Aleja Północna Wrocławia – jest przetarg na projekt

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na budowę Alei Północnej Wrocławia. Jest to brakujący odcinek śródmiejskiej obwodnicy, który ma połączyć Polanowice, Poświętne i Sołtysowice z Psim Polem. Trasa ma liczyć około 5,5 km. Projektant będzie miał na realizację zadania 18 miesięcy.

Jest to brakujący fragment drogi, która połączy ulicę Żmigrodzką i Poświęcką wraz z ulicą Krzywoustego. Ona tam się zacznie i skończy mniej więcej na wysokości dzisiejszych wałów nad Widawą przy Krzywoustego i będziemy mogli jechać nią aż do ulicy Poświęckiej, tam gdzie dzisiaj kończy się obwodnica śródmiejska – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Ważnym elementem tej inwestycji będzie łącznik prowadzący do Alei Północnej z ulicy Poprzecznej, który będzie miał za zadanie zmniejszyć natężenie ruchu na tym odcinku.

Dzięki łącznikowi, który poprowadzi od ul. Poprzecznej do Alei Północnej bezkolizyjnie będzie można dojechać w kierunku ulic Krzywoustego lub w drugą stronę w kierunku Autostradowej Obwodnicy Wrocławia– podkreśla Bartosz Nowak.

Nowa trasa, która będzie łącznikiem dla północnych osiedli Wrocławia planowana już od dawna. O tym jak dokładnie będzie wyglądała nowa droga dowiemy się za około 2 lata.

Projektant będzie miał 18 miesięcy na realizacje tego zadania. My mówimy, że to minimum, ponieważ po jego stronie będą też wszystkie uzgodnienia i uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń aby ta droga powstała – zaznacza Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

W ramach tej inwestycji pojawią się między innymi nowe ścieżki rowerowe, chodniki i wiadukt nad torami kolejowymi oraz nowe skrzyżowanie z ul. Krzywoustego w rejonie mostu na Widawie.

Wszyscy mieszkańcy takich osiedli jak Polanowice, Poświętne, Sołtysowice czekają na tę Aleje Północną, ponieważ ona z całą pewnością wpłynie na komfort ich życia i mamy tego świadomość. Dlatego podjęliśmy ten trud, rozpisaliśmy ten przetarg na projektowanie. Przed nami wyłonienie najlepszej oferty i przystąpienie do prac zaraz po podpisaniu umowy – dodaje Bartosz Nowak.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy