Browsing: Monika Suder

„Irlandia wstaje z kolan” to kolejna książka polskiej badaczki, pisarki i reportażystki Marty Abramowicz. Tym razem autorka przygląda się Irlandczykom. O bohaterach książki, historii Irlandii Północnej i o mechanizmach, które doprowadziły do rozłączenia państwa od kościoła ,a także o tym co Irlandia ma wspólnego z Polską mówi w Rozmowie Echo 24 Marta Abramowicz.

Weronika Mathia dwukrotna laureatka Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu zadebiutowała powieścią „Żar”. O tym czy kryminał ma sumienie i jak zadebiutować w świecie pisarskim mówi w Rozmowie Echo24.

W wrocławskim Teatrze Capitol odbyła się gala wręczenia nagród „Wrocławianki 2023 Roku”. Pomysł na nagrodę powstał w 2020 roku z inicjatywy Wrocławskiej Rady Kobiet. Podczas wydarzenia w teatrze Capitol rozdano siedem wyróżnień oraz jedną nagrodę specjalną.

Wrocławska artystka Anja Sei po raz kolejny pojawia się na muzycznym rynku. Tym razem z przewrotnym numerem „Więcej wrażeń”. O tym jak muzyka zmienia życie mówi w Rozmowie Echo 24.

W ostanim odcinku programu Osiedlowa Kultura i Sztuka zaglądamy na Ołbin, gdzie odbył się koncert Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu pieśni i Tańca „Wrocław” oraz na osiedle Biskupin- Sępolno- Dąbie – Bartoszowice, gdzie można było zobaczyć finał warsztatów teatralnych „Wyspy dźwięków” i spektakl w wykonaniu uczestników.

11 listopada w całej Polsce obchodzimy Dzień Niepodległości. Po raz pierwszy w Siechnicach to święto rozpoczęło się od imprezy sportowej, bo właśnie tutaj odbył się bieg z okazji Dnia Niepodległości, w którym wzięli udział zarówno dorośli mieszkańcy miasta i gminy, jak i najmłodsi.

„Niepokój przychodzi o zmierzchu” to spektakl dostrzeżony przez krytyków teatralnych, a już szykuje się kolejna premiera. „ Czyż nie dobija się koni” na podstawie powieści autorstwa Horace’a McCoya o tym samym tytule, to spektakl, którego premiera odbędzie się 24 listopada, a który łączy w sobie tatry dramatyczny, pantomimy i tańca. O nowej premierze i działalności Wrocławskiego Teatru Pantomimy mówią w Rozmowie Echo 24 – Agnieszka Kulińska i Jakub Pewiński.

W Ośrodku Postaw Twórczych Zamek 11 listopada będzie odbywał się pod szyldem lat 20. i 30. W sobotę władanie nad zamkiem przejmie grupa rekonstrukcyjna Krynolina i zespół muzyczny Wihajster. O tym co się będzie działo w najbliższą sobotę w Leśnicy mówi w Rozmowie Echo 24 Agnieszka Rapir z Ośrodka Postaw Twórczych Zamek

27 listopada w Teatrze Muzycznym Capitol odbędzie się koncert Natalii Przybysz na który wejściówki są bezpłatne. Koncert jest organizowany w ramach Gali Wrocławianka Roku 2023 r. W Rozmowie Echo 24 Magdalena Pawlik z Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Wrocław mówi o koncercie oraz o poprzednich edycjach Wrocławianki Roku. Bezpłatne wejściówki na koncert Natalii Przybysz można otrzymać rejestrując się na stronie:
https://docs.google.com/forms/d/1cvq-fe-HJzULTWeuYDzFJKhETbFzZAMaZdPZEbT2suA/viewform?edit_requested=true