Noc Muzeów we Wrocławiu 2021

Tak, jak co roku, w maju we Wrocławiu odbywa się jedno z najpopularniejszych kulturalnych wydarzeń pod tytułem „Noc Muzeów”. W tym roku wydarzenie po raz drugi odbędzie się online, a więc zwiedzić muzea i instytucje kulturalne można będzie, nie wychodząc z domu.

Dni otwarte w Zajezdni – odwiedź muzeum za darmo

W Centrum Historii Zajezdnia trwają dni otwarte. Do 18 maja muzeum można zwiedzić za darmo.

Jeden z trzech w Polsce – Tor Partynice we Wrocławiu

Jednym z najpopularniejszych miejsc we Wrocławiu do spacerów i rekreacji jest partynicki hipodrom. Co roku odbywają się tutaj wyścigi konne, różnego rodzaju imprezy plenerowe i wiele innych wydarzeń. Działa tutaj także Wyższa Szkółka Jazdy, która realizuje program profesjonalnej rekreacji i przygotowania do jazdy konnej.

Wrocław. Zbiórka młodzieży dla szpitali

Młodzi z Młodej Lewicy we Wrocławiu postanowili zorganizować zbiórkę dla szpitali. Będą zbierać najpotrzebniejsze rzeczy masowego użytku dla medyków oraz pacjentów. Zbierane są: maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe, woda pitna, a także kawa oraz herbata. Licealiści i studenci chcą wesprzeć medyków!

Wrocław. Strażnicy Miejscy na rowerach

Na ulice Wrocławia wyruszyły patrole rowerowe Straży Miejskiej. Mundurowi na rowerach będą pilnować ścieżek rowerowych, terenów rekreacyjnych, a także wałów nad Odrą. Przede wszystkim zaś strażnicy będą pilnować tego, aby rowerzyści, piesi, a także kierowcy przestrzegali zasad ruchu drogowego.

Dinozaury z Krasiejowa zagościły we Wrocławiu

Wydawać by się mogło to niemożliwym, ale we Wrocławiu zagościły dinozaury. Modele gadów, które odtwarzają prehistoryczne stworzenia przyjechały z JuraParku w Krasiejowie. Spotkać się z nimi można podczas spaceru w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolej Wąskotorowa w Krośnicach – sezon rozpoczęto

Para buch koła w ruch – w Krośnicach ruszył kolejny sezon Kolei Wąskotorowej. Jest to niezwykle ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Otwarciu towarzyszyły wystrzały, kolorowe stroje, a także rekonstrukcja pojedynku westernowego.

Stowarzyszenie NieZnanych Poetów – licealiści promują poezję

Uświadamiać społeczeństwo o literaturze i poezji postanowiła grupa licealistów z Liceum nr 1 w Dzierżoniowie oraz Liceum nr 14 we Wrocławiu. W ten sposób powstał projekt Stowarzyszenie NieZnanych Poetów, który jest skierowany głównie do młodzieży. Tak, aby jak najwięcej osób zaczęło pisać albo wyciągać te napisane wiersze i dzielić się nimi z innymi.

Zajezdnia zaprasza na Majówkę Domówkę

Jeżeli nie macie jeszcze państwo pomysłu na to, jak spędzić tegoroczną majówkę to Centrum Historii Zajezdnia ma propozycję. Majówka Domówka Bis to wydarzenie, które zostało zorganizowane przez muzeum i odbędzie się online. Do niego może dołączyć każdy, a uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Gdzie spędzić długi weekend we Wrocławiu?

Zbliża się długi weekend a to oznacza, że pojawi się okazja do tego aby wyjść z domu i spędzić czas na świeżym powietrzu. We Wrocławiu takich miejsc jest dużo, przedstawiamy państwu kilka takich propozycji.

Symbol i atrakcja miasta – wrocławskie krasnale

Krasnale we Wrocławiu od wielu lat są wizytówką miasta. Obecnie w przestrzeni miejskiej rzeźbionych krasnoludków jest ponad 350 i ta liczba ciągle się powiększa. Poszukiwanie krasnali, może być świetną zabawą dla całych rodzin.

Od blisko 50 lat uczą cudzoziemców języka polskiego i kultury

Szkoła Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców jest miejscem, w którym obcokrajowcy uczą się polskiego oraz poznają kulturę kraju. Placówka działa jako jednostka przy Instytucie Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim i pomaga również w kształceniu przyszłych lektorów.

Letnie nowości wrocławskiego lotniska. Heathrow na mapie

Niebawem z Wrocławia polecimy prosto do Londynu. Jedna z największych linii lotniczych wprowadza nowe połączenie, dzięki któremu z Wrocławia polecimy do Londyńskiego Heathrow.

Rowerzysto! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Wiosna oznacza też nowy sezon rowerowy, ale nie można zapominać o tym, że rowerzysta to pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego. Więc przed wyruszeniem jednośladem do miasta, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa na jezdni oraz
zadbać o jego odpowiednie wyposażenie.

Dzień dobry we Wrocławiu odcinek 41

Zapraszamy do obejrzenia nowego 41. odcinku DDW

Dzień dobry we Wrocławiu | odcinek 41

Zapraszamy do obejrzenia nowego 41. odcinka DDW

Brave Kids 2021. Trwają przygotowania

Organizatorzy projektu Brave Kids już aktywnie przygotowują się do tegorocznej edycji. Ze względu na pandemię wydarzenie po raz drugi odbędzie się pod wrocławskim niebem.

Mylące objawy nowotworu. Lekarze ostrzegają

Guzy neuroendokrynne to bardzo nietypowe i trudne w rozpoznaniu nowotwory. Zanim zostanie postawiona prawidłowa diagnoza, u wielu pacjentów podejrzewa się astmę, choroby serca, a nawet nerwicę. Na Dolnym Śląsku diagnostyką i leczeniem tych rzadkich nowotworów zajmuje się Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Wrocław. Miejskie fontanny wracają do życia

Po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wrocławskie fontanny wracają do życia i będą cieszyć oko mieszkańców. Obecnie zostało uruchomionych siedem, a pozostałe czekają w kolejce.

Kieszonkowy park przy ul. Kwaśnej. Kolejny etap rewitalizacji

W parku kieszonkowym przy ul. Kwaśniej na wrocławskich Gajowicach ruszył 3 etap rewitalizacji w ramach WBO. W najbliższym czasie pojawi się tutaj oświetlenie, nowe ścieżki, a także strefa do ćwiczeń.

Zwolnij! Apel wrocławskich policjantów

Jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków drogowych w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Dlatego wrocławscy policjanci systematycznie prowadzą działania policyjne w tym zakresie i apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości i zwiększenie uwagi na drogach podczas prowadzenia pojazdu.

Czy da się zamienić wodę słoną w wodę do picia?

Woda jest źródłem życia człowieka i chociaż pokrywa ona niemal 75 proc. powierzchni Ziemi, to w większości jest to woda słona. Badania w zakresie odsalania wody prowadzi się na całym świecie, zajmują się tym także naukowcy z Politechniki Wrocławskiej.

Swojczycki park “Czarna woda”. 3 etap rewitalizacji

Na Swojczycach ruszył III etap rewitalizacji parku Czarna Woda w ramach WBO 2020. W tym etapie powstanie kładka umożliwiająca wejście do parku od strony ul. Swojczyckiej, a także alejka spacerowa od strony ul. Ludowej.

„Miasto w masce”. Nowa wystawa w Centrum Historii Zajezdnia

W Centrum Historii Zajezdnia dostępna jest nowa wystawa online. „Miasto w masce” przedstawia codzienność wrocławian w trakcie pandemii. Autorem jest Marcin Bradke, dziennikarz specjalizujący się w dokumencie historycznym.