Browsing: Bartosz Wieczorek

Rywalizacja sportowa niekoniecznie musi toczyć się na boisku. Dobrym przykładem jest Polish Kit League – nieoficjalne mistrzostwa projektantów koszulek piłkarskich rozgrywane tak, jak spotkanie w rozgrywkach piłkarskich. 14 grafików co tydzień rozgrywa między sobą spotkania, w celu wyłonienia najlepszego projektanta. Przed kilkoma tygodniami wystartowała trzecia już edycja rozgrywek.

Osiemnasty rok z rzędu Wrocławski Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu organizuje nabór na trenera osiedlowego. Będą oni pracować na wytypowanych 47 boiskach i terenach zielonych w mieście. Celem programu jest zachęcenie jak największej liczby dzieci do aktywnego trybu życia.

Polski rząd podjął decyzję o zniesieniu części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa Jedną z największych zmian jest otwarcie placówek kulturalnych. Znów będą działać kina, teatry, opery i filharmonie. Podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących.

Student łatwego życia nie ma. Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na życie towarzyskie studentów. Nie można organizować imprez, nie ma koncertów, lokale nie działają. Jak młodzi ludzie odnajdują się w covidowej rzeczywistości?

Po pięciu tygodniach zaostrzonych restrykcji doszło do poluzowania obostrzeń. Ponownie zostały otwarte sklepy w galeriach handlowych. Czy wrocławianie są zadowoleni z tego, że znów mogą tutaj robić zakupy?

Od początku stycznia każdą umowę o dzieło trzeba zgłosić do ZUS-u. Ten rodzaj umowy jest jednym z najbardziej popularnych, szczególnie w branżach gastronomicznej i kulturalnej, dlatego obowiązkowa rejestracja ma pomóc państwu w oszacowaniu dokładnej liczby takich umów w Polsce.