Browsing: Hanna Galik

Promowanie otwartości i tolerancji to główne założenia rankingu szkół przyjaznych osobom LGBTQ+. Uczniowie i pracownicy placówek po raz szósty ocenią poziom tolerancji dla młodzieży z tego środowiska. Głosowanie ruszyło w poniedziałek, 5 lutego.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspiera lokalnych przedsiębiorców. Małe i średnie firmy to ważny filar w rozwoju lokalnej gospodarki. Dzięki takiemu wsparciu, polskie firmy mają szansę zaprezentować się na rynku międzynarodowym.

Bójki, awantury, hałas i tony śmieci – to przykra codzienność mieszkańców jednego z wrocławskich osiedli. Powód to alkohol, a dokładnie możliwość zakupienia go w godzinach nocnych. Rozwiązaniem tych problemów ma być wprowadzenie nocnej prohibicji na kolejnych osiedlach Wrocławia.

Dolnośląska „kuźnia pomysłów”, czyli Politechnika Wrocławska kształcenie swoich studentów opiera na współpracy z zewnętrznymi partnerami. Dużą rolę odgrywają badania i praktyka dlatego uczelnia podpisała umowę o kolejną współpracę, tym razem z niemieckim producentem z branży motoryzacyjnej.

Wrocławska Platforma Obywatelska podpisała porozumienie o współpracę z Partią Zieloni. Koalicja dla Wrocławia powstała na 5 miesięcy przed wyborami samorządowymi jako odpowiedź na obecną politykę miasta. Cel — wzmocnienie samorządu i rozwój Wrocławia na wielu płaszczyznach.