Browsing: Marta Wrońska

We Wrocławiu dwa lata temu powstał klub disc golfa. Teraz zawodnicy tej drużyny walczą o to, aby w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego we Wrocławiu powstało pierwsze profesjonalne boisko dla tej dyscypliny, bo takiego jeszcze nie ma w stolicy Dolnego Śląska. Na czym polega gra w disc golfa? Wystarczy nam dysk i kosz, a cel jest jeden, rzucić dyskiem do kosza.

– mówi Paweł Pomian ze stowarzyszenie ekologicznego EKO-UNIA. Rozmawiamy na temat konfliktu o kopalnię Turów i rosnącej kary dla Polski. Pół miliona euro czyli 2 miliony 300 tysięcy złotych dziennie. Tyle wynosi kara nałożona na Polskę przez Trybunał Sprawiedliwości UE w związku z działalnością kopalni węgla brunatnego Turów.

Dlaczego po 15 latach Radosław Ratajszczak odchodzi z wrocławskiego ogrodu zoologicznego? W jakiej kondycji zostawia zoo? Czy ma faworyta na swojego następcę? O tym prezes zoo Radosław Ratajszczak opowiada w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem.

We Wrocławiu otwarto konsulat honorowy Brazylii. Radosław Tadajewski opowiada, że to spora szansa dla wrocławskiego biznesu.

W kolejnym Kalejdoskopie Seniora opowiadamy o wydarzeniach w ramach tegorocznych Wrocławskich Dni Seniora, m.in. terenowym rajdzie i wystawie inspirowanej podróżami po Japonii. Wybieramy się z kamerą także na spotkanie Muzycznego Klubu Seniorów i Juniorów z Elvisem Presleyem w roli głównej.