Browsing: Tomasz Nykiel

Telewizja Echo24 od swojego powstania stara się być blisko najważniejszych spraw dla mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Teraz – w dobie pandemii koronawirusa – nie ma nic ważniejszego niż przetrwanie tego dramatycznego czasu przez mieszkańców w zdrowiu, ale też przetrwanie ekonomiczne. W pierwszym przypadku nie możemy wiele pomóc: informujemy, apelujemy, relacjonujemy i doradzamy jak pozostać zdrowymi. W drugim przypadku możemy zrobić trochę więcej.

Już w ten weekend 17-18 sierpnia w Zamku Topacz odbędzie się Motoclassic Wrocław. Ta impreza ma również wydźwięk charytatywny. Podczas wydarzenia będą do zakupienia cegiełki, z których pieniądze zostaną przekazane na dwa ośrodki opiekuńczo-lecznicze w Jaszkotlu i Wierzbicach.

Przybliżamy widzom Telewizji Echo24 miejsce magiczne – Pawilon Czterech Kopuł. Dzisiaj to centrum wystawiennicze, ale kiedyś hale Wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. To tutaj powstawały kultowe polskie filmy i seriale lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Bez względu na na to, czy interesuje nas przeszłość, czy teraźniejsze wystawy warto odwiedzić to miejsce – o czym w swoim materiale opowiada Natalia Sawa.

Maciej Piasecki, reporter Telewizji Echo24 opowiada o blogu poświęconym wrocławskim kamienicom Joanny Mielewczyk. To także zachęta by się rozejrzeć i docenić piękno i różnorodność wrocławskiej architektury.