Aleja Północna Wrocławia – jest przetarg na projekt

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na budowę Alei Północnej Wrocławia. Jest to brakujący odcinek śródmiejskiej obwodnicy, który ma połączyć Polanowice, Poświętne i Sołtysowice z Psim Polem. Trasa ma liczyć około 5,5 km. Projektant będzie miał na realizację zadania 18 miesięcy.

Jest to brakujący fragment drogi, która połączy ulicę Żmigrodzką i Poświęcką wraz z ulicą Krzywoustego. Ona tam się zacznie i skończy mniej więcej na wysokości dzisiejszych wałów nad Widawą przy Krzywoustego i będziemy mogli jechać nią aż do ulicy Poświęckiej, tam gdzie dzisiaj kończy się obwodnica śródmiejska – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Ważnym elementem tej inwestycji będzie łącznik prowadzący do Alei Północnej z ulicy Poprzecznej, który będzie miał za zadanie zmniejszyć natężenie ruchu na tym odcinku.

Dzięki łącznikowi, który poprowadzi od ul. Poprzecznej do Alei Północnej bezkolizyjnie będzie można dojechać w kierunku ulic Krzywoustego lub w drugą stronę w kierunku Autostradowej Obwodnicy Wrocławia– podkreśla Bartosz Nowak.

Nowa trasa, która będzie łącznikiem dla północnych osiedli Wrocławia planowana już od dawna. O tym jak dokładnie będzie wyglądała nowa droga dowiemy się za około 2 lata.

Projektant będzie miał 18 miesięcy na realizacje tego zadania. My mówimy, że to minimum, ponieważ po jego stronie będą też wszystkie uzgodnienia i uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń aby ta droga powstała – zaznacza Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

W ramach tej inwestycji pojawią się między innymi nowe ścieżki rowerowe, chodniki i wiadukt nad torami kolejowymi oraz nowe skrzyżowanie z ul. Krzywoustego w rejonie mostu na Widawie.

Wszyscy mieszkańcy takich osiedli jak Polanowice, Poświętne, Sołtysowice czekają na tę Aleje Północną, ponieważ ona z całą pewnością wpłynie na komfort ich życia i mamy tego świadomość. Dlatego podjęliśmy ten trud, rozpisaliśmy ten przetarg na projektowanie. Przed nami wyłonienie najlepszej oferty i przystąpienie do prac zaraz po podpisaniu umowy – dodaje Bartosz Nowak.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy