Powojenna architektura Dolnego Śląska

W Centrum Historii Zajezdnia odbyła się debata nt. powojennej architektury naszego regionu. Wzięli w niej udział znani architekci, a przed budynkiem Centrum stanęła nowa wystawa.

II Powiatowa Rada Biznesu

W Starostwie Powiatowym we Wrocławiu doszło do drugiego spotkania Powiatowej Rady Biznesu. Ma ona za zadanie wspieranie starosty i jednoczenie lokalnych przedsiębiorców.

Odnowiony Szpitalny Oddział Ratunkowy

Choć budynek Szpitala im. Tadeusza Marciniaka jest obiektem nowym, to tutejszy SOR musiał przejść przebudowę. Inwestycja kosztowała niespełna milion złotych, ale dzięki niej przyjmowanie pacjentów powinno stać się sprawniejsze.

Święty Mikołaj we wrocławskim ZOO

Grudzień to okres wręczania prezentów, a to oznacza wzmożoną pracę św. Mikołaja i… jego reniferów. We Wrocławskim ZOO sprawdzono, czy tutejsze renifery będą w stanie pomóc Mikołajowi w dostarczaniu podarunków do dzieci.

Studenci listy piszą

Na Politechnice Wrocławskiej odbyło się Nocne Listowanie, czyli akcja, podczas której studenci czy absolwenci mogą pomóc wesprzeć fundusz stypendialny dla osób z niepełnosprawnością. Wystarczy napisać list.

I Kongres Wiedzy o Szkoleniu Piłkarskim

I Kongres Wiedzy o Szkoleniu Piłkarskim odbędzie się 11 stycznia we wrocławskim kinie OH. Tematyka dedykowana jest zarówno trenerom, jak i rodzicom młodych adeptów futbolu – prelegenci opowiedzą o psychologii w piłce nożnej.

Spektakl “Jutro przypłynie królowa”

Już 7 grudnia na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego odbędzie się premiera spektaklu “Jutro przypłynie królowa”. Inspirowany reportażem o tym samym tytule spektakl opowiada o trudnym życiu na jednej z wysp Oceanu Spokojnego.

Bezpieczeństwo w Powiecie Wrocławskim

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podsumowały swoje działania w związku z troską o bezpieczeństwo w Powiecie Wrocławskim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele najistotniejszych instytucji.

Dzień Otwarty w Akademii Wojsk Lądowych

Wrocławska Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki zorganizowała dzień otwarty, podczas którego swe umiejętności zaprezentowali m.in. przedstawiciele kilku sekcji. Na uczelni działa ponad 40 różnych organizacji studenckich.

Jak będzie wyglądać miejski Sylwester?

Organizatorzy nocy sylwestrowej na wrocławskim Rynku opowiedzieli o swoich planach – artystach, efektach audiowizualnych, ale również o udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnością. Największymi gwiazdami imprezy w stolicy Dolnego Śląska będą Kamil Bednarek oraz Ewa Farna.

Studenci UPWr oczyszczają powietrze

Grupa młodych naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie w Bostonie. Stworzyli oni filtr, który oczyszcza powietrze z metali ciężkich za pomocą… drożdży.

Zaproszenie na “Dżangalę”

ATM scena na Bielanach po raz ostatni gościć będzie spektakl “Dżangala”. Musical, którego scenariusz inspirowany jest “Księgą dżungli” oraz “Tarzanem”, dedykowany jest nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

Wrocławscy naukowcy za granicą

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu odwiedził prof. Jacek Kozieł z renomowanego Iowa State University. Jego zdaniem, polscy naukowcy, którzy decydują się na naukę w Stanach Zjednoczonych, bardzo dobrze radzą sobie poza granicami kraju.

Wystartowała akcja “Nasza paka”

Wrocławska Caritas zainicjowała coroczną akcję charytatywną “Nasza paka”. W ramach tego przedsięwzięcia, dzieci z dolnośląskich szkół przygotowują prezenty dla potrzebujących rówieśników.

Produkują bez smogu

Na Dolnym Śląsku doszło do spotkania krajowej grupy roboczej ds. czystego powietrza i energetyki. Zaprezentowano działania firmy Andrzeja Jeżewskiego, która do produkcji wykorzystuje energię pozyskiwaną z jej odnawialnych źródeł.

Ekonomiści rozmawiają o przyszłości

W dniach 21-22 listopada w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się Timing Economy Congress. Eksperci, ludzie biznesu czy przedstawiciele środowisk naukowych będą dyskutować o przyszłości gospodarki oraz nadchodzących trendach.

Śląsk Wrocław na półmetku sezonu zasadniczego

Śląsk Wrocław rozegrał już 15 ligowych spotkań, a to oznacza, że piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska mierzyli się już ze wszystkimi rywalami w Ekstraklasie. Aktualnie Śląsk jest na 5. miejscu w tabeli, co eksperci uważają za wynik więcej niż przyzwoity.

Skazany na bluesa – charytatywnie

Aktorzy Teatru Śląskiego z Maciejem Lipiną na czele wystąpili we wrocławskim Imparcie. Dochód z koncertu, podczas którego można było usłyszeć największe przeboje formacji Dżem, przekazano Fundacji Cząstka Ciebie.

Wrocław walczy ze smogiem

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przedstawił szeroki zakres działań, które mają służyć redukcji liczby pieców węglowych w mieście. Mieszkańcy mogą m.in. korzystać z dofinansowania do wymiany pieców czy z ulgi w czynszu.

Prof. Miodek czyta w MPK

Pasażerowie komunikacji miejskiej, których trasa obejmuje przystanek Uniwersytet Wrocławski, usłyszą głos prof. Jana Miodka. Językoznawcę uhonorowało w ten sposób wrocławskie MPK.

Pomiary smogu na osiedlach

Dolnośląski Alarm Smogowy zachęca wrocławskie osiedla do zaangażowania się w Edukacyjny System Antysmogowy. Na ich terenie miałyby się pojawić półprofesjonalne urządzenia, monitorujące jakość powietrza.

Nowe oznaczenia na wrocławskich przystankach

Na przystankach w obrębie placu Jana Pawła II we Wrocławiu pojawiły się nowe znaki poziome. Ich celem jest wspieranie podróżnych z dziećmi w wózkach lub osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Politechnika Wrocławska likwiduje bariery

Na Politechnice Wrocławskiej wdrożono rozwiązania, które mają na celu zwiększenie komfortu funkcjonowania na uczelni osób niewidomych i niedowidzących. O ile już wcześniej budynek D-21 był dobrze przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami fizycznymi, o tyle niezbędne było poprawienie infrastruktury, z której korzystać mogą studenci oraz pracownicy z dysfunkcjami wzroku.

Koncert charytatywny “Skazany na bluesa”

We wrocławskim teatrze Impart odbędzie się koncert charytatywny, w którym muzycy z Teatru Śląskiego zaprezentują przeboje grupy Dżem. Dochód z koncertu trafi na konto Fundacji Cząstka Ciebie.