Aktualności

Wrocław w czołówce najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Kierowcy komentują

Są rzeczy, do których w mieście trudno się przyzwyczaić. Należą do nich niewątpliwie korki – kierowcy tracą mnóstwo czasu, cierpliwość i nerwów. Do tego wszechobecne remonty – one dodatkowo utrudniają sytuację. Kierowcy mają nadzieję, że będzie lepiej.

Tylko 10-20 proc. Polaków robi badania profilaktyczne. “Rak chadza wspak” to kampania dla wrocławian

Lepiej zapobiegać niż leczyć, badania są najważniejsze – często to powtarzamy, ale gdyby profilaktyka była w Polsce powszechna, statystyki wyglądałyby zupełnie inaczej. A jest dramatycznie. Nadal niechętnie się badamy, mimo że mamy do dyspozycji badania ratujące życie, które można wykonać za darmo i praktycznie bez kolejki. Tak jest z cytologią, mammografią lub kolonoskopią. “Rak chadza wspak” to kampania promująca badania profilaktyczne, które mogą uchronić przez nowotworami.

Gmina Kobierzyce inwestuje w OSP. Będzie nowa remiza

To oni dbają o pożarowe bezpieczeństwo w gminie. Gdy jest taka potrzeba, w ciągu kilku minuty są na miejscu, gotowi do wyjazdu. Żeby ich praca nie szła na marne, potrzebny jest dobry sprzęt i miejsce, które je zabezpieczy. W gminie Kobierzyce powstanie nowa remiza strażacka.

Federacja UWr i UM? Rektorzy o wspólnym potencjale uczelni

Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu otrzymały ministerialny grant na przeprowadzenie analizy, która ma być podstawą do dalszych prac nad połączeniem uczelni w federację. Prace potrwają przynajmniej kilka miesięcy, a analizą zajmie się zewnętrzna firma. Uczelnie nie pozostają bierne, rozpoczęły działania w 8 zespołach ekspertów.

Znajdź Swoją Trasę – Rowerowa Gra Terenowa

Dolny Śląsk to rowerowe zagłębie Polski – z tras i ścieżek rowerowych korzysta coraz więcej miłośników dwóch kół. Nie ma w tym nic dziwnego – województwo dolnośląskie oferuje wiele możliwości. Tutaj każdy może znaleźć swoją trasę, bo ich wybór jest ogromny. Od ścieżek rowerowych po płaskich terenach do górzystych tras z przepięknymi krajobrazami wokół. Na dolnośląskich trasach rowerzystów można spotkać w każdym momencie, tutaj sezon nie kończy się po wakacjach. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach kampanii Znajdź Swoją Trasę pokazują, co czeka na wszystkich aktywnych na Dolnym Śląsku.

Cytobus czeka na wrocławianki. Kobiety niechętnie wykonują cytologię

To badanie, które każda z nas, każda kobieta powinna wykonywać regularnie. Myślę o cytologii, badaniu, które raz na 3 lata jest refundowane przez NFZ między 25 a 59 rokiem życia. Cytologie powinniśmy wykonywać do końca życia, niezależnie czy mamy menopauzę czy jeszcze miesiączkujemy. Jest to badanie intymne i dlatego wiele pań unika cytologii, a szkoda, bo to badanie w wielu przypadkach ratuje życie.

DOT: Certyfikaty za Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska rozdane!

Dolny Śląsk to region do odkrywania i zwiedzania. Szereg atrakcji, szlaków turystycznych i możliwości sprawia, że turyści chętnie spędzają tu czas. W rozwój dolnośląskiej turystyki zaangażowanych jest wiele podmiotów, które zostały docenione podczas Dolnośląskiej Gali Turystyki w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Dzień Zdrowia dla seniora w Arkadach Wrocławskich

W ramach Wrocławskich Dni Seniora w Arkadach Wrocławskich odbył się Dzień Zdrowia. Seniorzy mogli przyjść i dowiedzieć się gdzie szukać odpowiednich specjalistów.

10. edycja Wrośnij we Wro

10. edycja Wrośnij we Wro. W tym czasie zasadzono 2418 drzew. Już można się zapisywać na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, ale miejsca szybko się kończą. Warto wspomnieć, że w tym roku mogą zapisać się rodzice dzieci urodzonych w 2021 i 2022.

PWr: kobiety w branży kosmicznej. Jak sobie radzą?

Koło Naukowe PWr In Space zorganizowało pierwszą konferencję „Women in space tech”. Temat konferencji ma zwrócić uwagę na rolę kobiet w sektorach kosmicznym i lotniczym. Jak podkreślają prelegenci, ich udział w tworzeniu nowych trendów jest ogromny.