„Bajkowe Mikołajki” w Siechnicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Świąteczne klimaty zawitały również do Siechnice, bo tutaj odbyły się „Bajkowe Mikołajki”. Nie zabrakło kolęd, warsztatów, występów artystycznych i oczywiście Mikołaja. Zgodnie z tradycją mieszkańcy, jak co roku wspólnie rozświetlili też choinkę w samym centrum miasta.

Te śnieżynki, które widzimy, to chyba nam wszystkim dodają uroku i tworzą atmosferę świąt. Piękne Mikołajki w Siechnicach, po raz pierwszy od kilku lat – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Plac Miejski w Siechnicach na chwilę zamienił się w świąteczne miasteczko, gdzie były różne zabawy i atrakcje, między innymi pociąg mikołajkowy, zjeżdżalnia i karuzela. Nie zabrakło także mikołajkowej sesji fotograficznej oraz koncertu zespołu „Kosmokwaki”.

Ulubiona atrakcja mojego Franka to ciuchcia i nie może sobie tego odpuścić.

-Tak co roku przychodzicie tutaj?

Tak, tak, już jesteśmy trzeci rok z rzędu.

-Jak ogólnie podoba się pomysł na takie coś?

A super, dla dzieci bardzo fajna atrakcja, miło można spędzić czas. Jeszcze szczególnie przy takiej aurze jak nas tutaj została od kilku dni rewelacyjnie.

-Jak Ci się podoba tutaj na tym wydarzeniu?

-Fajnie.

-A na co teraz czekasz?

-Na pociąg.

-I gdzieś jeszcze byłeś oprócz tutaj tego pociągu?

U Mikołaja na zdjęciu.

My tutaj dla dzieci przyszliśmy.

-Coś ciekawego udało się już zobaczyć, przetestować?

A dziewczyny tutaj testowały zjazdy, karuzelę i te sprawy. Podobają im się.

-Powiedz nam, jak tam było na tej górce?

-Fajnie. Szybko.

Moc emocji, tak?

-Tak. Duże emocje.

-Generalnie zawsze przychodzimy na wesołe miasteczko z dzieciakami.

Co roku macie takie miasteczko?

-Tak. Tak jak mieszkamy tutaj już od 7 lat, to tak przynajmniej od 6 – mówią uczestnicy „Bajkowych Mikołajek” w Siechnicach.

Na terenie bajkowego miasteczka była także strefa warsztatowa, gdzie dzieci mogły zrobić różne pamiątki i ozdoby.

Robiliśmy z dzieciakami piękne kubeczki świąteczne, również teraz robimy eko-torby, zapraszaliśmy dzieci na dekorowanie pierniczków, oraz były jeszcze piękne choineczki drewniane, więc dzisiaj kolorowo, wesoło – mówi prowadząca warsztatów.

Co takiego fajnego robisz?

-Tworzę torbę. Podoba mi się i jest fajnie.

-Będę rysować i dobrze się bawię.

Widzę, że tutaj coś pięknego powstaje?

-Choineczka, zieloną kredką malowana.

– Ogólnie tutaj jeśli chodzi o takie wydarzenie mikołajkowe, jak pani się podoba taki pomysł?

-Super, jest świetne, mnóstwo dzieci, piękna pogoda, śnieg pada, jest co robić, jest jedzenie, picie, idealnie – mówią uczestnicy warsztatów.

-Z nami na rynku dzisiaj również Ochotnicza Straż Pożarna Siechnice, która cieszy się wspaniałym, nowym lekkim wozem bojowym, którym dzisiaj przyjechał święty Mikołaj – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

W tym roku mamy bardzo ładny kalendarz, bo są i psy z grupy poszukiwawczo-ratowniczej, jest drużyna młodzieżowa i strażacy nasi, którzy jeżdżą na akcje praktycznie codziennie – mówi Monika Jodkowska, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Siechnice.

Gdyby ktoś dzisiaj nie dowiedział się i nie kupił kalendarz, to można zgłosić się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na ulicy Piastów Śląskich w Siechnicach i taki kalendarz nabyć – dodaje Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy