Azyl pełny. Psi staruszkowie w potrzebie!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ekostraż szuka domów tymczasowych dla psich staruszków. Azyl jest przepełniony, a interwencji coraz więcej. Jednym z takich czworonogów jest Kora, która ma 14 lat, ale jest przemiłym psiakiem.

– Mamy możliwość wzięcia psa na dożywotni dom tymczasowy, gdzie Ekostraż zapewnia do końca życia czworonoga karmę i opiekę weterynaryjną – mówi Joanna Wolanin, wolontariusz Ekostraży.

I takiego psiego staruszka można zaadoptować wraz z dożywotnią opieką i karmą. Takich czworonogów w Ekostraży jest cała masa. Jednym z nich jest Kora, której właściciel nie leczył.

– Właściciel nosił Korę w reklamówce i w ten sposób też ją mył w Odrze z tego względu, że pewnie ma chore stawy i tak mu było wygodniej. Kora nie chodziła wcześniej teraz, dzięki opiece wychodzi na spacery – podkreśla Joanna Wolanin, wolontariusz Ekostraży.

Teraz Korę, Lupusa lub Stasia, który był trzymany na metrowym łańcuchu, można zabrać do domu.

– Staś teraz cierpi już tylko na starość, jest kochanym psem. Wystarczy mieć dobre chęci, żeby go przygarnąć – dodaje Joanna Wolanin, wolontariusz Ekostraży.

Bez względu na wiek jednak pies kocha człowieka tak samo mocno i bezgranicznie.

– Starsze psy również mają swoją plusy: nie trzeba z nim wychodzić dosyć często na dwór ani uczyć czystości. Taki piesek czasami potrafi przespać pół dnia. Każde zwierzę zasługuje na miłość również starsze – mówi Honorata Kołodziejska-Karaś, Stowarzyszenie Ekostraż Wrocław.

Ekostraż organizuje dzień otwarty. Cel jest jeden znalezienie dla psich staruszków nowych domów, aby móc przyjmować do azylu kolejne czworonogi.

– Mamy wiele interwencji na wsiach, że psy są na łańcuchach i teraz nie mamy, gdzie ich przyjąć. Musimy zwolnić miejsce w azylu, żeby je zabrać – podkreśla Honorata Kołodziejska-Karaś, Stowarzyszenie Ekostraż Wrocław.

Dzień otwarty odbędzie się w sobotę 16 stycznia w Ekostraży. Z powodu koronawirusa obowiązują wcześniejsze zapisy, warto skontaktować się ze stowarzyszeniem.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy