Gmina Kobierzyce inwestuje w OSP. Będzie nowa remiza

To oni dbają o pożarowe bezpieczeństwo w gminie. Gdy jest taka potrzeba, w ciągu kilku minuty są na miejscu, gotowi do wyjazdu. Żeby ich praca nie szła na marne, potrzebny jest dobry sprzęt i miejsce, które je zabezpieczy. W gminie Kobierzyce powstanie nowa remiza strażacka.

COV-Work. Pandemia nie zmieniła nas w dużym stopniu

Gościem Politycznego komentarza tygodnia był prof. Adam Mrozowicki z Instytutu Socjologii UWr, który razem z ósemką innych naukowców bada przemiany społeczne, które zaszły podczas pandemii. Po 1,5 roku prowadzonych badań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki są już pierwsze wnioski, które zaskakują badaczy.

Dzień Zdrowia dla seniora w Arkadach Wrocławskich

W ramach Wrocławskich Dni Seniora w Arkadach Wrocławskich odbył się Dzień Zdrowia. Seniorzy mogli przyjść i dowiedzieć się gdzie szukać odpowiednich specjalistów.

10. edycja Wrośnij we Wro

10. edycja Wrośnij we Wro. W tym czasie zasadzono 2418 drzew. Już można się zapisywać na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, ale miejsca szybko się kończą. Warto wspomnieć, że w tym roku mogą zapisać się rodzice dzieci urodzonych w 2021 i 2022.

Festiwal Światła – Movi Cities znów rozjaśnił Jelenią Górę

Pokaz iluminacji świetlnych i muzyki na żywo. Do Jeleniej Góry powrócił Festiwal Światła – Movi Cities.

Movi Cities – Jeleniogórski Festiwal Światła powraca po 8 latach

Po 8 latach Festiwal Światła powraca do Jeleniej Góry. To 3 dni pokazów iluminacji świetlnych połączone z koncertami. Festiwal rusza 30 września.

Chęć zmiany terminu wyborów to dla nas niepokojący sygnał

Gościem Politycznego komentarza tygodnia był prof. Robert Alberski, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, który opowiadał o znaczeniu chęci zmiany terminu wyborów samorządowych. Wyjaśnia jaki to ma wpływa na stale pogarszający się stan polskiej demokracji.

Zmiany w gospodarce. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu debatuje

Zmiany klimatyczne, kryzys energetyczny oraz bezpieczeństwo żywnościowe – to tylko niektóre tematy, które podjęto na konferencji o zmianach klimatycznych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Europa stoi przed ogromnymi wyzwaniami, także tymi ekonomicznymi, dlatego uczelnia chce być ich częścią i na bieżąco o nich dyskutować.

Jeleniogórski Budżet Obywatelski. Kiedy głosowanie?

Jeleniogórski Budżet Obywatelski od 8 lat zmienia miasto tak, jak chcą tego mieszkańcy. Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej to jeden z efektów, który pokazuje dzieciom, jak zachować się w sytuacji różnych zagrożeń.

Jelenia Góra: droższa energia koszmarem samorządów

Wzrost cen energii najbardziej uderza w samorządy, które muszą szukać oszczędności. Opłaty za energię potrafią być nawet 10-krotne większe. Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak zdradza, że to wszystko najbardziej odczują mieszkańcy.

Wśród polskich polityków nie ma kultury proekologicznej

Gościem Politycznego komentarza tygodnia była dr Alicja Lisowska, adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego, która opowiadała o politycznym znaczeniu ekologicznej katastrofy na Odrze. Zdradza, że w innym państwie europejskim konsekwencje wyciągnięte wobec polityków byłyby większe.

Dni Zero na PWR. Studenci pierwszego roku poznają kampus

Pierwsze dni na uczelni często są ekscytujące i stresujące, dlatego Samorząd Studentów Politechniki Wrocławskiej przygotował Dni Zero. Kilka dni przed rozpoczęciem roku akademickiego, starsi koledzy oprowadzają młodszych po uczeni i mieście.

Gdzie składać wniosek o dodatek węglowy w Jeleniej Górze?

Mieszkańcy Jeleniej Góry mogą składać wniosek o dodatek węglowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Do tej pory zgłoszono 3,8 tys. wniosków, a można je składać do 30 listopada.

Kłosowski: sytuacja jest naprawdę dramatyczna

Goście Rozmowy Echo24 był Dominik Kłosowski, radny Rady Miejskiej Wrocławia, Nowa Lewica, który opowiadał o tym jak ceny energii wpływają na działalność miasta. Podczas nadzwyczajnej sesji radni przegłosowali apel do premiera Mateusza Morawickiego, by otoczyć samorządy ochroną jeśli chodzi o wzrosty cen. Radny opowiedział także o pomyśle Świetlic Ciepła.

50. Jarmark Staroci i Osobliwości w Jeleniej Górze

Jarmark Staroci i Osobliwości to już stały punkt programu Września Jeleniogórskiego. Wystawcy z całej Polski przyjechali do Jeleniej Góry, a w tym roku to już 50. odsłona Jarmarku. Powiedzieć, że można tam znaleźć wszystko, to zdecydowanie za mało.

XXI Krokus Jazz Festiwal – jak Jelenia Góra zakochała się w jazzie

Krokus Jazz Festiwal to co roku prawdziwe święto muzyki jazzowej. Tym razem to już 21. edycja. Poza koncertami artystów z Polski i z zagranicy festiwal to także warsztaty dla młodych muzyków.

49. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. Zespoły teatralne przyjechały do Jeleniej Góry

49. Jeleniogórskie Spotkania Teatralna to jeden z elementów Września Jeleniogórskiego. Pięć dni, sześć spektakli różnych zespołów teatralnych, które do Jeleniej Góry przyjechały specjalnie na to wydarzenie.

75 lat Górnika Polkowice. Specjalna wystawa na rynku

W tym roku Górnik Polkowice obchodzi swój 75. jubileusz. Z tej okazji na rynku przed ratuszem stanęła wyjątkowa wystawa, która upamiętnia ten czas i wszystkie sukcesy.

Zgłoś awarię oświetlenia. Specjalna aplikacja w Kobierzycach

Wzrost cen energii elektrycznej zmusza samorządy do innowacyjnych pomysłów. Co zrobić, żeby zaoszczędzić? W gminie Kobierzyce powstała specjalna aplikacja, za pomocą której mieszkańcy mogą zgłosić awarię oświetlenia.

Gest Putina świadczy o słabości

Gościem Politycznego Komentarza Tygodnia jest prof. Larysa Leschenko z Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Politolożka tłumaczyła o konsekwencje rosyjskiego bestialstwa w Iziumie oraz znaczenie orędzia Putina.

Kolej Aglomeracyjna przez Polkowice. Trwają konsultacje społeczne

Kolej aglomeracyjna to dla polkowiczan bardzo ważny temat. Były już konsultacje społeczne, teraz czas na ankiety. Wszystko po to, żeby wybrać najlepsze z pięciu proponowanych wariantów.

Mieszkańcy Kobierzyc nie segregują śmieci. Gmina apeluje

Stare wersalki, poniszczone meble i śmietniki osiedlowe – to z pewnością nie jest odpowiednie miejsce na tego typu odpady. Władze gminy Kobierzyce zauważyły, że w ostatnim czasie mieszkańcy mają spore problemy z odpowiednią segregacją, nawet do takich ulicznych koszy wyrzucają rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć i dlatego jeszcze raz apelują o rozsądek i odpowiedzialność.

Opaska dla seniora. Wezwie pomocy, gdy ta będzie potrzebna

Zgodnie przyznają, że z nimi czują się o wiele bezpieczniej, tak samo ich rodziny. Seniorzy w gminie Kobierzyce mogą korzystać z opasek SOS. To proste urządzenie, które w odpowiedniej chwili wezwie pomoc.

Armia Polkowice. Sztuki walki coraz bardziej popularne w Polkowicach

Kacpra Muszyńskiego na pierwszy trening kick-boxingu zabrał brat, gdy miał 8 lat. Dziś ma 23 i nie wyobraża sobie życie bez sztuk walki.