Aktywni seniorzy docenieni przez prezydenta Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
O tym, jak aktywni są seniorzy we Wrocławiu mówiliśmy nieraz - zajęcia artystyczne, sportowe i wiele, wiele innych. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk nagrodził najbardziej aktywne grupy senioralne, które już od lat tworzą tkankę naszego miasta.

– Nie ma piękniejszych i mądrzejszych seniorów niż z Wrocławia. Przepraszam wszystkich innych. Nie jestem obiektywny w tym zakresie. To rzeczywiście wyjątkowa grupa. To grupa, która jest energiczna, grupa, która jest uśmiechnięta, grupa, która także dzieli się swoim doświadczeniem. Grupa, która budowała przecież Wrocław powojenny. I to jest też grupa, która robi wiele rzeczy dla innych, także dla innych seniorów. Dzisiaj właśnie tym seniorom, którzy potrafią się sami zorganizować, ale potrafią także zorganizować pewne działania dla innych seniorów, dziękowaliśmy w tym wyjątkowym dla nich wszystkich miejscu, domu naszych domów, czyli we wrocławskim ratuszu – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Prezydent nagrodził najbardziej aktywnych.

– Właśnie wczoraj żeśmy skończyły wianuszki robić, które można powiesić na drzwiach do położenia gdzieś. Robimy to dla hospicjum wrocławskiego, bo zawsze co roku oni będą mieli kiermasz tutaj na rynku wrocławskim i sprzedają te nasze produkty. To znaczy są to różne, bo i na szydełku robione i wszystko, co nam pod rękę podejdzie. A lubimy coś robić, nie siedzieć z założonymi rękami – mówi Ewa Białowąs, liderka grupy „Panie Niespodzianki” przy WCS.

– My jesteśmy już tak zżyte ze sobą. Niektóre panie są już czternaście lat, jeśli nie mylę się. Ja to jestem troszkę krócej. Jest to bardzo fajna aktywność. Coś robimy dla kogoś, daje to nam satysfakcję – mówi Irena Nocula, grupa „Panie Niespodzianki”.

– Możemy się pochwalić, że jesteśmy trzecią drużyną w Europie na smoczych łodziach w kategorii 70+ lat. Dlatego, że ja jestem trenerem kajakarstwa i wiadomo, że ciągnę w swoją dziedzinę. Oprócz tego mamy zajęcia na pływalni, zajęcia z badmintona i gramy również w bule. Oprócz tego, w zależności od sezonu zajmujemy się to rowerami, to za trzy tygodnie jedziemy na narty biegowe. Tak że różne formy sportu i rekreacji – mówi Jacek Peszyński, instruktor grupy rekreacyjno-sportowa przy WCS.

– W naszej grupie jesteśmy wolontariuszami i wzajemnie zajmujemy się i chodzimy po domach opieki, po przedszkolach, do szkół. Reprezentujemy stare stroje dawne, które to nasza poprzednia koleżanka zapoczątkowała i my to dalej kontynuujemy. Opowiadamy bajki w przedszkolach, rozmawiamy w szkołach o starych strojach, o tym, co robimy i zapraszamy do siebie. Pokazujemy to, co umiemy zrobić. Po prostu współpracujemy ze szkołami, z domami opieki społecznej i z przedszkolami – mówi Krystyna Iwańska, Aktywne Wrocławianki przy WCS.

Grupa O-CAL-ENI jest najstarszą grupą działającą przy Wrocławskim Centrum Seniora. Powstała w 2011 roku i zajmuje się kultywowaniem polskich tradycji przy okazji wszystkich polskich świąt.

– Od samego początku Ewa jest naszym liderem. Wszystkie pomysły są jej i ona je reżyseruje. Ona nas aktywizuje i jak tylko jakieś hasło padnie, a u Ewy to jest tak, że jedno słowo padnie, a ona już ma pomysł. Oczywiście realizujemy i chętnie bierzemy w tym udział. Jesteśmy bardzo zgraną grupą. Od tylu lat znamy się bardzo dobrze wyjeżdżamy razem nad morze i w góry – mówi Halina Nogaj, grupa O-CAL-ENI przy WCS.

– Ja codziennie spotykam wrocławskich seniorów. Jestem zaskoczony, pozytywnie zaskoczony ich aktywnością – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy