Aktualności

Badania jakości wrocławskiej kranówki

Zanim woda trafi do kranu wrocławian, przechodzi przez wiele etapów produkcji i na każdym z nich jest rygorystycznie kontrolowana. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu podkreśla, że kranówka jest bezpieczna i spełnia wszelkie normy.

Pandemia wyniszcza wszystkich. Lekarze skrajnie zmęczeni.

– My jesteśmy skrajnie zmęczeni – mówi prof. Krzysztof Simon, ordynator I oddziału Szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.
– Wszyscy jesteśmy bardzo zmęczeni, to widać po ludzkich zachowaniach, wypowiedziach – mówi dr Agnieszka Migas-Mastalerz, wojewódzka konsultant w dziedzinie medycyna rodzinnej.
– Zastanawiam się, jak długo to jesteśmy w stanie wytrzymać – mówi dr Marcin Murmyło z DCChp we Wrocławiu.

Koronawirus a bezpieczeństwo w Internecie

Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób zaczęło pracować i uczyć się zdalnie – w Internecie. Taka sytuacja wymaga odpowiedniego sprzętu, ale także odpowiednich zabezpieczeń. Czy w czasie pandemii w cyberprzestrzeni czyhają na nas nowe zagrożenia?

Żyj zdrowiej odc. 9

W najnowszym odcinku „Żyj Zdrowiej” jesteśmy w szkole podstawowej nr 80. we Wrocławiu. Tu realizowany jest program Upright. Mówią o nim sami uczniowie, nauczyciele, psychologowie, dyrektorka szkoły.

9-letni Michał Łucko walczy z rakiem! Rapuje i inspiruje innych

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od wielu lat działa i pomaga. Teraz także wdraża nowy innowacyjny program terapeutyczny. Wszystko zaczęło się od Oliviera, który stworzył wiersz i chciał jakoś okazać swoją wdzięczność medykom, którzy mu pomagali w czasie choroby. Teraz możecie poznać Państwo Michasia, który w tym roku skończy dziewięć lat.

Na ratunek płazom

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak często pozbawiamy je życia, jadąc samochodem wśród pól i terenów podmokłych. Grupa wrocławskich aktywistów, którzy mają na uwadze życie ropuch i żab, już od jedenastu lat regularnie przenosi płazy z dróg w bezpieczne miejsce.

Pomoc psychologiczna na Brochowie. Potrzebujących coraz więcej.

Dyżurują codziennie od poniedziałku do piątku. Można tu zadzwonić, można skorzystać z internetu, ale też można przyjść. Takie porady udzielane są w Szkole Podstawowej nr 80 przy ul. Polnej, im. Tysiąclecia Wrocławia na Brochowie, a przy telefonie są psychologowie i pedagodzy. Codziennie po pomoc zgłasza się tutaj kilka osób. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Z taką potrzebą spotkaliśmy się kilka tygodni temu – mówi dyrekcja szkoły – i od kilku tygodni takie dyżury są prowadzone.

Zwolnij! Apel wrocławskich policjantów

Jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków drogowych w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Dlatego wrocławscy policjanci systematycznie prowadzą działania policyjne w tym zakresie i apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości i zwiększenie uwagi na drogach podczas prowadzenia pojazdu.

WSH. Innowacyjna aplikacja ułatwia naukę zdalną

Jak w czasach nauki zdalnej sprawić, żeby studiowanie dawało wymierne efekty? Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu stawia na innowacyjność, a w swojej pracy wykorzystuje platformę Explain Everything. Platforma jest intuicyjna i interaktywna, a to pozwala na dużo lepszy kontakt między słuchaczami a prowadzącym.

Wrocław. Nowe wiaty rowerowe dla mieszkańców

Mieszkańcy Wrocławia dostaną do użytku nowe wiaty rowerowe. Na podwórkach należących do gminy powstanie 10 takich specjalnych garaży, z których mieszkańcy będą mogli skorzystać jeszcze przed wakacjami.