Browsing: Nina Yevtushenko

Pod koniec listopada bieżącego roku w przestrzeni medialnej pojawiła się informacja o tym, że wrocławska firma Neonet S.A., która działa na rynku już od ponad 20 lat i ma po całej Polsce sieć sklepów, które zajmują się sprzedażą głównie sprzętu AGD, ogłosiła upadłość. W związku z tym, głównie ze strony klientów, zaczęły pojawiać się pytania czy rzeczywiście to jest prawda. Dlatego postanowiliśmy poprosić o komentarz w tej sprawie Neonet S.A.

W dniach od 4-9 grudnia Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w maratonie pisania listów z Amnesty International. Jest to akcja, która odbywa się cyklicznie. Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu dołączyła do niej w 2016 roku i od tamtej pory co roku organizuje takie spotkania, podczas których każdy może napisać taki list w obronie praw człowieka. Na stronie Amnesty International zawsze jest lista osób, dla których są pisane takie listy. W tym roku Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu wybrała sześć osób, dla których właśnie będą pisane te listy. Każdy list ma znaczenie. Przykładowo w ramach poprzedniej edycji bibliotece udało się zebrać łącznie ponad 200 listów.

W tym roku zespół pieśni i tańca „Kalina” Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu obchodzi swoje 40. urodziny. Obchody potrwają przez cały grudzień. Rozpoczęły się one od uroczystego otwarcia wystawy w Akademii Wychowania Fizycznego, która przedstawia całą historię zespołu. Kontynuowane będą w Teatrze Muzycznym Capitol, bo to tam 11 grudnia odbędzie się uroczysty koncert z okazji jubileuszu.

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Miasto i gmina Siechnice z roku na rok stają się miejscem coraz bardziej atrakcyjnym do zamieszkania. Obecnie w samym tylko mieście mieszka ponad 10 tysięcy osób, a w całej gminie, jak pokazały wyniki ostatniego spisu powszechnego, łącznie jest już ponad 28 tysięcy mieszkańców. Wraz z dynamicznym wzrostem liczby mieszkańców, rozwija się również lokalny biznes. Dbając o relacje środowiska przedsiębiorców z gminą, już od kilku lat z inicjatywy obecnego burmistrza Siechnic, odbywają się spotkania z przedsiębiorcami, które stanowią pole do wspólnego dialogu. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 27 listopada w Centrum Kultury w Siechnicach.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu jest pierwszą publiczną placówką w Polsce, która ma na wyposażeniu robota „Rosa”. Już od kilku dni zespół ortopedów USK we Wrocławiu aktywnie korzysta z tego narzędzia. Do tej pory takich zabiegów przeprowadzono 9, a do końca roku będzie ich aż 50.

Opera Wrocławska to miejsce nie tylko dla dorosłych widzów, ale również dla najmłodszych. Ostatnio mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach, które są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Takie zajęcia odbywają się cyklicznie, biorą w nich udział też rodzice. Nazywają się one „Operanki”. Przy okazji dowiedzieliśmy się też o tym, że Operę Wrocławską można zobaczyć biorąc udział w „Operowym labiryncie”.