AWF rozpoczął rok akademicki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Akademia Wychowania Fizycznego zawsze jako pierwsza z wrocławskich uczelni inauguruje rok akademicki. Jaka będzie tym razem studencka rzeczywistość z uwagi na wciąż niesłabnącą pandemię COVID-19?

 

Władze uczelni zadecydowały, że ten rok będzie hybrydowy. Część zajęć będzie w formie  zdalnej, a część w stacjonarnej. Wszystkim nam brakowało uczelni – mówi Katarzyna Mroczkowska, przewodnicząca Samorządu Studentów AWF Wrocław.

Jestem absolutnie przekonany, że efekty kształcenia zostaną osiągnięte, kreatywność naszych wykładowców od marca nieustannie mnie zaskakuje – dodaje prof. dr hab. Andrzej Rokita, rektor AWF Wrocław. 

Władze uczelni zapewniają, że zajęcia praktyczne będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności. Grupy zajęciowe będą mniejsze, a sale po ćwiczeniach będą dezynfekowane. 

elearnig, ZOOM to wszystko już dziś znamy. Wiemy, jak z tego korzystać – podkreśla rektor. 

Jesteśmy bardzo dobrze nastawieni na nowy rok akademicki, stęskniliśmy się – dodaje przewodnicząca samorządu.

Inauguracja tego roku akademickiego, także była wyjątkowa. Mimo pandemii, nikt nie pomyślał, że mogłoby jej zabraknąć.

Jest inna, ale cieszę się, że jest. Ona pokazuje, że nieważne w jak trudnej sytuacji się znajdziemy , umiemy z niej wyjść obronną ręką – przyznaje rektor.

Pandemia oprócz zupełnie nowej organizacji pracy, pociągnęła za sobą także wiele konsekwencji finansowych, przed którymi uczelnia nie zdołała się w pełni uchronić. Rektor wrocławskiego AWF-u – prof. Andrzej Rokita podkreśla jednak, że każda nowa sytuacja, to także nowe możliwości. 

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy