Browsing: Ida Górska

Na Dolnym Śląsku odremontowano 11 dworców kolejowych. Do użytku właśnie oddano dwa – ten w Kątach Wrocławskich i w Smolcu. Dworce są nowoczesne, choć zachowały swój oryginalny wygląd sprzed 100 lat.

Dobre wieści są takie, że podczas pandemii zauważono zwiększone zainteresowanie adopcją zwierząt ze schronisk. Mówiliśmy już o akcji wrocławskiej Ekostraży skupiającej się na adopcji starszych psów, dzięki której zwolniło się kilka boksów. Niestety równie szybko się zapełniły. Na profilach społecznościowych przytułków dla zwierząt pojawia się coraz więcej informacji o licznych interwencjach.

Jazz nad Odrą pamięta trudne czasy — organizowany jest od 57 lat i stanowi ważny element tożsamości i wrocławskiej historii. W 2021 roku festiwal pomimo pandemii zawita do miasta, choć w innym niż co roku terminie.

Jeśli ktoś mógł pomyśleć, że przez pandemię projekty społeczne i kulturalne mają się nieco gorzej, to spieszymy ze sprostowaniem. W Centrum Kultury Agora właśnie rusza VI. Edycja „Kuźni Projektów”.

Nikt nie rozsławił Wrocławia tak, jak w latach 50. zrobiła to Maria Koterbska, którą pożegnaliśmy kilka dni temu. ”Wrocławska piosenka” rozbrzmiewała w rozgłośniach w całej Polsce, wszyscy znali słowa piosenki i wszyscy wiedzieli, gdzie jest miasto, w którym na przystankach nucą słowiki, a wiatr niesie melodię przez Sępolno, Zalesie i Krzyki.

Wystawa główna w Centrum Historii Zajezdnia zawsze budziła duże zainteresowanie. Na ten moment z oczywistych względów nie możemy odwiedzić jej osobiście – ale już niedługo będzie dostępna online.

Na wieść o przedłużeniu obostrzeń, od początku tygodnia przedsiębiorstwa otworzyły się na gości. Zakopiańskie veto pociągnęło za sobą szereg podobnych akcji w całym kraju. Osoby, które zdecydowały się wznowić działalność, musiały liczyć się z interwencjami policji i sanepidu oraz z nakładanymi na nich mandatami.

Zakupy w warzywniaku z bezkontaktowym odbiorem osobistym? Proszę bardzo! Poznajcie pierwszy w Polsce Warzywomat — stworzyła go grupa młodych ludzi.

To już ostatni moment na zobaczenie Światłoogrodu – zimowej iluminacji w Ogrodzie Botanicznym. Wspólnie z firmami zajmującymi się video mappingiem, pokazami laserowymi i podświetlaniem obiektów przygotowano spektakularne nocne oświetlenia, które pokazują piękno ogrodu w zimowej szacie.