Browsing: Nina Yevtushenko

W tym roku Polska obchodzi 20 rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej. To także rok wyborczy, więc ważny czas dla Parlamentu Europejskiego.W tym odcinku programu Wspólnie.eu gościem Pawła Czumy redaktora naczelnego telewizji Echo24 jest Steve Clark dyrektor do spraw biur łącznikowych Parlamentu Europejskiego.

O zagłębiu młynarstwa i porcie na Kępie Mieszczańskiej, o zasypanych korytarzach Odry w centrum Wrocławia, o stoczni na Kozanowie i o innych obiektach znikającej infrastruktury rzecznej Wrocławia opowiedzieli w Rozmowie Echo24 dr Wojciech Kucharski i Grzegorz Majcher, Ośrodek Pamięć i Przyszłość.

Fenki są najmniejszymi lisami świata, mieszkają na Sacharze i są zagrożone wyginięciem. W ramach tegorocznej edycji „Animaliów” studenci chcą je wesprzeć, organizując kilka wydarzeń w czerwcu.
O projekcie „Animalia 2024” opowiedziały w Rozmowie Echo24 Magda Skoczylas i Noemi Sachajko z Samorządu Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Polityk zapewnia, że nowym marszałkiem województwa dolnośląskiego będzie reprezentant Koalicji 15 Października. Czy zostanie nim poseł PO Michał Jaros? Przekonamy się niebawem.

– Pracujemy nad taką przyszłą większością i takim kształtem przyszłego zarządu, żeby każdy w nim czuł się dobrze, żeby wszyscy partnerzy tego porozumienia mieli swoje godne miejsce – mówi wiceminister infrastruktury z PSL Paweł Gancarz o rozmowach na temat koalicji na Dolnym Śląsku. Nie ukrywa, że jego środowisko prowadzi też rozmowy z Bezpartyjnymi Samorządowcami. A on sam jest jedną z osób typowanych na przyszłego marszałka.

Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zaprasza do skorzystania z darmowych przejażdżek zabytkowymi tramwajami i autobusami w ramach tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja. Do dyspozycji wrocławian i turystów będzie aż 6 bezpłatnych linii. Na trasie spotkamy między innymi autobus marki Ikarus, Jelcz oraz tramwaj typu „N” z 1949 roku. O tym jak skorzystać z takich przejażdżek opowiedział w Rozmowie Echo24 dr Krzysztof Kołodziejczyk, prezes Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego.

Zamek Czocha to jeden z najchętniej odwiedzanych zamków na Dolnym Śląsku. Jego historia, tajemne przejścia i sekrety przyciągają turystów, który mogą poznać losy zamku podczas różnych form zwiedzania – to odbywa się także w nocy. Odwiedzamy także dolnośląskie uzdrowisko – Świeradów-Zdrój, w którym pokazujemy tajemnice i ciekawe miejsca.