jeśli cokolwiek się dzieje, to jego pracownicy mają natychmiast podjąć działania. W momencie, kiedy zaczyna się właściwa zima, jest to praca 24/7 — mówi rzecznik prasowy firmy Ekosystem Wrocław.

Jak podkreśla Dorota Witkowska, mieszkańcy mogą zgłaszać miejsca, które szczególnie potrzebują odśnieżania i osypywania solą. Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie drogi podlegają pod Ekosystem.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy