Aquapark na Zakrzowie coraz bliżej. Nowości w obiekcie przy ul. Borowskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Aquapark Wrocław stale poszerza ofertę dla mieszkańców. W obiekcie przy ulicy Borowskiej dostępne są dwie nowe atrakcje w strefie Saunarium. Na wykończeniu jest także mini aquapark przy ulicy Wilanowskiej na wrocławskim Zakrzowie. Obecnie trwają tam ostatnie prace, a otwarcie zaplanowano na przełom kwietnia i maja.

Aquapark na Zakrzowie będzie przypominać ten, który powstał na Brochowie. W strefie rekreacyjnej dostępne będą basen sportowy, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób, a w sezonie również basen zewnętrzny. 

  • To jest taka koncepcja obiektów wszechstronnych, całorocznych, dających możliwość korzystania z praktycznie wszystkich form aktywności fizycznej mieszkańcom, czyli będzie tam część basenowa składająca się z trzech basenów. Na piętrze mamy do dyspozycji saunarium składające się z dwóch bardzo dużych saun fińskich, jednej łaźni parowej i oczywiście strefa fitness składająca się z dużej siłowni i dwóch sal treningowych, z których mamy możliwość stworzenia jednej dużej – mówi Kornel Kempiński, dyrektor ds. zarządzania obiektem.

Aquapark jest praktycznie gotowy. Obecnie trwają prace związane z zazielenieniem terenów wokół, a w środku ustawiane są parametry wody. Obiekt będzie unikatowy ze względu na zastosowania ekologiczne. Wprowadzono tam rozwiązania, które pozwolą na wtórne wykorzystanie wody oraz produkcję energii elektrycznej. 

  • Mamy do dyspozycji farmę fotowoltaiczną, która w okresie wysokiego sezonu, czyli w okresie letnim, ma nam dać 100% mocy elektrycznej i cieplnej. Oprócz tego mamy zespół kogeneratorów, które w okresach zimowych, w procesie spalania gazu ziemnego, będą nam dawały energię elektryczną. Każdy litr wody, który w tym obiekcie będzie wykorzystywany powtórnie. Mówimy tutaj o tym, że mamy zbiorniki retencyjne na wodę deszczową w przestrzeni dachu, ale również w przestrzeni parkingu. Retencjonujemy deszczówkę, wrzucając ją z powrotem do obiegu. Część wody, której nie możemy wykorzystywać w obiegu zamkniętym, wykorzystujemy między innymi do podlewania trawników. Natomiast resztę wykorzystujemy normalnie do potrzeb wody basenowej – dodaje Kornel Kempiński, dyrektor ds. zarządzania obiektem.

Aquapark na Zakrzowie ma być gotowy na przełomie kwietnia i maja. Już teraz dostępne są nowości w strefie Saunaurium w obiekcie przy ulicy Borowskiej. 

  • Jest to ogród zimowy. Jest cały wykonany ze szkła, zarówno jego ściany, jak i sufity. Jest to miejsce relaksu, w zasadzie takie przedłużenie naszego pokoju relaksu, który oddaliśmy dla naszych gości pod koniec zeszłego roku. Jest to miejsce wyposażone w podgrzewane leżaki. Natomiast ogród zimowy jest to również strefa ciszy i relaksu, z której możemy podziwiać otaczającą nas przyrodę, możemy wypoczywać na leżakach oraz oglądać gwieździste niebo. Mamy również tężnię solankową. Jest to konstrukcja wykonana z drewna i tarniny o wymiarach 8×2 metry. Jest to miejsce solankowe, które ma właściwości prozdrowotne, doskonale wpływa na nasz układ odpornościowy, przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia – mówi Adrianna Pawlicka, rzeczniczka prasowa Aquapark Wrocław.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy