Rektorzy uczelni wyższych: Nie wyobrażamy sobie wyjścia z UE

Studenckie wyjazdy, wymiany doświadczeń między uczelniami czy wielomilionowe granty na badania naukowe. To tylko część korzyści, jakie czerpią uczelnie wyższe państw członkowskich Unii Europejskiej. Jeśli Polska przestanie być częścią wspólnoty wyjazdy nie będą już tak częste, a pieniądze zostaną zatrzymane. Rektorzy uczelni wyższych we Wrocławiu nawet nie chcą wyobrażać sobie takiej sytuacji.

Echo Dolnego Śląska odc. 8

Goście debaty Anna Brok (Koalicja Obywatelska), Ewelina Szydłowska-Kędziera (Prawo i Sprawiedliwość), Magdalena Piasecka (Nowoczesna Plus), Patryk Wild (Bezpartyjni Samorządowcy) i Jerzy Michalak (Bezpartyjni i Samorządowcy) rozmawiają m.in. o czwartej fali pandemii COVID-19, Polexicie oraz rosnącej inflacji.

Światowy Dzień Mediacji. Rozmowa zamiast sądu

21 października to Międzynarodowy Dzień Mediacji. To ona pomaga rozwiązywać konflikty i spory bez konieczności wchodzenia na drogę sądową. W tym dniu Fundacja dla mediacji wraz ze starostwem powiatowym i mediatorami rozmawiali o tym, jak ją propagować i skutecznie przeprowadzać.

Zapraszamy na Echo Dolnego Śląska

Echo Dolnego Śląska to debaty polityczne, w których radni sejmiku wojewódzkiego poruszają najważniejsze kwestie dla regionu i jego mieszkańców. Tym razem radni będą dyskutować o czwartej fali pandemii i respektowaniu paszportów covidowych, ale to nie wszystko.

Sztuczna inteligencja we Wrocławiu – 5. edycja Made in Wrocław

Jak ważna w dzisiejszym biznesie jest sztuczna inteligencja? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy 5. edycji Made in Wrocław. Czas pandemii i lockdown znacząco i nieodwracalnie odmienił światowy biznes. Tym razem, po raz kolejny we Wrocławiu, rozmawiano o skutecznym liderowaniu, rozwoju e-commerce’u, a także rozwiązaniach dla inteligentnych miast.

Uczelnie wyższe będą współpracować z powiatem wrocławskim

Uczelnie wyższe we Wrocławiu będą współpracować – takie deklaracje padły podczas spotkania ze starostą powiatu wrocławskiego, Romanem Potockim. Współpraca to nie tylko wymiana doświadczeń między uczelniami, ale także wspólnie realizowane projekty i zadania.

Zdjęcia, które opowiadają o godności

Opowieści o godności to wystawa, którą można podziwiać w Złotnickim Centrum Spotkań. Powstała dzięki fundacji Dignum i Wrocławskiemu Centrum Seniora.

Powrót do akademików po długiej przerwie

Powrót studentów do nauki stacjonarnej to także powrót do akademików. Jakub Szczepański jest studentem trzeciego roku historii na Uniwersytecie Wrocławskim i w swoim akademiku mieszka od kilku dni.

18. edycja Dolnośląskich Gryfów

Jedna z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych – Dolnośląskie Gryfy. Są przyznawane samorządowcom i przedsiębiorcom, którzy są nowocześni, odważni i proekologiczni. Gala wręczenia Gryfów w dziewięciu kategoriach – już 27 października.

Biura karier na uczelniach. Drzwi otwarte na świat

Na każdej uczelni coraz większą popularnością cieszą się biura karier. Są to miejsca, które pomagają odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Tomasz Prałat jest studentem trzeciego roku ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jak sam przyznaje biuro karier pomogło mu zrealizować wiele ciekawych projektów.

Emerytura spędzona na scenie – Kabaret Odłam

Panie Maria i Krystyna oraz panowie Franciszek i Eugeniusz to czwórka seniorów, którzy w wolnych chwilach tworzą kabaret Odłam.

GKS Polonia Trzebnica – sportowa tradycja gminy

GKS Polonia Trzebnica to klub sportowy z ogromnymi tradycjami. Na terenie gminy działa od 1945 roku.
Od tego czasu stale się rozwija.

Nie daj się wirusowi, ćwicz z KOSiR-em odc. 43

VII Kongres Energetyczny: Jak będzie przyszłość?

Wymiana doświadczeń, myśli, nawiązywanie kontaktów między panelami, ale przede wszystkim uświadamianie – to główne cele VII Kongresu Energetycznego. Jak takie dwudniowe spotkanie ekonomistów, przedsiębiorców i samorządowców wpłyną na zapowiadane zmiany?

Futsal Masters on Cup. Pierwszy taki w Trzebnicy!

Gmina Trzebnica stawia na sport i właśnie dlatego od 27 do 30 września odbył się tam turniej Futsalu Bez Barier – Futsal Masters On Cup!

VII Kongres Energetyczny: jak zacząć zieloną transformację?

O finansowaniu zielonej transformacji, energetyce jądrowej, systemie energetycznym opartym o odnawialne źródła energii, a także roli samorządów terytorialnych w procesie transformacji – o tym dyskutowano drugiego dnia VII Kongresu Energetycznego.

Europejski Dzień Sąsiada na wrocławskim Nadodrzu

Europejski Dzień Sąsiada na wrocławskim Nadodrzu, przyciągnął wielu mieszkańców. Zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mogli aktywnie spędzić ten czas, integrując się tak, jak przystało na sąsiadów.

Seniorzy zabierają głos. Powstanie Rada Seniorów Powiatu Wrocławskiego

Grupy seniorów reprezentujące każdą gminę powiatu wrocławskiego zebrały się podczas forum seniorów. To oni będą doradzać staroście w rozwoju polityki senioralnej.

Innowacyjny wózek off-roadowy na PWr

Studenci i pracownicy Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej pracują nad pierwszym takim pojazdem dla osób z niepełnosprawnościami. Innowacyjność będzie polegała na tym, że będzie mógł pokonać piasek, las, a także pomoże zdobyć Ślężę.

Czwarta Wielka Wrocławska Potańcówka Wolności

Czwarta Wielka Wrocławska Potańcówka Wolności już w sobotę – 11 września. Poprzednie odsłony cieszyły się dużym powodzeniem. Wrocławianom brakowało takich wydarzeń po długich miesiącach w zamknięciu, dlatego organizatorzy nie zwalniają tempa.

Mamy mocny skład, ale liga będzie bardzo wymagająca

mówi Krystian Janisz, dyrektor organizacyjny #VolleyWrocław. Nowy sezon TAURON Ligi startuje już 24 września. Do tego czasu przed wrocławskimi siatkarkami jeszcze kilka meczów sparingowych. Ostatnim sprawdzianem będzie IX Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej, który zawita do hali Orbita 17-18 września.

Wybory do rad osiedli coraz bliżej!

mówi Joanna Nawrot, Wrocławskie Forum Osiedlowe. W tym roku obchodzimy 30 lat od podziału Wrocławia na osiedla. Ważne wybory pozwolą wyłonić radnych, którzy w imieniu mieszkańców będą zajmować się najważniejszymi sprawami. Wybory już 17 października. Jak zostać radnym albo jak wziąć udział w wyborach? Szczegóły w Rozmowie Echo24.

Zadbajmy teraz o osoby w kryzysie bezdomności

mówi Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas. Niższe temperatury sprawiają, że osoby bezdomne potrzebują ciepłych ubrań. Warto o nie zadbać, oddając nieużywaną odzież męską na ul. Katedralna 7. Rzecznik wspomniał także o szczepieniu bezdomnych, działającej jadłodajni oraz sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

Chcemy odkryć tajemnice rzemiosła na Dolnym Śląsku

mówi Wioleta Król, prezeska Fundacji Open Mind o projekcie “Dolny Śląsk Wita. Rzemiosło”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu ma połączyć aspekt turystyczny, artystyczny, ekologiczny, a także łączyć pokolenia. Od września do grudnia w wielu miastach regionu odbędą się warsztaty, konkursy i wydarzenia towarzyszące.