Bal Sportowca AWF Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Podczas balu sportowca Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu studenci poznają wyniki plebiscytu, a także będą mogli naładować baterie między zajęciami.

Gala Sportu Akademickiego organizowana jest od 1993 roku. Jej pomysłodawcą był Jerzy Jankowski, redaktor naczelny „Życia akademickiego”, czyli gazety AWFu.

Pierwszy plebiscyt był dość skromny, gdyż głosowało około 50 uczestników. W tej chwili na przestrzeni wielu wielu lat liczba studentów uprawnionych do głosowania wzrasta. Teraz jest to około 2 tysięcy osób – mówi dr hab. Kazimierz Wittkowski, wiceprezes AZS AWF Wrocław.

W tym roku przypada 27. edycja, podczas której studenci poznają między innymi najpopularniejszego sportowca i trenera minionego roku. To jednak nie wszystko.

Niezależnie kapituła na podstawie osiągniętych rezultatów sportowych w danym roku wyróżnia na ogół pięciu sportowców i pięciu trenerów – dodaje dr Zdzisław Paliga, kanclerz AZS AWF Wrocław.

Władze uczelni współpracują z AZSem AWF Wrocław, który jest również współorganizatorem imprezy.

To jest znakomita współpraca i tak powinno być. Jestem przekonany, że przy Akademiach Wychowania Fizycznego powinny być kluby sportowe AZS AWF –  tłumaczy dr hab. Andrzej Rokita, rektor Akademii Wychowawania Fizycznego we Wrocławiu.

Samorząd szkolny od czterech miesięcy pracuje nad przygotowaniem balu sportowca. W tym roku nowością będzie motyw przewodni.

Tegoroczny bal sportowca to również bal maskowy. Każdy student przy wejściu dostanie maskę balową. To jest nowość, jeżeli chodzi o organizację – wyjaśnia Katarzyna Mroczkowska, przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego.

Bawimy się do białego rana, a rano sprzątamy. To jest własnie tradycja tego balu. To piękna tradycja naszych studentów, którzy jak do tej pory zawsze byli odpowiedzialni i wierze, że dalej tak będzie. Bawimy się tak, jak to robią sportowcy, czyli na całego, ale rano pomagają sprzątać i o godzinie 8:00 pojawiają się na zajęciach – mówi dr hab. Andrzej Rokita, rektor Akademii Wychowawania Fizycznego we Wrocławiu.

A co na to sami zainteresowani?

Zwykle bal sportowca trwa do białego rana, ale studenci AWF-u słyną z silnych charakterów, także mam nadzieję, że wszyscy wstawią się na zajęciach już o 8:00 rano – dodaje Katarzyna Mroczkowska, przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego.

Przygotowania trwają, lecz we wtorkowy wieczór to miejsce zamieni się w pełna tańczących par salę.

Zobacz również

Często wystarczy jedynie przejść się po wrocławskich ulicach, aby w starych ścianach usłyszeć to metaforyczne echo dawnego Breslau. W Ossolineum przez najbliższe tygodnie będzie można jeszcze głębiej zanurzyć się w tym przedwojennym klimacie dzięki wystawie „Czas pochwycony”.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy