Aktualności

Dzień dobry we Wrocławiu | odcinek 83

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka “Dzień dobry we Wrocławiu”!

WroOpowieści Rafała Dutkiewicza odc. 83

Wolna gospodarka, likwidacja wielu firm i miejsc pracy, bezrobocie – wracamy do lat 90-tych i kolejnych, początku 2000 roku. Co wtedy było dla wrocławian najważniejsze i czego oczekiwali? O tym opowiada Rafał Dutkiewicz.

Działania fundacji św. Jadwigi na wystawie plenerowej “Od dialogu do partnerstwa”

W samym centrum miasta, czyli na wrocławskim Rynku stanęła wystawa plenerowa pod tytułem „Od dialogu do partnerstwa”, która powstała z okazji 30-lecia Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej fundacji i przedstawia jej dzieła na przestrzeni lat. Oficjalne otwarcie tej wystawy odbyło się 24 czerwca w ramach obchodów Święta Wrocławia.

Święto Wrocławia 2022: prof. Alicja Chybicka Honorowym Obywatelem Wrocławia

24 czerwca – święto Jana Chrzciciela – patrona miasta Wrocławia, a co za tym idzie także samego miasta. Od rana oficjalne uroczystości – złożenie kwiatów w Bazylice Św. Elżbiety, przejście rynkiem do starego Ratusza oraz uroczysta sesja Rady Miejskiej, a wieczorem koncerty.

Piguły: XX Przegląd Sztuki Współczesnej SURVIVAL

Przegląd Sztuki Współczesnej Survival to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz Wrocławia. W tym roku przegląd obchodzi 20. urodziny i odbywa się na terenie starego Szpitala im. Tadeusza Marciniaka na Traugutta – „Betania”. Powiedzieć, że klimat jest przerażający, to zdecydowanie za mało.

Nowe mosty Chrobrego. Co się dzieje na placu budowy?

Budowa nowych mostów Chrobrego we Wrocławiu wystartowała w lutym tego roku. Sprawdziliśmy, na jakim są teraz etapie prace na placu budowy. Obecnie widać już konstrukcję nowych mostów. Przypomnijmy, że będą to dwa mosty. Jeden o długości ponad 153 m, a drugi z kolei ponad 70 m. Zakończenie tej inwestycji jest planowane na 2023 rok.

Senatorowie debatują. Zmiany klimatyczne przyczyną nowotworów u dzieci

Zmiany klimatyczne obecnie są jednym z największych wyzwań, z którymi my – jako społeczeństwo – musimy sobie radzić i zarazem jedną z najczęstszych przyczyn nowotworów, szczególnie u dzieci. To jest ważny temat, o którym warto rozmawiać. Właśnie dlatego z wizytą studyjną do Wrocławia zawitał Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki. Wraz z innymi senatorami i przedstawicielami Komisji ds. Klimatu odwiedził Przylądek Nadziei.

Wodne wyzwania miasta. Retencja jednym z największych

Retencja, retencja i jeszcze raz retencja – to obecnie jedno z największych wyzwań związanych z gospodarowaniem wodą w miastach. O problemach wodnych związanych ze zmianami klimatu i możliwych rozwiązaniach rozmawiano podczas II Wodnego Okrągłego Stołu.

Rekrutacja na AWF Wrocław. Fizjoterapia znów najpopularniejsza

Akademia Wychowania Fizycznego to nie tylko kierunki prowadzone wokół sportu, ale także terapia zajęciowa i kosmetologia. Co roku na uczelni pojawiają się nowości. 1 czerwca ruszyła rekrutacja.

Aktywna kobieta. Powiat wrocławski i Dolnośląska Izba Gospodarcza łączą siły

Według portalu pracuj.pl, 35% Polaków nadal pracuje zdalnie lub hybrydowo. To oczywiście efekt pandemii, ale także konieczność opieki nad dziećmi lub osobami zależnymi. W to najbardziej zaangażowane są kobiety, przez co trudniej wrócić im na rynek pracy. Powiat wrocławski i Dolnośląska Izba Gospodarcza chcą im pomóc.