Browsing: Natalia Sawa

Centrum Działań Twórczych „Kuźnia”, czyli miejsce rozwoju dzieci i młodzieży przez wiele miesięcy przygotowywało musical, którego premiera odbyła się 9 czerwca. Ze względu na tak pozytywny odbiór widzów postanowili wyznaczyć kolejne daty wyjścia na scenę. Połączenie muzyki, tańca, śpiewu, niecodziennych strojów i scenografii. Świetna zabawa gwarantowana!

Jazda na rolkach nie należy do najłatwiejszych, ale nie trzeba się męczyć z nauką samemu. We Wrocławiu znajduje się nawet specjalna szkoła przeznaczona w tym celu. Dla początkujących i profesjonalistów, niezależnie od wieku, bo jak mówi instruktor: jeździć każdy może!

Niedawno w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim zaprezentowano wyjątkowy komiks. Juliusz Woźny przełożył losy lokalnego bohatera – Jerzego Woźniaka na ilustrowaną opowieść, po którą z chęcią sięgną nawet najmłodsi. Komiks można nabyć w Centrum Historii Zajezdnia i samemu zapoznać się z treścią dotyczącą tej niesamowitej postaci.

Jedna z propozycji na przyjemne spędzenie czasu wolnego przed nadchodzącym tygodniem to koncert w Synagodze Pod Białym Bocianem. Można zabrać ze sobą rodzinę czy przyjaciół i wspólnie zobaczyć na żywo to widowisko. Organizatorzy zapowiadają niezapomniane emocje.

Nadodrze ponownie zaskoczy mieszkańców. Wrocławscy artyści przygotowali projekt, którego jeszcze nie widziało żadne inne miasto w Polsce. Nie jest to kino plenerowe ani festiwal. Przez 2 klimatyczne wieczory na ścianach budynków ukaże się pokaz sztuki wizualnej.

Ponownie poruszamy temat wrocławskich chodników. Nasza ostatnia interwencja dotyczyła złego stanu powierzchni w okolicach Starego Miasta. Pytamy czy coś zmieniło się od tego czasu i czy nowe chodniki są projektowane zwłaszcza z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych i rodziców z wózkami?

Wrocławskie Zoo niezmiennie ma nam dużo do zaoferowania, Nawet po wakacjach tutaj i tak niemało się dzieje. W ostatnim czasie narodził się kolejny dikdik, a od września ruszył cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych.

Beatrice Bartlay po raz pierwszy poprowadzi warsztaty w Polsce, Głównie są one skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw. Organizatorzy spodziewają się na sali kilkuset osób i nic w tym dziwnego, bo jak mówi sama prowadząca – są one nietypowe i przede wszystkim praktyczne.