Bądź obok mnie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Bądź obok mnie” - śpiewają artyści Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, apelując do mieszkańców, aby wspierali biały personel, który każdego dnia walczy o zdrowie i życie chorych pacjentów.

„Bądź obok mnie” to piosenka artystów Teatru Muzycznego Capitol, która jest odezwą na przypadki napaści i szykanowań do jakich dochodzi ostatnio w Polsce na pracowników szpitali zakaźnych.

Wobec informacji o hejcie i szykanach, z jakimi spotykają się ostatnio lekarze i pracownicy szpitali w całej Polsce, nie można pozostać obojętnym. To jest ten moment, kiedy trzeba głośno powiedzieć stop, a nawet więcej: bądź przy mnie, jestem z tobą, wspieram medyka. Ci ludzie codziennie narażają swoje życie, żeby ratować nasze – mówi Joanna Kiszkis, rzeczniczka Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. 

Piosenka „Bądź obok mnie” to cover słynnego przeboju „Stand by me” w tłumaczeniu Konrada Imieli, Dyrektora Teatru Capitol. 

W teledysku, oprócz artystów Capitolu, wystąpili również pracownicy szpitala przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu wraz z profesorem Krzysztof Simonem, który użyczył swojej twarzy do nagrania. Piosenkę można oglądać już na stronie Teatru Capitol.

Jeśli nie położymy kresu tym szykanom, to znaczy, że jako społeczeństwo zawaliliśmy najważniejszy egzamin – egzamin z solidarności – dodaje Joanna Kiszkis.

Teatr Muzyczny Capitol apeluje: nie krzywdź – pomagaj, nie niszcz – buduj, nie hejtuj – wspieraj.

Zobacz również

Często wystarczy jedynie przejść się po wrocławskich ulicach, aby w starych ścianach usłyszeć to metaforyczne echo dawnego Breslau. W Ossolineum przez najbliższe tygodnie będzie można jeszcze głębiej zanurzyć się w tym przedwojennym klimacie dzięki wystawie „Czas pochwycony”.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy