Aktualności

Unikaj używania foliówek – to śmieci, które rozkładają się 400 lat!

23 stycznia obchodziliśmy “Dzień bez opakowań foliowych”. Produkcja torebki foliowej trwa raptem sekundę, używamy jej około 20 minut, a rozkłada się prawie 400 lat. Niestety, we Wrocławiu to wciąż często spotykane śmieci.

Zmień piec: Program trwa, teraz 12 tys. na wymianę kopciucha

Ponad 5 tys. pieców udało się wymienić lub zostanie wymienionych w ramach programu Zmień piec w 2021 roku. Na tym nie koniec, program dofinansowań nadal będzie działał. W tym roku każdy kto będzie chciała wymienić starego kopciucha na nowy piec otrzyma na to kwotę 12 tys. złotych.

Ogród Japoński we Wrocławiu przygotowuje się do kolejnego sezonu

Cisza, spokój i śpiew ptaków – wrocławski Ogród Japoński odpoczywa od zwiedzających i aktywnie przygotowuje się do kolejnego sezonu. Pierwsi zwiedzający zazwyczaj pojawiają się tutaj na początku kwietnia. Miejsce to jest niezwykłe. Co roku odwiedza je mnóstwo turystów z Polski, a nawet z zagranicy. W tej chwili ogród ma przerwę zimową, więc przy okazji Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi tu planowe prace remontowe.

Inne choroby zabijają w cieniu COVID-19. Lekarze apelują: badajcie się!

Ministerstwo Zdrowia zachęca do skorzystania z bezpłatnego pakietu badań w ramach programu profilaktycznego skierowanego do osób po 40. roku życia. Badania diagnostyczne to między innymi morfologia krwi, stężenie cholesterolu całkowitego, stężenie glukozy we krwi, badanie ogólne moczu i próby wątrobowe.

Wrocławska Karta Seniora daje wiele możliwości. Jak ją wyrobić?

We Wrocławiu mieszka blisko 180 tysięcy osób powyżej 60 roku życia. To do nich adresowana jest Wrocławska Karta Seniora, która pozwala korzystać ze zniżek i promocji u ponad 100 partnerów. Andrzej Gaszewski, tegoroczny król seniorów, przyznaje, że karta daje wiele możliwości.

Odpowiedzialna pralnia, nieodpowiedzialne decyzje

Kilka dni temu we Wrocławiu otwarto drugą w Polsce Pralnię Społecznie Odpowiedzialną. Powstała ona przy Schronisku św. Brata Alberta przy ul. Małachowskiego 15 i oprócz osobom w kryzysie bezdomności, miała służyć także samotnym matkom. Radości było wiele, ale nie trwała zbyt długo.

Dolnośląski Festiwal Filmów Krótkometrażowych: zgłoś swój film!

Trwa nabór do konkursu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych. W tym roku będzie to już 3. edycja tego wydarzenia. Pierwsza odbyła się w 2020 roku w wersji online, ale tym razem prawdopodobnie odbędzie się stacjonarnie w kinie. Organizatorem tego wydarzenia jest Dolnośląskie Centrum Filmowe. Festiwal ten przede wszystkim jest skierowany do osób młodych, ale także do bardziej doświadczonych. Swoje filmy w ramach tegorocznej edycji można zgłaszać do 20 marca.

Telewizja Echo24 dostępna w UPC Polska!

Mamy dla państwa dobrą i ważną dla nas informację, telewizja Echo24 poszerza swój zasięg. Poza telewizją naziemną można nas już oglądać w telewizji cyfrowej UPC Polska.

Ul. Pomorska zostanie przebudowana od ul. Dubois do pl. Staszica

Do końca stycznia Wrocławskie Inwestycje mają ogłosić przetarg na przebudowę kolejnego odcinka ul. Pomorskiej, na fragmencie od ul. Dubois do pl. Staszica. Inwestycja ta będzie realizowana w ramach II etapu przebudowy mostów Pomorskich. Z całą pewnością jest to długo wyczekiwany remont przez mieszkańców Wrocławia. Szczególnie przez tych, którzy codziennie korzystają z tego odcinka drogi. Bo w ramach tego zadania, zgodnie z ustaleniami z konserwatorem zabytków, w miejscu poniemieckiej kostki pojawi się nowo wyremontowana jezdnia, która będzie zrobiona z masy bitumicznej.

Szczepmy nasze koty! Istnieje ryzyko pojawienia się wścieklizny na Dolnym Śląsku

Po odnotowaniu kolejnych przypadków wścieklizny wśród kotów w województwie mazowieckim doradcy prezydenta Wrocławia rekomendują, aby właściciele czworonogów do lekarza weterynarii przyprowadzali na szczepienia przeciwko wściekliźnie właśnie koty. Wścieklizna to choroba wirusowa, która przenosi się ze zwierząt na ludzi i może być bardzo niebezpieczna.