Dokarmianie ptaków w okresie letnim tylko im szkodzi

Gołębie, wróble, kaczki, łabędzie – to są ptaki, które mieszkają w naszym mieście i które najczęściej możemy spotkać. Powstaje pytanie – czy możemy je dokarmiać? Odpowiedź brzmi – tak – ale należy to robić mądrze.

Z Wrocławia do Dubrownika w 1,5 godziny. Nowe połączenie wrocławskiego lotniska

Odbyła się inauguracja lotu z Wrocławia do Dubrownika. Jest to nowe połączenie Portu Lotniczego Wrocław, dzięki któremu ze stolicy Dolnego Śląska będziemy mogli dostać się do kultowego miasta w Chorwacji w 1,5 godziny.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Piłce Ręcznej Plażowej w Kątach Wrocławskich

– Przyjechały do nas drużyny z bardzo różnych miast. Między innymi z Grudziądza, ze Szczecina, z Kowalewa Pomorskiego, z Poznania, czyli tak naprawdę cała Polska, każde …

Upały we Wrocławiu. Ochłodzenia nie szukaj w fontannie

Do Wrocławia znów zawitały upały. IMG wydało ostrzeżenie II stopnia, a to oznacza, że w najbliższe dni temperatura może sięgnąć powyżej 33 stopni na plusie. W takie upalne dni naszą uwagę i uwagę turystów szczególnie przyciągają fontanny miejskie. Należy pamiętać o tym, że nie są one dostosowane do tego, żeby tam się kąpać a tym bardziej, z nich pić.

Rewitalizacja parku Mamuta. Pojawiła się tam samoobsługowa toaleta

Park Mamuta na wrocławskim Oporowie to znane i lubiane przez mieszkańców Wrocławia miejsce. Powstał z inicjatywy lokalnej społeczności w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Całość została podzielona na etapy. Pierwszy z nich został zrealizowany w 2018 roku. Wtedy właśnie powstała słynna i lubiana przez dzieci zjeżdżalnia w postaci mamuta. Teraz w ramach realizacji kolejnego etapu pojawiła się tutaj samoobsługowa toaleta.

Na ziemi kłodzkiej odnaleziono 1000-letni miecz. Przedmiot będzie badany przez naukowców UWr-u

Do niezwykłego odkrycia doszło na ziemi kłodzkiej w okolicach Lewina Kłodzkiego. Został tam odnaleziony 1000-letni miecz. Zbadać ten niezwykły przedmiot będą mieli okazję archeolodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Łącznik pomiędzy ul. Rakietową a ul. Żwirki i Wigury gotowy

Zakończyła się budowa łącznika pomiędzy ulicami Rakietową a Żwirki i Wigury. W ramach tej inwestycji powstało 600 m nowej drogi, a także pojawiło się nowe rondo. Zostały wybudowane ścieżki pieszo-rowerowe oraz pojawiły się nowe nasadzenia. Inwestycja miała za zadanie ułatwić mieszkańcom Smolca podróżowanie do Wrocławia, bo do tej pory mieli tylko jedną drogę dojazdową do miasta.

Na Lipie Piotrowskiej przy ul. Cynamonowej powstanie zespół szkolno-przedszkolny

Na osiedlu Lipa Piotrowska przy ul. Cynamonowej już za 22 miesiąca powstanie zespół szkolno-przedszkolny, który będzie mógł pomieścić 1000 uczniów szkoły podstawowej i 200 przedszkolaków.

“Treblinka w oczach Samuela Willenberga”. Rzeźby ofiar obozu zagłady

W Centrum Historii Zajezdnia pojawiła się nowa wystawa pod tytułem „Treblinka w oczach Samuela Willenberga”. Wystawa ta pokazuje i przedstawia przeżycia, których autor doświadczył, będąc w obozie zagłady w Treblince. Tutaj każda z poszczególnych rzeźb opowiada pewną historię tych ludzi, którzy wtedy tam przebywali. Ekspozycja ta robi ogromne wrażenie. Jedna z przedstawionych rzeźb to ojciec, który rozsznurowuje buty swojemu dziecku przed wejściem do komory gazowej.

Przychodnia w Sycowie modernizowana. Więcej udogodnień dla mieszkańców

Ponad 12 tys. osób obsługuje przychodnia przy ul. Wrocławskiej 2 w Sycowie. Korzystają z tego miejsca nie tylko mieszkańcy Sycowa, ale również mieszkańcy z innych miejscowości. Działają tutaj między innymi poradnie ginekologiczne, pediatryczne, kardiologiczne. Z roku na rok obiekt ten ulega modernizacji, aby mieszkańcy czuli się tutaj komfortowo i byli zaopiekowani.

We Wrocławiu pojawi się ponad 1700 nowych stojaków rowerowych

Do końca października Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu zamontuje ponad 1700 nowych stojaków rowerowych w 300 lokalizacjach na terenie naszego miasta. Stojaki te pojawią się na skutek zgłoszeń mieszkańców, bo to właśnie wrocławianie zadecydowali o tym, gdzie one się pojawią.

Potańcówka miejska na Placu Wolności

Już w najbliższą sobotę – 30 lipca na placu Wolności odbędzie się potańcówka miejska. Wydarzenie jest organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i odbędzie się w ramach Roku Dobrych Relacji.

Rewitalizacja Bastionu Sakwowego. Jak przebiegają prace?

Przebudowa Bastionu Sakwowego na Wzgórzu Partyzantów idzie pełną parą. Inwestycja ta jest nadzorowana przez Zarząd Inwestycji Miejskich pod czujnym okiem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Obiekt ten kryje w sobie wiele ciekawostek i tajemnic.

Uwaga kleszcze! Jak sobie z nimi radzić?

Sezon wakacyjny trwa. Jest gorąco, a czasami nawet za gorąco. Z tego względu coraz częściej wybieramy się do parków i skwerów w poszukiwaniu cienia. W takich miejscach zazwyczaj są drzewa, trawa, gdzie z kolei mieszkają kleszcze. Lato jest takim okresem, kiedy najczęściej dochodzi do ukąszenia przez kleszcze, ale jak zaznaczają specjaliści nie należy panikować, a po prostu wiedzieć, co należy zrobić w takim przypadku.

Weekend z Craft Music City na placu Wolności we Wrocławiu

Na placu Wolności pojawiła się scena, a to oznacza, że lada moment rozpocznie się tutaj festiwal Craft Music City. Będzie to pierwsza edycja tego wydarzenia. Organizatorzy przygotowali obfity program. W ramach wydarzenie na scenie wystąpią różne młode zespoły, w wykonaniu których usłyszymy różnego rodzaju kawałki rockowe, pop music i inne gatunki. Impreza odbędzie się 22, 23 i 24 lipca. Wstęp jest darmowy, a zaproszony jest każdy.

Światowy Dzień Mózgu. Naukowcy odkrywają tajemnice tego ważnego organu

Mózg jest ważnym narządem w naszym organizmie i odpowiada za niemal całe procesy, które odbywają się w naszym ciele. Ważne jest to, żebyśmy o tym pamiętali i o niego dbali. Okazją do tego, żebyśmy sobie o tym przypomnieli jest Światowy Dzień Mózgu, który jest obchodzony na całym świecie 22 lipca.

Winna turystyka na Dolnym Śląsku rozwija się intensywnie. Poznaj regionalne winiarnie

Z Adżarią dzieli nas 2 tys. km, ale łączy nas pogoda. U nas i w Gruzji nie brakuje słońca. Chociaż dzisiaj we Wrocławiu jest ponad 38 stopni na plusie, a w Batumi nie wiele ponad 20, jednak klimat tam jest łagodny i sprzyja uprawie winorośli. Ale i na Dolnym Śląsku również nie brakuje pięknych winiarni.

COVID: kolejna fala już pod koniec wakacji?

Ostatnimi czasy dużo mówi się o wojnie w Ukrainie, inflacji, do tego wszystkiego dołączyła jeszcze małpia ospa i wygląda na to, że o COVID-zie już wszyscy zapomnieliśmy. Ale jak mówią lekarze, niestety wirus ten już pozostanie z nami na zawsze, a więc nie możemy sobie tego odpuścić. Specjaliści alarmują, że nadal liczba zakażeń jest duża, zwalcza jeśli chodzi o najnowszy wariant Omikronu.

Okazja czyni złodzieja. Nagminne kradzieże na ogródkach działkowych

Do Wrocławia znów zawitały upały. Z nieba leje się żar i właśnie w takie upalnie dni najlepszym miejscem, gdzie możemy sobie odpocząć i się ochłodzić są ogródki działkowe. Jednak niestety różne rzeczy się dzieją wtedy, kiedy działkowicze opuszczają swoje ogródki. Dlatego należy pamiętać o tym, żeby zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które mogłyby przyciągnąć uwagę złodziei.

Największa instalacja fotowoltaiczna we Wrocławiu powstanie na Tarczyński Arena

Na najwyższej kondygnacji parkingu Tarczyński Arena ma powstać jedna z największych we Wrocławiu instalacji fotowoltaicznych. Będzie to ponad 1200 paneli, które będą produkować tak zwaną zieloną energię. Montaż instalacji rozpocznie się tutaj we wrześniu, a całość ma być zakończona w grudniu tego roku.

Małpia ospa we Wrocławiu. Pierwszy chory w szpitalu przy ul. Koszarowej

We Wrocławiu został potwierdzony pierwszy przypadek ospy małpiej. Pacjent trafił na oddział zakaźny do szpitala przy ul. Koszarowej. Jak mówią specjaliści jest to pierwszy przypadek potwierdzony w stolicy Dolnego Śląska, ale nie jedyny taki w Polsce. Chory na ospę małpią, który przebywa w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu na chwilę obecną czuję się dobrze, a jego stan jest określany jako dobry.

Łukasiewicz — PORT przyciąga do Wrocławia najlepszych naukowców

Na terenie Łukasiewicz — PORT działają różnego rodzaju centra naukowe, w których pracują zespoły badawcze, gdzie są zatrudnieni jedni z najlepszych specjalistów z całego świata. Aktywność naukowo-badawcza ośrodka skupia się wokół inżynierii materiałowej i biotechnologii.

Kolejny etap remontu mostu Zwierzynieckiego. Obowiązują objazdy w kierunku Biskupina

Na moście Zwierzynieckim rozpoczął się kolejny etap remontu. Wiąże to się ze zmianą organizacji ruchu. Aktualnie została zamknięta południowa cześć mostu. Obecnie możemy dojechać z Biskupina w kierunku centrum bez żadnych przeszkód. Ale z kolei od ronda Reagana w kierunku Biskupina już nie dojedziemy tak jak wcześniej.

Policjanci zatrzymali seryjnych złodziei rowerów. Sprawcy mają więcej na sumieniu

Okazuje się, że złodzieje, którzy jakiś czas temu podjęli walkę ze stojakiem, bo nie poradzili sobie z zabezpieczeniem rowerowym i zostali złapani przez policjantów na gorącym uczynku pod galerią na placu Grunwaldzkim, mają więcej na sumieniu. Wykryli to kryminalni ze Śródmieścia w toku prowadzenia sprawy seryjnej kradzieży rowerów. 33- latek i jego o 4 lata młodszy kolega już usłyszeli zarzuty.