Aktywne Kobierzyce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Plastyka, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy czy aktywność fizyczna. Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z gminnym Ośrodkiem Kultury zadbali o to, aby dzieci w trakcie przerwy zimowej się nie nudziły.

W Kobierzyckim Ośrodku Kultury blisko dziewięćdziesiąt dzieci z całej gminy aktywnie spędza ferie zimowe. Podczas zajęć chemicznych uczniowie wykonywali doświadczenia, które w przyszłości mogą zaowocać na szkolnych lekcjach. 

Myślę, że to może zaprocentować w późniejszym życiu. Nawet jeśli one traz nic nie zapamiętają, to za kilka lat w szkole przypomną sobie, że kiedyś już o tym słyszały. Zarażamy ciekawością do świata – mówi Marcin Chrzanowski, opiekun zajęć chemicznych.

Zdaniem ratownika medycznego na zajęciach z pierwszej pomocy dzieci świetnie dawały sobie radę. Szybko potrafiły wykonać kolejne ćwiczenia. Wszystko po to, aby zawsze być gotowym do pomocy.

 – Staram się ich nauczyć jak pomóc osobie, która jest nie przytomna i nie odycha. Dzieciaki sie dopiero uczą, część z nich już to potrafi, świetnie razem współpracują – dodaje Dominika Biesiada, ratownik medyczny.

Zajęcia plastyczne jak się okazało pobudziły ich wyobraźnie i były spora inspiracją dla samych opiekunów. 

Podczas zajęć plastycznych robimy różne ozdoby wiszące albo stojące. Każde dziecko dostaje zwierzaka z drewna i własnoręcznie go ozdabia. Pomysłów nie brakuje – zdradza Katarzyna Giebel, opiekunka zajęć plastycznych.

Oprócz rozwoju plastycznych umiejętności dzieci także mogły uczestniczyć w zajęciach sportowych. 

W trakcie ferii zimowych odbywają się u nas zajęcia dla dzieci z przedszkoli. Jednak grupa kończy zajęcia, pojawia się następna. Cieszymy się, że aktywnie spędzają czas, to nasz cel – podsumowuje Sebastian Słobodzian, pracownik Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Podczas ferii zimowych w gminie Kobierzyce każde z dzieci znajdzie coś dla siebie.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy