Artystyczne śniadania na wyciągnięcie ręki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Śniadania inspirowane sztuką sprzed 50 lat, które nawiązują do Sympozjum Plastycznego z 1970 roku. Mieszkańcy wrocławskich osiedli mogą przygotować je własnoręcznie, a przez to wesprzeć także lokalne warzywniaki.

Przepisy na śniadania na powstały na podstawie prac artystycznych. Dzięki produktom sezonowym na talerzu będzie mogło powstać na przykład odwzorowanie śródmiejskiego podwórka.

– Postanowiliśmy zaprosić mieszkańców i mieszkanki do tego, żeby wyszli w teren i sprawdzili lokalne warzywniaki i sklepiki. Śniadanie jemy u siebie w domu, w ogrodzie, na balkonie, bo wiadomo, jesteśmy cały czas w czasach pandemii – mówi Krzysztof Bielaszka z Fundacji Ładne Historie.

Aby poznać stworzone przepisy i listę osiedlowych puntów, gdzie można zrobić zakupy, należy zgłosić się do Fundacji Ładne Historie, wysyłając maila lub pisząc na Messengerze. Na uczestników, którzy zdecydują się na zakupy w jednym z wybranych na mapie punktów, czeka także niespodzianka.

– Myślę, że będzie to taki moment wspólnego celebrowania. Takiego włączenia się w fajną, pozytywną rzecz. Chyba jest nam to wszystkim teraz potrzebne po tym okresie kwarantanny. Jest to też okazja, żeby ze śniadania tak ważnego przecież uczynić sztukę – dodaje Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie.

Śniadania z Sympozjum będą trwać przez dwa weekendy. Od soboty 13 czerwca do niedzieli 14 czerwca mieszkańcy Ołbina i Placu Grundzkiego będą mieli okazji poznać artystyczne przepisy. Dwa tygodnie później, czyli 27 i 28 czerwca akcja przeniesie się na Popowice i Szczepin.

– Produkty są dostępne właśnie tutaj w okolicy. Bardzo Nam zależało na tym, żeby promować sezonowość i lokalność oraz żeby to nie były produkty, które wymagają dużych nakładów finansowych, ale żeby były w zasięgu ręki każdego bez względu na grupę społeczną lub wiek – zaznacza Krzysztof Bielaszka z Fundacji Ładne Historie.

– Żeby kupować lokalnie, żeby kupować też odpowiedzialnie, dlatego to są produkty sezonowe, które można teraz dostać. Żeby też zauważyć, że wokół nas jest tylko pięknych miejsc. Żeby się zastanowić, co by było, gdyby one zniknęły. To są miejsca, które przeważnie mają bardzo dobrą ofertę i produkty. Miejsca, które są gdzieś za rokiem i które tworzą kolory naszych osiedli – dodaje Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie.

Organizatorzy zachęcają do umieszczania zdjęć gotowych śniadań w internecie. Śniadania z Sympozjum są częścią obchodów rocznicy Sympozjum Plastycznego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy