Rusza nowy sezon na Odrze! Otwarcie żeglugi nocnej jeszcze w maju

Rusza nowy sezon na Odrze. Na turystów i mieszkańców czeka wiele atrakcji, a także nowych zasad. Pod koniec maja ma zostać otwarta żegluga nocna w stolicy Dolnego Śląska. Wrocław pływając, z perspektywy Odry jest piękny!

Nowe Centrum Mediacji w Wyższej Szkole Handlowej

Wyższa Szkoły Handlowa we Wrocławiu uruchomiła Centrum Mediacji, które oferuje studentom nieodpłatne spotkania. Dialog prowadzi dr Barbara Kobzarska-Bar.

5 stóp pod ziemią, odc. 3 – Pierwsze galerie Twierdzy Kłodzko

Trzeci z cyklu odcinków „5 stóp pod ziemią”. Tym razem Przewodnik po Twierdzy Kłodzkiej, Kornel wyjaśni nam kiedy dokładnie w Kłodzku powstały pierwsze galerie kontrminowe. Dowiemy się także jak bogata była historia obronna góry, na której obecnie wznosi się górująca nad miastem twierdza. Zejdziemy do najstarszych w całej w twierdzy galerii, aby usłyszeć jak trwająca wojna z Prusami wpłynęła na ich wygląd.

Jedyne takie Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu rekrutuje!

Technikum Żeglugi Śródlądowej rekrutuje. To jedyna taka szkoła we Wrocławiu, gdzie uczniowie mogą nauczyć się między innymi manewrowania i sterowania statkiem. Teraz można dołączyć do tej załogi i stać się marynarzem.

84-latek stworzył tajemniczy ogród w centrum Wrocławia i zdobył nagrodę!

84-letni wrocławianin Jan Kowal stworzył ogród w samym centrum Wrocławia przy ul. Radosnej 4. Jak mówi nigdy nie chciał mieszkać w brzydkim miejscu, dlatego wziął się do roboty!

UWr szczepi w Bibliotece Uniwersyteckiej. 12 tys. osób już na liście do szczepienia!

Biblioteka Uniwersytecka zamieniła się w punkt szczepień. Obecnie są tutaj szczepieni pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego, a w przyszłym tygodniu odbędą się tu także szczepienia studentów tej uczelni. W najbliższym czasie zostanie zaszczepionych tutaj ponad 12 tysięcy osób. Cały proces szczepienia składa się z czterech etapów.

Wybuchy pod Wrocławiem. Jak wygląda szkolenie saperskie?

Na poligonie na obrzeżach Wrocławia w Cieninie trwają szkolenia saperskie. Żołnierze uczą się, jak pracować z ładunkami wybuchowymi.

Biblioteka Uniwersytecka zamieni się w punkt szczepień! Studencie, zapisz się na szczepienie

Od wtorku (11 maja) ruszają szczepienia w Bibliotece Uniwersyteckiej środowiska akademickiego Uniwersytetu Wrocławskiego. Najpierw zostaną zaszczepieni pracownicy uczelni.

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla mieszkańców Wrocławia

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego stworzyło listę jednostek, w których oferowana jest darmowa, telefoniczna pomoc psychologiczna. Wystarczy zadzwonić na wybrany numer i porozmawiać.

5 stóp pod ziemią, odc. 2 – System korytarzy kontrminowych

Drugi z cyklu odcinków „5 stóp pod ziemią”. W tym odcinku dowiemy się w jaki sposób oblegający żołnierze zdobywali Twierdzę. Omówiona zostanie znana w XVIII w metoda regularnego oblężenia. Dowiemy się również w którym momencie oblężenia, walki przenosiły się pod ziemię. Szczegółowo omówione zostaną także wszystkie rodzaje podziemnych galerii, wchodzące w skład rozległego systemu kontrmin Twierdzy Kłodzko.

Przebudowa skrzyżowania ul. Milenijnej i Popowickiej. Od 8 maja utrudnienia i objazdy!

Od najbliższej soboty (8 maja) rusza przebudowa skrzyżowania ul. Milenijnej i Popowickiej. Prace te związane są z budową linii tramwajowej na Popowice. Na mieszkańców czekają objazdy i utrudnienia na drodze.

Nowe miejsce pracy dla osób z niepełnosprawnościami – ART RÓWNIK!

ART RÓWNIK to nowe miejsce pracy i rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami we Wrocławiu. Będzie to przestrzeń kreatywna, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Matura 2021. Język polski łatwy dla wrocławskich uczniów!

4 maja rozpoczął się maraton maturalny. Język polski na początek. Blisko sześć tysięcy wrocławskich maturzystów przystąpiło do egzaminu dojrzałości. Matura jest przeprowadzona w ścisłym reżimie sanitarnym. Najważniejsze są trzy zasady: maseczki, dystans i dezynfekcja! Egzaminy potrwają od 4 do 21 maja.

Pingwinia aleja gwiazd w ZOO Wrocław otwarta!

Pingwinia aleja gwiazd została otwarta w ZOO Wrocław! Celem wystawy jest zaangażowanie się w ratowanie skrajnie zagrożonych gatunków zwierząt, a jednym z nich są pingwiny.

Czy do Polski trafi 770 mld z UE? Trwa wewnętrzna bitwa

Trwa walka o pieniądze z unijnego Funduszu Odbudowy. Rząd RP wynegocjował 770 mld złotych. Te pieniądze mogłyby wspomóc branże, które ucierpiały z powodu COVID-19, a także polskie inwestycje.

75 drzew na 75-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy!

Jesteśmy w Trzebnicy, gdzie z okazji 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego zostanie posadzonych 75 drzew.

Wicemistrz Polski zaprasza na zajęcia. Wiktor Florys opowiada o RaceRunningu

Czy sport potrafi zmienić życie? Okazuję się, że tak! Wiktor Florys to wicemistrz Polski w RaceRunningu. Teraz marzeniem sportowca jest to, aby inne dzieci z niepełnosprawnościami mogły w tej dyscyplinie odnaleźć swój sposób na życie.

3 tys. osób zaszczepionych w punkcie drive-thru na Stadionie Wrocław. Jak wygląda szczepienie?

Szczepienia przeciwko COVID-19 w punktach drive-thru na Stadionie Wrocław trwają. Jest to największy w Polsce samochodowy punkt szczepień. W ciągu ostatniego tygodnia zaszczepiono w taki sposób około 3 tysiące osób.

W czerwcu możliwe otwarcie gastronomii. Po majówce luzowanie restrykcji!

– mówi wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Rozmawiamy na temat spadków zakażeń koronawirusem, a także szczepionkach, które nie przyjadą do Polski. Nie zabrakło także tematu pomocy dla przedsiębiorców oraz luzowania restrykcji. Kiedy to nadejdzie? Zapraszamy na rozmowę!

Rada Miejska Wrocławia rozdarta. Zieliński zostaje. Charłampowicz do odwołania?

Rada Miejska Wrocławia chciała wygasić mandat radnemu – Maciejowi Zielińskiemu – bo przez siedem dni pełnił funkcję prezesa koszykarskiego Śląska Wrocław. Jednak to się nie udało i Maciej Zieliński nadal jest wrocławskim radnym. W tle mówi się o politycznej zdradzie i korupcji.

Pizza dla medyka. Pracownicy PWr zorganizowali zbiórkę!

Każdy dobry uczynek ma wielką moc. Pracownicy Politechniki Wrocławskiej postanowili wesprzeć wrocławskich medyków i zorganizowali akcję pizza dla medyka.

Skwer przy ul. Kleczkowskiej upiększony. 400 kwiatów posadzonych!

Wrocławski skwer na rogu ulic Kleczkowskiej i Reymonta zyskał nowe oblicze. Z okazji Światowego Dnia Ziemi posadzono 400 różnych kwiatków, aby upiększyć trochę ten rejon miasta.

Terytorialsi rosną w siłę. Uproszczony nabór do służby

mówi płk Artur Barański, dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Opowiada o działaniach terytorialsów oraz o uproszczonym naborze. Zapraszamy na rozmowę Echo24!

Grupa RATUJ uwalnia psy z łańcuchów. Dziesiątki szczeniaków do adopcji!

Nie każdy człowiek powinien mieć psa. Te czworonogi są porzucane i często są to nawet szczeniaki. Grupa RATUJ pomaga takim zwierzakom i uwalnia je także z łańcuchów.