Bajeczna pomoc pana Jerzego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jerzy Janoszka to człowiek, o którym mówiliśmy już nie raz. Od lat zajmuje się pomaganiem potrzebującym. Pandemia koronawirusa sprawiła, że pan Jerzy postanowił pomóc tym, których nie stać na zakup maseczek. Działacz społeczny rozpoczął od rozdawania ich osobom bezdomnym. Fundusze na te działania pozyskiwał ze sprzedaży, w centrum handlowym Arena, napisanych przez siebie bajeczek.

Po tych ostatnich akcjach kupione maseczki rozdaliśmy ludziom starszym, ubogim, a mamy już rozpoznanie w całym mieście, gdzie tacy są – mówi Jerzy Janoszka.  

Jerzy Janoszka nie ustaje w swoich działaniach – wręcz przeciwnie, cały czas poszerza ich zakres.  

Pieniądze ze sprzedaży bajeczek będą teraz przekazane na pomoc rodzinom ofiar koronawirusa – mówi Jerzy Janoszka.  

Pan Jerzy podkreśla, że współczucie nie wystarczy, a osoby, które spotkały się z koronawirusem często potrzebują także pomocy psychologicznej. W ramach akcji właśnie taką oferuje syn pana Jerzego – Piotr Janoszka, psycholog dziecięcy. Jerzy Janoszka nie pozostaje dłużny darczyńcom.  

To jest jedyna taka akcja w Polsce. Osoba, która kupi bajeczkę, wypełnia kupon, ponieważ otrzymaliśmy nagrody do rozdania – mówi Jerzy Janoszka.  

Każdy kto weźmie udział w akcji charytatywnej i kupi bajeczkę, ma szanse zdobyć nagrody ufundowane przez sponsorów, którzy od lat wspierają działania pana Jerzego.  

Z panem Jurkiem znamy się już 20 lat. Jest to człowiek o wielu pomysłach i w miarę możliwości w te pomysły włączać. Jestem pełen podziwu, dlatego tyle lat współpracujemy. Ponieważ ilość pomysłów i konsekwencja w działaniu, a zarazem wielka skromność sprawiają, że to człowiek niezwykły. Póki będę mógł, będę wspierać jego działania – mówi Jerzy Karamon, właściciel hurtowni Fortis.  

Zapraszam cały Wrocław w czwartek, piątek, sobotę. Przyjeżdżajcie wszyscy tutaj, kupujcie bajki, tak pomożemy innym ludziom. Musimy wygrać tę walkę z koronawirusem – mówi Jerzy Januszko. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy