Browsing: Agata Sibilak

W kolejnym odcinku programu „Wspólnie EU” rozmawialiśmy o najnowszych decyzjach Parlamentu Europejskiego, w szczególny sposób skupiając się na temacie samochodów elektrycznych.

Wrocław to miasto chętnie wybierane przez Ukraińców jako miejsce do życia. Jedni przyjechali tu z własnej woli, drugich zmusiła do tego wojna. Najważniejsze, żeby czuli się tutaj dobrze, żeby czuli się chciani. Projektem, który w tym pomaga jest „Including minority” w Teatrze Polskim.

„Poszerzenie pola lalki” pod takim hasłem odbędzie się 6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci W Teatrze Lalek. Z tej okazji przygotowano dla najmłodszych uczestników aż 30 darmowych warsztatów oraz wiele spektakli z całej Polski.

Wrocławskie instytucje, które łączą ludzi wybitnych, czyli Instytut Heweliusza, Uniwersytet SWPS i Uniwersytet Wrocławski połączyły siły i stworzyły bajkę terapeutyczną dla dzieci z Ukrainy.

Scena pod Regałem to formacja, która wspiera młodych artystów na początku ich drogi. 11 kwietnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się spektakl zorganizowany przez tę grupę, pt. „Śladami wolności”.