Browsing: Mateusz Lubański

W Centrum Historii Zajezdnia odbyła się debata nt. powojennej architektury naszego regionu. Wzięli w niej udział znani architekci, a przed budynkiem Centrum stanęła nowa wystawa.

W Starostwie Powiatowym we Wrocławiu doszło do drugiego spotkania Powiatowej Rady Biznesu. Ma ona za zadanie wspieranie starosty i jednoczenie lokalnych przedsiębiorców.

Choć budynek Szpitala im. Tadeusza Marciniaka jest obiektem nowym, to tutejszy SOR musiał przejść przebudowę. Inwestycja kosztowała niespełna milion złotych, ale dzięki niej przyjmowanie pacjentów powinno stać się sprawniejsze.

Grudzień to okres wręczania prezentów, a to oznacza wzmożoną pracę św. Mikołaja i… jego reniferów. We Wrocławskim ZOO sprawdzono, czy tutejsze renifery będą w stanie pomóc Mikołajowi w dostarczaniu podarunków do dzieci.

Na Politechnice Wrocławskiej odbyło się Nocne Listowanie, czyli akcja, podczas której studenci czy absolwenci mogą pomóc wesprzeć fundusz stypendialny dla osób z niepełnosprawnością. Wystarczy napisać list.

I Kongres Wiedzy o Szkoleniu Piłkarskim odbędzie się 11 stycznia we wrocławskim kinie OH. Tematyka dedykowana jest zarówno trenerom, jak i rodzicom młodych adeptów futbolu – prelegenci opowiedzą o psychologii w piłce nożnej.

Już 7 grudnia na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego odbędzie się premiera spektaklu „Jutro przypłynie królowa”. Inspirowany reportażem o tym samym tytule spektakl opowiada o trudnym życiu na jednej z wysp Oceanu Spokojnego.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podsumowały swoje działania w związku z troską o bezpieczeństwo w Powiecie Wrocławskim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele najistotniejszych instytucji.

Wrocławska Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki zorganizowała dzień otwarty, podczas którego swe umiejętności zaprezentowali m.in. przedstawiciele kilku sekcji. Na uczelni działa ponad 40 różnych organizacji studenckich.