Armia Polkowice. Sztuki walki coraz bardziej popularne w Polkowicach

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Kacpra Muszyńskiego na pierwszy trening kick-boxingu zabrał brat, gdy miał 8 lat. Dziś ma 23 i nie wyobraża sobie życie bez sztuk walki.

-Kick-boxing w gminie Polkowice rozwijamy my jak klub Armia, przede wszystkim mój brat, założyciel. Ja jestem drugim trenem, oprócz tego mamy w kadrze trenerskiej Kasię Muszyńską, żonę brata Mateusza Felkela i Ewę Kauch. Grupy posiadamy od 3 do 4 lat, od 4 do 6 lat, od 7 do 10 lat, od 11 do 13 lat, później mamy już grupy początkujące, grupy dla górników, grupy od 30+, specjalne grupy boksu. Posiadamy całą paletę dosłownie dla każdego. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że angażujemy już setki osób do aktywności fizycznej. Nie każdy u nas musi być zawodnikiem, ale ważne, żeby coś robić dla zdrowia – mówi Kacper Muszyński, Armia Polkowice.

Klub Armia Polkowice, który Kacper współtworzy z bratem ma na swoim koncie wiele sukcesów.

-Jako klub zostaliśmy na pewno już kilka razy najlepszą drużyną na Mistrzostwach Polski. Tak z pojedynczych zawodników, ja reprezentuję Armię. Zdobyłem w kick-boxingu już kilkukrotnie Mistrzostwo Polski, Mistrzostwo Europy, Mistrzostwo Świata i Puchar Świata, jest Fabio Di-Lalla, który zdobył Wicemistrzostwo Europy, jest Ewa Kauch, która była druga na Pucharze Świata i jeszcze wielu, wielu zawodników, których mógłbym wymieniać – mówi Kacper Muszyński, Armia Polkowice.

25 września odbędzie się gala MMA w Hali Szkoły Podstawowej nr 4.

-Ja stoczę walkę wieczoru właśnie w formule MMA, będzie około 11 walk, z czego większość będzie w kick-boxingu, czyli 8 walk w kick-boxingu, 3 w MMA. Zapraszam, sportowe wydarzenie, pracujemy nad tym jak najmocniej. Dzięki takiej lokalnej gali, która tworzył mój brat, jesteśmy wstanie promować siebie tutaj w okolicy i w przyszłości, jeżeli zdobędziemy odpowiednią liczbą doświadczenia w innych większych federacjach na świecie – mówi Kacper Muszyński, Armia Polkowice.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy