Babcie i dziadkowie mają swoje święto!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mają na ogół więcej czasu niż rodzice, a na pewno więcej cierpliwości. Z wolnym czasem bywa różnie, bo polskie babcie i dziadkowie coraz częściej pracują dużo dłużej - bo albo muszą, bo ich emerytury i renty są niskie lub chcą - po prostu być aktywni. Polskie babcie i dziadkowie obchodzą swoje święto raz w roku, ale swoją aktywnością zadziwiają na co dzień.

Zajęcia z fotografii pejzażu? Czemu nie! W każdym wieku warto nauczyć się dobrze kadrować i zaskoczyć rodzinę dobrą fotografią. 

Rajdy rowerowe dla osób w wieku senioralnym? Chętnych nie brakuje, tak samo jak do nauki celnego strzelania… z procy. 

  • Między te cienkie drzewka to jest 5 punktów, a w środek to 10. O… jest drzewko! 10! – mówią uczestnicy rajdu. 

 A na naukę tańca, bardzo męczącej zumby, przychodzą tłumy…

  • Nie trzeba się stresować. Jak przychodzę z zumby, to powinnam być zmęczona, no jestem, ale też jestem taka zrelaksowana – mówi Elżbieta Tomczyk, uczestniczka kursu tańca. 

Chodzą na wykłady i spotkania ze specjalistami. Ale też sami znajdują sobie zajęcie i to niebanalne. Pan Teofil Lenartowicz – rocznik 1928. Ma 4 wnuków i 2 prawnucząt. 95-letni dziadek i pradziadek 15 lat temu odkrył w sobie talent pisarski. 

  • Napisałem 3 książeczki, nad czwartą pracuję, ale już jej nie dokończę, bo to są rzeczy, które teraz się dzieją we Wrocławiu. Mam 95 lat i zdaję sobie sprawę, że nie będę tak długo żył, żeby zdążyć to napisać – mówi Teofil Lenartowicz, 95-letni autor m.in. książki „Notatnik Syberyjskiego Zesłańca”. 

Pan Teofil napisał do naszej redakcji maila. Zainteresowała go informacja o wystawie „Golgota Wschodu”. Jedna z jego książek powstała na podstawie notatek stryja wywiezionego na Sybir. Ale pan Lenartowicz całe swoje życie zawodowe był związany z lotnictwem, pracował w zakładach lotniczych w Mielcu. 

  • Byłem rok w Indonezji, o czym nie wszyscy wiedzą samolotami takimi jak TS-11  Iskra, które były popularnymi samolotami w jednostkach wojskowych. Potem byłem w Indiach, dwa lata spędziłem w Algierii – dodaje pan Teofil.  

Zainteresowania pozostały, dla wygody wiele lat temu w domu pojawił się komputer, a zaraz potem… blog – „Moje życie i samolot”.

  • Prowadzę do tej pory bloga i centralnym zainteresowaniem jest to, jak zniszczono przemysł lotniczy w Polsce. Jak znajdę nieco czasu, to opiszę to w całości jak to było, bo to jest historia zupełnie nieznana – dodaje. 

Blog pana Teofila nadal cieszy się sporym zainteresowaniem. Ponad 30 proc. odwiedzających to Amerykanie, Anglicy i Holendrzy. Takie niebanalne zajęcia dziadka….

Wszystkim babciom i dziadkom najlepsze życzenia w dniu ich święta. 

Zobacz również

Już po raz 30. w Złotoryi odbyły się międzynarodowe otwarte mistrzostwa Polski w płukaniu złota. Zawody, które odbywają się zawsze w ostatnie weekendy maja przyciągają nie tylko płukaczy z całej europy, ale również turystów. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy