Browsing: Magdalena Pasiewicz

Pierwszym krokiem dla studenta jest wybór studiów, a później kierowanie i rozwijanie swojej ścieżki kariery. Najlepiej podczas studiów zapoznać się z charakterem pracy, jaką chciałoby się wykonywać w przyszłości. Wyższa Szkoła Handlowa wraz z zajęciami dydaktycznymi stawia nacisk na praktykę.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zbada apetyt w projekcie, który właśnie się rozpoczął. Ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju naukowcy będą starać się opracować środki regulujące chęć jedzenia. Naukowcy mówią, że wiele z elementów zewnętrznych wpływa na nasze odczucia.

Od 21 października uruchomione zostało izolatorium w Hotelu Wieniawa, gdzie działało już na początku pandemii. Organizację tej przestrzeni, wojewoda dolnośląski powierzył Dolnośląskiemu Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

1200 naruszeń w sobotę ujawnili funkcjonariusze Policji i służb wpółpracujących, wśród mandatów wystawionych, co stanowiło ok 30 % interwencji, głównie za brak maseczki, mówił na konferencji u wojewody dolnośląskiego Dariusz Wesołowski, Komendant Policji Głównej we Wrocławiu.

Most Zwierzyniecki to jeden z najstarszych i najpiękniejszych mostów we Wrocławiu. Łączy ze sobą brzegi starej Odry przy Ogrodzie Zoologicznym i jest najważniejszą przeprawą dla mieszkańców ,,Wielkiej Wyspy’’ czyli Biskupina, Sępolna, Dąbia i Bartoszowic. Już wkrótce będzie wyremontowany.

W poniedziałek, 5 października od 4:30 rano pojawili się pierwsi pływacy na świeżo wyremontowanym basenie sportowym we wrocławskim Aquaparku. Basen jest już oddany do użytku po ponad miesięcznym remoncie.

,,Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby!’’ Idąc za słowami Aleksandra Fredry można pomyśleć, że taki nieudany prezent ktoś otrzymał. I wyrzucił. Niestety kajman przewieziony niedawno do wrocławskiego Zoo był znaleziony w zupełnie przypadkowym miejscu. Znaleziony na mokradłach przy Odrze mógł nie przeżyć.