Akcja znakowania rowerów przez wrocławską policję

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławska policja już po raz kolejny przeprowadziła akcję znakowania rowerów, w ramach której wszyscy wrocławianie absolutnie za darmo mogli oznakować swój jednoślad. Jest to jeden ze sposobów na to, jak możemy się zabezpieczyć przed kradzieżą. Jak zaznaczają funkcjonariusze - oznakowane rowery rzadziej padają łupem złodziei.

Jest to akcja typowo prewencyjna. Daje ona to, że jeśli oznakujemy swój rower specjalną naklejką oraz dodatkowo flamastrem fluorescencyjnym i złodziej będzie miał do wyboru rower oznakowany bądź nieoznakowany, to wyższe prawdopodobieństwo jest takie, że wybierze rower nieoznakowany – mówi asp. Łukasz Raczkowski, Wydział Prewencji i Patrolowy KMP we Wrocławiu.

Akcja odbyła się na placu przed Centrum Handlowym Magnolia Park. Każdy chętny mógł z niej skorzystać. Wystarczyło tylko przywieźć swój rower oraz mieć ze sobą dowód osobisty i dowód zakupu. A chętnych nie brakowało. 

Jak pani ocenia taką inicjatywę, takie akcje? – Super. Bo tak to już wybieraliśmy się od roku, żeby pojechać i oznakować te rowery i nie mogliśmy się zebrać.A dzisiaj się udało. – Udało się.

Mam nadzieję, że to pomoże. Nie lubię jak moja własność jest kradziona i własność moich znajomych. Stąd mam nadzieję, że to pomoże. – Miał może pan już takie przykre doświadczenie? – Osobiście nie, ale na osiedlu tak. Więc chucham na zimno – mówią wrocławianie.

Mamy tutaj rower, który dziś został oznakowany. Jest na nim naklejka z numerem ewidencyjnym, który znajduje się u nas w bazie oraz w dwóch miejscach, o których wie tylko policja oraz właściciel tego roweru. – A jak to się dzieje później, w przypadku, gdy taki rower na przykład zostanie skradziony. W jaki sposób można to zgłosić i co później się dzieje? – Jeżeli taki rower zostanie skradziony, to należy ten fakt zgłosić na komisariacie, przyjść z dowodem tożsamości roweru i wtedy to zgłoszenie będzie widniało u nas w policyjnym systemie. Gdy policjanci będą sprawdzać rower pod kątem legalności, to wyskoczy im, że rower jest utracony i ktoś będzie mógł odzyskać swoją własność – mówi asp. Łukasz Raczkowski.

Dla tych, którzy tym razem nie zdążyli skorzystać z akcji kolejna taka okazja będzie 3 czerwca, również w tym samym miejscu.

Wówczas organizujemy 5. edycję Międzykulturowego Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci z okazji Dnia Dziecka. Będzie moc atrakcji, będą balony, dmuchańce, będą wszystkie służby ratownicze – mówi asp. Łukasz Raczkowski, Wydział Prewencji i Patrolowy KMP we Wrocławiu.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy