Program Wspólnie.eu powstał po to, aby pokazywać naszym widzom jaki wpływ na ich codzienne życie ma Unia Europejska oraz Parlament Europejski. W dziejscym odcinku gospodarze programu Paweł Czuma oraz Leszek Gaś rozmawiają m.in. na temat przyjętej w Parlamencie Europejskim rezolucji dotyczącej powstania Trybunału ds. zbrodni wojennych, który miałby przeprowadzić śledztwo przeciwko rosyjskim zbrodniarzom wojennym oraz o tym w jaki sposób Parlament Europejski oraz Komisja Europejska wspierają gospodarkę Ukrainy m.in. poprzez zawieszenie na rok cła na cały ukraiński eksport do UE. W dziewiątym odcinku programu Wspólnie.eu mowa jest również o porozumieniu w sprawie nowych przepisów dotyczących magazynowania gazu w Unii Europejskiej oraz o nowych przepisach dotyczących minimalnej globalnej stawki podatku dla międzynarodowych korporacji działających na terenie UE.
Browsing: Agata Todorow
Kompost to rozwiązanie praktyczne i ekologiczne. Powstaje m.in z resztek roślin lub z domowych odpadów organicznych. Znajdujemy się we wrocławskiej kompostowni przy ul. Janowskiej 51, aby pokazać państwu, jak wygląda proces powstawania kompostu.
Znajdujemy się przy pomniku Matki Polski we Wrocławiu nie bez powodu. Już jutro obchodzimy dzień wszystkich mam. To okazja, aby przyjrzeć się sylwetce współczesnej matki oraz przeanalizować jak bardzo zmieniła się ona we współczesnym świecie.
Po dwóch latach przerwy na wrocławski rynek wraca festiwal kulinarny ,,Europa na Widelcu”. W tym roku festiwal potrwa od 27 maja do 5 czerwca, wydarzeniu tradycyjnie patronuje Robert Makłowicz, polski krytyk kulinarny oraz podróżnik.
Szwecja i Finlandia złożyły wnioski o dołączenie do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Aby dalszy proces mógł ruszyć te wnioski muszą teraz zostać rozpatrzone przez wszystkie 30 krajów członkowskich. Jak wejście Szwecji i Finlandii do NATO wpłynie na bezpieczeństwo Polski i Europy i czy Turcja i Chorwacja, które zgłaszały zastrzeżenia co od akcesji tych dwóch krajów ostatecznie zmienią zdanie? O to zapytaliśmy ekspertów.
Przed 66P we Wrocławiu stanęła kilkumetrowa rzeźba ,,Skrzydlaka Miejskiego”. Jest to preludium do niezwykłej wystawy Anny Szapkowskiej-Kujawskiej pod tytułem ,,Rozbijając mrok”, na której można obejrzeć kilkadziesiąt jarzących się w mroku obiektów przestrzennych.
W Centrum Historii Zajezdnia ruszyła wirtualna przestrzeń w ramach wystawy ,,Rzeczy pierwsze we Wrocławiu”, która jest niejako dialogiem pomiędzy dzisiejszym Wrocławiem a Wrocławiem z lat 1945-1948. Był to czas szczególny zarówno ze względu na odbudowę tego miasta, ale również ze względu na zaaklimatyzowanie się Polaków na ziemiach odzyskanych.
Wrocławskie seniorki mają moc i wielkie serce! W ramach zajęć uzdolnionych seniorów we wrocławskiej Fundacji Jak Malowana stworzyły takie właśnie lalki. Każda z nich może być cegiełką na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Do życia powołany został nowy Wydział ds. Walki z Przestępczością Środowiskową, który jest odpowiedzią na konieczność wykrywania wykroczeń i przestępstw przeciwko środowisku. Dzisiaj – 17.05 w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiono szczegóły tego projektu podczas specjalnej konferencji prasowej.