Aktualności

Nauka i zabawa z Ekosystemem

Festyny, warsztaty i możliwość porozmawiania z osobami, z którymi na co dzień nie ma się kontaktu. Tak zapowiada się jesień z Ekosystemem.

Nowe życie książki w Ossolineum

W Ossolineum książki dostają nowe życie. To tu trafiają te, które wymagają naprawy. Pierwszym etapem jest ich rozszycie, oczyszczenie i zszycie na nowo. Następnie przychodzi czas na stworzenie nowej okładki.

Zeroemisyjna linia K – elektryczne autobusy dla Wrocławia

Wrocław postawił pierwszy krok w stronę elektromobilności. Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej do stolicy Dolnego Śląska trafi 11 autobusów elektrycznych. To 3 proc. floty wrocławskiego MPK. Zakup nowych ekologicznych autobusów to koszt blisko 46 milionów złotych.

Brutalność dolnośląskiej policji? Radni sejmiku komentują

Na przełomie lipca i sierpnia w ciągu zaledwie tygodnia po interwencjach policji na Dolnym Śląsku zmarły trzy osoby. Dwa zdarzenia miały miejsce we Wrocławiu, a ostatnie w Lubinie. Prokuratura prowadzi śledztwa w sprawie interwencji poszczególnych policjantów, ale pojawia się także pytanie o przyszłość komendanta wojewódzkiego Policji we Wrocławiu? O jego ewentualnej dymisji oraz zaufaniu do policji dyskutują radni sejmiku wojewódzkiego.

Europejski Dzień Sąsiada na wrocławskim Nadodrzu

Europejski Dzień Sąsiada na wrocławskim Nadodrzu, przyciągnął wielu mieszkańców. Zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mogli aktywnie spędzić ten czas, integrując się tak, jak przystało na sąsiadów.

Wieczór z operetką w ramach Dni Seniora

Dni Seniora to cały miesiąc różnych wydarzeń. Wśród nich nie zabrakło także tych muzycznych. Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zaprosiła seniorów na wyjątkowy koncert w klimacie francuskim, wiedeńskim i węgierskim.

Dzień dobry we Wrocławiu odc. 55

Zapraszamy na program „Dzień dobry we Wrocławiu”. W tym odcinku programu mówimy o Odra Centrum. Poznamy bliżej historię Dmytra Tyshchenko – dyrektora regionalnego szkoły Robocode. Na koniec powiemy o nowych warunkach wjazdu dla ukraińskich turystów.

WroOpowieści Rafała Dutkiewicza odc. 50

Jesteśmy na Uniwersytecie Wrocławskiem, w gmachu Biblioteki. Na pierwszym piętrze stoi popiersie Fritza Sterna. To amerykański historyk niemieckiego pochodzenia, profesor Columbia University w Nowym Jorku. Urodził się 2 lutego 1926 roku we Wrocławiu, zmarł 18 maja 2016 w NY. Specjalizował się w badaniach nad niemieckim nazizmem. Uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego.

AWF Wrocław zainaugurował rok akademicki 2021/2022

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jako pierwsza uczelnia w mieście zainaugurowała rok akademicki 2021/2022. Po miesiącach zdalnej nauki wszyscy z niecierpliwością czekają na powrót w mury uczelni. AWF Wrocław rozpoczął starania o nadanie uczelni imienia polskich olimpijczyków.

Dzieła Norwida na wystawie w Ossolineum

Z okazji 200. rocznicy urodzin najwybitniejszego polskiego poety Cypriana Kamila Norwida, w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich została zorganizowana wystawa, na której można między innymi zobaczyć jeden z czterech istniejących obrazów olejnych Norwida – tajemniczą „Jutrznie”.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do niedzieli 26 września.