Aktualności

Program stypendialny dla firm szansą dla firm i studentów

Program stypendialny dla studentów podpisany z prężnie działającymi na rynku firmami to ogromna szansa, ale – mówmy sobie szczerze – szansa dla studentów, bo ci mają możliwość pracy w dobrych firmach, gdzie mogą zdobyć wiedzę, doświadczenie i mogą naukowo się rozwijać. Ale to ogromna szansa także dla tych firm, które szukają młodych, zdolnych innowacyjnych pracowników. Na UWr podpisano jedną z pierwszych takich umów i wszyscy mają nadzieję, że będzie ich więcej.

Nie zabieraj narządów do ziemi, uratuj życie potrzebującym. Ogólnopolski Dzień Transplantacji

Najczęściej przeszczepianym narządem są nerki. Innymi często przeszczepianymi narządami są wątroba, płuca i serce, chociaż przeszczepiać można również jelito cienkie i trzustkę. Liczba pacjentów potrzebujących transplantacji rośnie. Niestety, wielu, oczekując na przeszczep, umiera. Nadal brakuje dobrych przepisów. 26 stycznia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Transplantacji.

Rusza przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pustkowie Żurawskim

Władze gminy Kobierzyce bardzo często podkreślają, ze inwestycje oświatowe są jedynymi z najważniejszych. Jakiś czas temu pokazywaliśmy remont szkoły w Pustkowie Wilczkowskim, teraz jesteśmy w szkole w Pustkowie Żurawskim.

Legnicką Specjalna Strefa Ekonomiczna buduje polsko-ukraiński biznes

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna buduje relacje z Ukrainą. Już we wrześniu na Forum Ekonomicznych w Karpaczu prezes Strefy zapowiadał, że oprócz pomocy humanitarnej, niezbędna jest także pomoc w budowaniu polsko-ukraińskiego biznesu. To już się dzieje.

Mosty Chrobrego będą gotowe w tym roku

W tym roku oprócz Mostów Pomorskich do użytku zostaną oddane również Mosty Chrobrego. Na placu budowy już gołym okiem widać potężne konstrukcje, które są częścią nowych przepraw. Nowych, dlatego że mosty są budowane od nowa, tuż obok starych. W tej chwili kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, dlatego że w ramach tej inwestycji trwa teraz także przebudowa skrzyżowania w rejonie ul. Mickiewicza i Monte Cassino oraz w rejonie ulic Marca Polo i Swojczyckiej.

Samorządowcy: “brak pieniędzy z KPO to brak możliwości rozwoju dla całej Polski”

Polska bez unijnych pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy będzie się wolniej rozwijać. Wiedzą o tym politycy i samorządowych, którzy podkreślają, że te pieniądze pomogłyby poradzić sobie z obecną rzeczywistością. Bez nic nie ma inwestycji i nie ma rozwoju.

Nowa formuła matury 2023. Co z rekrutacją na studia na UWr?

Styczeń to czas studniówek i odliczania do egzaminu dojrzałości. Maturzyści zaczynają myśleć o studiach i wyborze kierunków. W tym roku czeka ich nowa formuła matury. My sprawdziliśmy, czy w związku z tym zmieniają się zasady rektutacji na Uniwersytecie Wrocławskim.

Gmina Kobierzyce: jak wziąć udział w programie usuwania azbestu?

Pan Leszek mieszka w Tyńcu Małym od połowy lat 90. Wtedy kupił tam dom, obok domu ma pomieszczenie gospodarcze, którego dach był pokryty rakotwórczym azbestem. Jako mieszkaniec gminy Kobierzyce wziął udział w programie usuwania eternitu z dachu.

Od 25 lat budują polską gospodarkę. WSSE Invest-Park liderem wśród polskich stref ekonomicznych

Ponad 3 tysiące nowych miejsc pracy i 27 nowych inwestycji na łączną kwotę ponad 7 mld zł – takim wynikiem Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park podsumowała ubiegły, jubileuszowy rok dla strefy. To jest najlepszy wynik spośród innych stref w całej Polsce. Pomimo trudnej sytuacji na świecie, 2022 rok był dobrym rokiem dla Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej pod kątem nowych inwestycji, ale nie tylko.

Czterokolorowy VW Polo Harlekin na licytację dla WOŚP!

Powstało ich niecałe cztery tysiące, ale ten jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju – Volkswagen Polo w wersji Harlekin został wystawiony na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Aukcja trwa do 31 stycznia.