Aplikacja SafeSafe

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sprawdź swoją grupę ryzyka. Sprawdź swoich bliskich, takie środki zapobiegawcze proponuje ministerstwo w darmowej aplikacji gdzie ocenić można ryzyko infekcji koronawirusem. SafeSafe to aplikacja na smartfona, powstała z akcji społecznej z inicjatywy wrocławskich przedsiębiorców z branży softwarowej.

Przy współpracy Ministerstwa Zdrowia i MInisterstwa Cyfryzacji aplikacja wrocławskich przedsiębiorców i naukowców jest ogólnodostępna. Po krótkiej rejestracji seria pytań umożliwia określenie grupy ryzyka.

Badania przeprowadzane przez naukowców na całym świecie dostarczają kategorii rozpoznania wirusa.  Wypełnienie ankiety w aplikacji SafeSafe pozwala ocenić grupę ryzyka na podstawie m.in. grupy krwi, chorób przewlekłych i wieku. Prowadzenie dzienniczka zbiera na profilu informacje o odwiedzanych miejscach i ewentualnych objawach. Zebrane dane, jeśli zajdzie potrzeba, wykorzysta później lekarz. 

Aplikację można pobrać ze strony www.koronazglowy.pl. Wszystkie informacje zapisują się na urządzeniu gdzie jest pobrana. Aplikacja SafeSafe daje dostęp do monitorowania własnych działań, ma pozwolić świadomie funkcjonować i zwracać uwagę na działania, które są ryzykowne. Wiedza gdzie byliśmy i jak postępować ma pomóc wykluczyć wirusa z obiegu, a w razie pojawienia się zakażenia dotrzeć do osób z którymi był kontakt.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy