Browsing: Monika Suder

W tym odcinku programu Osiedlowa Kultura i Sztuka zabieramy Państwa do świata teatru i muzyki. Na osiedlu Polanowice-Poświętne Ligota odbył się spektakl dla najmłodszych z Kapelusznikiem i Alicją w rolach głównych, a na Maślicach zagrał kwartet smyczkowy Wroclavia Quartet.

Politechnika Wrocławska otwiera nowy kierunek na Wydziale Mechanicznym – logistykę. To kierunek wszechstronny i pozwalający przyszłym inżynierom świetnie odnaleźć się na rynku pracy- mówi w Rozmowie Echo 24,prof. Agnieszka Tubis z Politechniki Wrocławskiej. Prof. Tubis, która stoi na czele Polskiego Towarzystwa Logistycznego zdradza w programie dlaczego to Wydział Mechaniczny, a nie Zarządzanie prowadzić będą kierunek logistyka.

We Wrocławiu powstał kolejny kompleks basenowy, Aquapark na Zakrzowie. To tutaj przy ul. Wilanowskiej przy szkole będą mogli korzystać mieszkańcy z basenów. To baseny na zewnątrz, ale także niecki basenowe znajdujące się w środku, czyli o każdej porze roku będzie można się tutaj wykąpać, ale także skorzystać ze strefy saun oraz strefy fitness.

W tym odcinku programy zaglądamy na Nowy Dwór i Kuźniki. Na kuźnikach koncert w wykonaniu zespołu „Kalina”, czyli na ludową nutę, a na Nowym dworze warsztaty z tworzenia oryginalnych kartek okolicznościowych.

Fundacja Ładne historie od 2019 roku realizuje projekt „Łączą nas góry”. Osoby pełnosprawne i osoby z niepełnosprawnościami wybierają się na wędrówki po górach Sowich. Projekt pokazuje, że góry są dla wszystkich, a ten rodzaj wypoczynku to także forma opieki wytchniniowej dla rodzin pod których opieką są osoby z niepełnosprawnościami O projekcie opowiada w Rozmowie Echo 24 Kornelia Nizińska z fundacji Ładne historie.

Ośrodek Postaw Twórczych Zamek czyli pałać w Leśnicy przechodzi w tym roku remont, w związku z tym noc świętojańska będzie się odbywała w kilku lokalizacjach, choć przy leśnickim zamku na mieszkańców także czeka wiele atrakcji. O programie nocy świętojańskiej mówi w Rozmowie Echo 24 Agnieszka Rapir z OPT Zamek.

Co z deklaracją prezydenta w sprawie otwartych konkursów na członków zarządów spółek miejskich? W których spółkach powinno zmienić się kierownictwo? Czy PiS zagłosuje za absolutorium dla prezydenta? Dlaczego po raz kolejny nie udało się sprzedać piłkarskiego Śląska? Czy po maratonie wyborczym w PiS nastał czas rozliczeń? Między innymi na te pytania odpowiada wrocławski radny PiS Dariusz Piwoński.

W Rozmowie Echo 24 Katarzyna Aszkiełowicz z biura prasowego Google i piotr Soroka z Wrocławskiego Teatru Pantomimy opowiadają o projekcie Google Arts and Culture który pokazuje najciekawsze miejsca na Dolnym Śląsku i przybliża dolnośląską kulturę.