Architekci chwycili za sztalugi i pokazali swoje obrazy 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Stowarzyszeniu Architektów Polskich przy ulicy Oławskiej 21 można oglądać wystawę Artchitekci. Artchitekci to połączenie architektów, czyli prac architektonicznych oraz malarstwa, grafik, czyli sztuki. Wystawa podzielona jest na dwie części. W jednej części można oglądać detale architektoniczne, czyli rysunki wykonane ręcznie przez architektów, a druga część to wystawa tego co gra w duszy malarzom - architektom.

ARTchitekci to 3 odsłona wystawy architektoniczno-artystycznej zorganizowanej przez wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich . Tym razem w dwóch odsłonach 

– Wystawa jest podzielona na dwie części. Jedna to są prace czysto artystyczne wykonane w różnych technikach. Natomiast druga wystawa to jest detal w architekturze, co jest o tyle ciekawe, że dziś wszyscy pracujemy na komputerach. Natomiast to są prace, które są wykonane całkowicie odręcznie. One powstały w różnych latach. No ale wiem, że do dzisiaj to są architekci, którzy potrafią detale odręcznie rysować i są to też na pewnego rodzaju dzieła sztuki – mówiła Anna Sokół, architektka i kuratorka wystawy Artchitekci 

Na wystawie można oglądać prace czterech architektek, które połączyła nie tylko praca zawodowa, ale chęć wyrażenia się artystycznego. Do prac artystek dołączyli inni twórcy, a najstarsze obrazy i rysunki mają około 70 lat.

– Każda wystawa to jest przynajmniej w naszym wykonaniu. To jest zestawienie niesamowitych ludzi, niesamowitych twórców. Każdy robi coś innego, w jakimś innym stylu. Inaczej stara się tą rzeczywistość postrzeganą przez siebie oddać na papier albo na płótno. Co my tu jeszcze mamy? Płótna, mamy detale, wyklejanki Ewy Dziurzyńskiej, prace multimedialne, więc jest cały przekrój. Tym razem udało nam się znaleźć prace, które powstały w 1949 roku. Dzięki temu mamy 70-letni przekrój artystyczny architektów wrocławskich – mówiła Elżbieta Buchwald architektka, malarka.

– Dzisiaj pokazałam taką grupę portretów. cztery osoby bardzo mi bliskie. Pokazałam jeszcze cover. Bardzo cenię i lubię Van Gogha, to też zawsze ze mną było, impresjoniści, właściwie to jest post impresjonista. Tu wycięłam z papieru „Chaty kryte z strzechą pod wzgórzem”, bardzo mi się ten obraz podoba i tak naprawdę zrobiłam swoją interpretację tego obrazu i tu mamy jeszcze „Dębowe słoje”, czyli tak naprawdę inspiracją były takie sztaple drewna. Pamiętam jak pachniały w lesie, więc to jest jakby konsekwencja wtedy tego wrażenia mówiła Elżbieta Dziurzyńska architektka, malarka.

Na wystawie można zobaczyć prace 17 artystów, 5 w ramach architektonicznego „Detalu po mistrzowsku” i 12 prezentujących się w cześć malarskiej Architekci. Wystawa czynna jest do 11 maja.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy