Aleja Wielkiej Wyspy. Co się dzieje na budowie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Budowa Alei Wielkiej Wyspy to obecnie jedna z największych inwestycji drogowych, która jest realizowana na terenie Wrocławia. Na jej zakończenie z pewnością czekają wszyscy wrocławianie. Przypomnijmy, że prace nad tym zadaniem rozpoczęły się w grudniu 2020 roku, czyli dwa lata temu. Obecnie już gołym okiem widać postępy na budowie. W rejonie ulicy Międzyrzeckiej powstała już podbudowa pod przystanki oraz widać jak pojawiają się chodniki i ścieżki rowerowe. Planowo inwestycja ta ma być zakończona w tym roku.

Prace aktualnie trwają na całym zakresie inwestycji, począwszy od ul. Krakowskiej i Armii Krajowej, przy włączeniu Alei Wielkiej Wyspy w to skrzyżowanie oraz przy obiekcie mostowym nad ul. Wilczą. Na nasypach drogowych trwają prace brukarskie. Na ul. Olszewskiego aktualnie jest przebudowywane skrzyżowanie pod względem uzbrojenia terenu. W ciągu ul. 8 maja, na odcinku od ul. Dębowskiego do ul. Mickiewicza, trwają prace brukarskie – mówi Tomasz Czajka, z-ca dyrektora kontraktu, Banimex Sp. z o.o.

Planowo w przyszłym tygodniu na przeprawie, która powstała nad rzeką Oławą, jak również nad tą, która powstała nad rzeką Odrą mają zostać wykonane ostatnie elementy ustroju nośnego. 

W momencie wejścia w okres wiosenny rozpoczniemy prace wykończeniowe, polegające na montażu ekranów przyrodniczych na obiektach mostowych, montażu barier drogowych, balustrad. Położymy również warstwy ochronne na kapach chodnikowych na obiektach, rozpoczniemy montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach oraz układanie ścieżek rowerowych – mówi Tomasz Czajka.

Po zakończeniu tej inwestycji wzdłuż nowej drogi zostanie wprowadzony ruch samochodowy oraz komunikacji miejskiej.

Na całej inwestycji powstanie 17 nowych przystanków, z czego 13 przystanków w ciągu głównym. Przewidywane są przystanki dodatkowe w miejscach takich jak ul. Międzyrzecka oraz ul. Wittiga, co pozwoli studentom łatwo i szybko dojść do Uniwersytetu czy Politechniki, jak również przystanki w obrębie skrzyżowań ul. Dębowskiego, Olszewskiego, Mickiewicza i Armii Krajowej – mówi Tomasz Czajka, z-ca dyrektora kontraktu, Banimex Sp. z o.o.

Bardzo ważny projekt łączący Wielką Wyspę ze wschodnimi osiedlami Wrocławia, który zmieni oblicze wielu przestrzeni. Mówimy tutaj szczególnie o przestrzeniach komunikacyjnych, bo ta trasa sprawi, że będziemy mieli mniejszy ruch między innymi na pl. Społecznym i pl. Grunwaldzkim – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Cała trasa będzie liczyła 3,5 km i połączy Krzyki z Biskupinem i Sępolnem. Koszt tej inwestycji to 230 mln zł i jest finansowana z budżetu miasta.

Chcemy wykorzystać te okna pogodowe po to, aby jak najwięcej zrobić. Kiedy nie ma opadów deszczu, śniegu, są dodatnie temperatury, to można dużo zrobić na budowie. Chcemy zapewnić przejezdność na tym odcinku jeszcze w tym roku, czyli planujemy, że w grudniu wrocławianie skorzystają z Alei Wielkiej Wyspy – dodaje Bartosz Nowak.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy