Aktywna gmina Kobierzyce. Szereg atrakcji w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mieszkańcy gminy Kobierzyce wraz z Kobierzyckim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji rozpoczęli świętowanie Europejskiego Tygodnia Sportu. Gmina od lat stara się aktywizować mieszkańców, dlatego tego dnia nie zabrakło wielu atrakcji, m. in. wycieczki rowerowej. Na mieszkańców czeka również bogata oferta KOSiR-u.
  • Jesteśmy w tym programie od 2017 roku, odkąd działa Ośrodek Sportu i Rekreacji, z przerwą na pandemię. W tym roku zaproponowaliśmy naszym mieszkańcom start rowerami w ten Europejski Tydzień Sportu. Rano mieliśmy takie warsztaty: pilates, aerobik dla kobiet. To były warsztaty, które promowały szczepienie przeciwko HPV – mówi Maja Rytelewska, dyrektorka KOSiR-u.

  • Ja myślę, że sport, wypoczynek i relaks są najważniejsze dla naszych mieszkańców. Jest w tej chwili wiele możliwości, żeby to uskuteczniać. Powstało wiele nowych ścieżek rowerowych, są też trasy rowerowe, boiska, wiele drużyn, które grają w różnych klasach rozgrywkowych, m. in. piłkarze, którzy grają w IV lidze i drużyny, które grają w ligach okręgowych. Oczywiście nasz KPR Kobierzyce, który jest zdobywcą Pucharu Polski. Wiele różnych dyscyplin sportowych, do których zachęcam szczególnie młodzież – dodaje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

  • Na ścieżkach widzimy coraz więcej tych rowerzystów i to takich, którzy codziennie jeżdżą rowerami, więc najprawdopodobniej dojeżdżają nimi do pracy. Mamy pomysły na kolejne lata, bo projektujemy teraz kilka ścieżek i dróg rowerowych – podkreśla Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

W ramach świętowania w gminie Kobierzyce odbyły się także gminne zawody sportowo-pożarnicze. Wygrała jednostka OSP z Kobierzyc, która będzie reprezentować gminę na zawodach powiatowych.

  • Zawody polegają na zbudowaniu linii gaśniczych, która potem dzieli się na dwa odcinki. Podawane są dwa prądy wody. Jedna strona musiała obrócić tarczkę, a druga strącić cztery pachołki. Trzeba było się dobrze przygotować do tych zawodów. Tak samo my, jak i dwie pozostałe jednostki – OSP Pustków Żurawski i OSP Pustków Wilczkowski. Naszą najmocniejszą stroną było zgranie i dobry zespół. I szczęście – mówi Kamil Turecki, naczelnik OSP Kobierzyce.

  • Pomagam, jak mogę. Jak wóz wyjeżdża na przykład do naprawy, to pomagam wyciągać sprzęt. Chciałbym bardzo być kiedyś strażakiem ochotnikiem – mówi Mikołaj z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

  • Ja też chciałbym być strażakiem ochotnikiem – dodaje Wiktor z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

  • Musieliśmy rozwinąć odcinki, zaczepić wszystko, później nalać wody do tarcz i pozwijać – podkreślają chłopcy.

  • Chciałabym być w przyszłości strażakiem. Ja też – dodają Julia i Szczepan z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Aktywna sobota to jedno, ale Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji w ciągu tygodnia oferuje mieszkańcom wiele zajęć sportowych.

  • Dla młodzieży i dorosłych mamy piłkę nożną, koszykówkę, piłkę ręczną, karate, crossfit, zumbę, latino dance, body pump, aerobik, pilates, joga. Wszystko jest na naszej stronie http://sport-kobierzyce.pl. Zapraszamy – podsumowuje Maja Rytelewska, dyrektorka KOSiR-u.