WBO 2021: Czy we Wrocławiu powstanie pole do disc golfa?

We Wrocławiu dwa lata temu powstał klub disc golfa. Teraz zawodnicy tej drużyny walczą o to, aby w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego we Wrocławiu powstało pierwsze profesjonalne boisko dla tej dyscypliny, bo takiego jeszcze nie ma w stolicy Dolnego Śląska. Na czym polega gra w disc golfa? Wystarczy nam dysk i kosz, a cel jest jeden, rzucić dyskiem do kosza.

Falling Walls Lab. Dr Andrzej Żak z PWr wygrał konkurs i pojedzie do Berlina

Na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się finał konkursu Falling Walls Lab Europy Środkowo-Wschodniej. To międzynarodowe zawody dla badaczy, studentów, innowatorów i pionierów, których pomysły mogą zmienić świat.

Konflikt o kopalnię Turów jest absurdem

– mówi Paweł Pomian ze stowarzyszenie ekologicznego EKO-UNIA. Rozmawiamy na temat konfliktu o kopalnię Turów i rosnącej kary dla Polski. Pół miliona euro czyli 2 miliony 300 tysięcy złotych dziennie. Tyle wynosi kara nałożona na Polskę przez Trybunał Sprawiedliwości UE w związku z działalnością kopalni węgla brunatnego Turów.

Welcome Day na UWr. Zagraniczni studenci przywitani we Wrocławiu

Welcome Day na Uniwersytecie Wrocławskim. Zagraniczni studenci zostali przywitali na uczelni. Do Wrocławia przyjechali studenci z różnych stron świata między innymi z Azerbejdżanu, Hong Kongu, czy Litwy.

Jak się dodzwonić do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu?

Mieszkańcy i przedstawiciele różnych wrocławskich instytucji informowali nas, że bardzo trudno jest się dodzwonić do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu. Sprawdzamy to i zaczniemy od telefonu, żeby się upewnić czy tak jest naprawdę.

Strażnicy miejscy na hulajnogach. Będą mandaty za przekroczenie prędkości

Wrocławscy strażnicy miejscy to osoby, które nie boją się nowości. Patrolują Wrocław konno, jeżdżą także na rowerach, a obecnie również i na hulajnogach, jako pierwsi w Polsce. Jak się jeździ tym środkiem transportu?

Wrocławskie zoo to poziom ligi mistrzów

Dlaczego po 15 latach Radosław Ratajszczak odchodzi z wrocławskiego ogrodu zoologicznego? W jakiej kondycji zostawia zoo? Czy ma faworyta na swojego następcę? O tym prezes zoo Radosław Ratajszczak opowiada w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem.

Interesy w Kraju Kawy

We Wrocławiu otwarto konsulat honorowy Brazylii. Radosław Tadajewski opowiada, że to spora szansa dla wrocławskiego biznesu.

Kalejdoskop Seniora odc. 26

W kolejnym Kalejdoskopie Seniora opowiadamy o wydarzeniach w ramach tegorocznych Wrocławskich Dni Seniora, m.in. terenowym rajdzie i wystawie inspirowanej podróżami po Japonii. Wybieramy się z kamerą także na spotkanie Muzycznego Klubu Seniorów i Juniorów z Elvisem Presleyem w roli głównej.

Otwarty Dzień Inżyniera Budownictwa już w sobotę. Bezpłatne porady dla mieszkańców

Gośćmi rozmowy Echo24 są Janusz Szczepański, przewodniczący Rady Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz jego zastępca Rafał Zarzycki. Rozmawiamy na temat wydarzenia, które jest organizowane w całej Polsce, a także na Dolnym Śląsku i odbędzie się 25 września. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat prawa budowlanego.

Wrocław musi mieć kolej

Polityk Nowoczesnej opowiada o kolei miejskiej Wrocławia, ale też o kongresie Nowej Nadziei.

Problem w szkołach. Rusza kampania “Wroaktywni – chodź na WF”

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Co ciekawe prawie, co trzeci licealista posiada zwolnienie z WF-u. W związku z tym powstała kampania “Wroaktywni – chodź na WF”, która ma zachęcić dzieci i młodzież do aktywności fizycznej.

Branża lotnicza działa tuż za rogiem

Chociaż wydawać by się mogło, że samolotu i części do nich produkują tylko Amerykanie, to we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku działają firmy związane z branżą lotniczą. O przyszłości lotnictwa w Polsce i na świecie w czasie pandemii i po pandemii specjaliści rozmawiać będą 21 września podczas branżowej konferencji “Aeromixer 2021”. Będzie to także okazja, aby spotkać swoich przyszłych partnerów biznesowych. O tym jak wygląda obecnie biznes związany z lotnictwem mówią w Rozmowie Echo24 – Enrico Ciullo – koordynator Aeromixera 2021 i Marek Dras członek zarządu Dolnośląskiego Klastra Lotniczego.

Ołtaszyn żyje kulturalnie i artystycznie. Zapraszamy na nowy spektakl

– mówi Bogdan Michalewski, z Ośrodka Kultury CAL ze “Sceną teatru na Bruku” na Ołtaszynie. Rozmawiamy na tem działać w Centrum Aktywności Lokalnej, a także o działalności Teatru na Bruku.

Biznes wokół osób starszych będzie się rozwijał

I będą potrzebni specjaliści w tych branżach. O studiach podyplomowych z psychogerontologi na Uniwersytecie Wrocławskim opowiada w Rozmowie Echo24 dr Bogna Bartosz. W programie mówi także o tym w jaki sposób aktywować osoby starsze i czego można się nauczyć na studiach dekowanych osobom chcącym pracować z seniorami.

Nadodrze pięknieje. Nowy ogród społeczny dla mieszkańców

Akcja społeczna na wrocławskim Nadodrze. Tutaj przy ul. Paulińskiej powstał nowy ogród społeczny. W akcję zaangażowali się mieszkańcy Nadodrza, którzy posadzili rośliny, a także przygotowali meble podwórkowe.

Szełemej i Jaros chcą pokierować dolnośląską PO

Z Markiem Łapińskim rozmawiamy o wyborach nowego szefa dolnośląskiej Platformy, wciąż nieobsadzonym miejscu w zarządzie województwa, proteście medyków oraz brutalnych interwencjach policji, które zakończyły się śmiercią trzech osób.

Jest rywalizacja

Szkoleniowiec Śląska – Paweł Kozub, opowiada o pracy w klubie, mówi m.in.na temat powrotu do treningów kontuzjowanych piłkarzy.

Wrocław miastem muzyki. Ogólnopolskie Forum Chóralistyki przed nami

– mówi Sebastian Sikora, prezes Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Kultury “Kulturalny Koneser”, rozmawiamy na ten Ogólnopolskiego Forum Chóralistyki i tego, kto może się zgłosić do konkursu dyrygentów, czy konkursu chóralnego.

Po pomoc przychodzą osoby gotowe ją przyjąć

i kiedy ta gotowość jest kobiety takie wsparcie otrzymają we włocławskim CPKu. Tam ruszył kolejny projekt, który ma na celu pomoc kobietom w sytuacji kryzysu, zarówno psychicznego, finansowego ,prawnego czy kryzysu w związku lub rodzinie. O tym do kogo jest skierowana pomoc i jak można z niej skorzystać mówią w Rozmowie Echo24 Urszula Kowalski i Anna Piguła z wrocławskiego oddziału Fundacji Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu.

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Darmowe przejazdy MPK

Rozmawiamy na temat rozpoczynającego się 16 września Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W ramach wydarzenie we Wrocławiu będzie się dużo działo. Zostanie otwarta wystawa “Rowerem od zawsze”, a na koniec tygodnia 22 września każda osoba będzie mogła za darmo, cały dzień jeździć tramwajami i autobusami MPK Wrocław. Rozmawiamy na temat wydarzenia z Joanną Klimą, ze Stowarzyszenia Serce Szczepina. Zapraszamy!

Wrocławski Bal Charytatywny przełożony na styczeń

O powodach przesuniecia Wrocławskiego Balu Charytatywnego mówią organizatorki – Agata Gwadera-Urlep, inicjatorka Wrocławskie Balu Charytatywnego i Anna Kolbuszewska z Fundacji Słonko. Opowiadają także o tym, co będzie działo się do tego czasu.

Wrocławianie stworzyli film “Pierogi – historie z farszem”. Marzenia się spełniają!

Mieszkańcy Nadodrza spełnili swoje marzenia i stworzyli film. Jak mówią jest to film lepiony codziennością, a nazywa się “Pierogi – historie z farszem”.

“Wroaktywni – chodź na WF” – rusza nowa kampania!

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, ma to zmienić kampania “Wroaktywni – chodź na WF”, której celem jest zmotywowanie dzieci do sprawności fizycznej. Rozmawiamy na temat projektu z Maciejem Fedorczukiem z fundacji “Młodzi dla Wrocławia.