Badania i szczepienie: Biała Niedziela w Mietkowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejna niedziela na terenie powiatu wrocławskiego upływa pod znakiem profilaktyki. Jesteśmy w Mietkowie, gdzie trwa Biała Niedziela. Mieszkańcy podkreślają, że takie inicjatywy są potrzebne, bo dzięki temu mogą się przebadać i sprawdzić swój stan zdrowia.

Idzie sprawnie, można zbadać wszystko, wynik się dostaje. Do tego za darmo. Sprawdzałam przepływy w żyłach, EKG, osteoporoza, czyli wszystko, co można było zbadać. Bardzo dobrze, bo u nas nie ma takich specjalistów blisko, trzeba mieć skierowanie. Bardzo jesteśmy zadowolone.

Taki wiek, że trzeba się już badać.

Zawsze to łatwiejszy dostęp do specjalistów. Robiłam EKG, przepływy, spirometrię. U dermatologa byłam. Wszystko jest w porządku – mówią mieszkańcy powiatu wrocławskiego.

Profilaktyka jest najważniejsza. Zdrowie naszych mieszkańców przekłada się na kondycję powiatu. Nie każdy ma czas lub ochotę, żeby udać się do lekarza, a zeszły rok, od początku pandemii, mocno ograniczył nam dostęp do lekarza pierwszego kontaktu. Nie każdy o tym myśli, a tutaj, jak wyjdziemy do mieszkańców, jak są wspólnie, po przemyśleniach może skorzystać. Poza tym mamy koło gospodyń wiejskich z pysznym ciastem i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – mówi Barbara Kosterska, członek zarządu powiatu wrocławskiego.

Bardzo dobrze się czuję po zaszczepieniu. Mam potwierdzenie i to jest dla mnie najważniejsze. Zaszczepiłem się, bo to taki obywatelski obowiązek. Jestem zaszczepiony, mam w ręce potwierdzenie i unijny certyfikat, czyli wszystko to, co najważniejsze – dodaje jeden z mieszkańców, który się zaszczepił.

Razem z zarządem powiatu wrocławskiego staramy się, żeby takie wydarzenia były cykliczne. Za tydzień będziemy w Żórawinie. Nie boli, sama skorzystałam z badania, trwa parę minut, ale profilaktykę trzeba zachowywać. To przykład dla innych, że nawet jeśli czujemy się dobrze, to trzeba się badać – podkreśla Barbara Kosterska, członek zarządu powiatu wrocławskiego.