Browsing: Agata Todorow

Program Wspólnie.eu powstał po to, aby pokazywać naszym widzom jaki wpływ na ich codzienne życie ma Unia Europejska oraz Parlament Europejski. W dziejscym odcinku gospodarze programu Paweł Czuma oraz Leszek Gaś rozmawiają m.in. na temat przyjętej w Parlamencie Europejskim rezolucji dotyczącej powstania Trybunału ds. zbrodni wojennych, który miałby przeprowadzić śledztwo przeciwko rosyjskim zbrodniarzom wojennym oraz o tym w jaki sposób Parlament Europejski oraz Komisja Europejska wspierają gospodarkę Ukrainy m.in. poprzez zawieszenie na rok cła na cały ukraiński eksport do UE. W dziewiątym odcinku programu Wspólnie.eu mowa jest również o porozumieniu w sprawie nowych przepisów dotyczących magazynowania gazu w Unii Europejskiej oraz o nowych przepisach dotyczących minimalnej globalnej stawki podatku dla międzynarodowych korporacji działających na terenie UE.

Szwecja i Finlandia złożyły wnioski o dołączenie do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Aby dalszy proces mógł ruszyć te wnioski muszą teraz zostać rozpatrzone przez wszystkie 30 krajów członkowskich. Jak wejście Szwecji i Finlandii do NATO wpłynie na bezpieczeństwo Polski i Europy i czy Turcja i Chorwacja, które zgłaszały zastrzeżenia co od akcesji tych dwóch krajów ostatecznie zmienią zdanie? O to zapytaliśmy ekspertów.

Do życia powołany został nowy Wydział ds. Walki z Przestępczością Środowiskową, który jest odpowiedzią na konieczność wykrywania wykroczeń i przestępstw przeciwko środowisku. Dzisiaj – 17.05 w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiono szczegóły tego projektu podczas specjalnej konferencji prasowej.